+ Ново Мнение
Страница 2 от 4
ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 36

Тема: Наземна станция

  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    София/Казанлък
    Мнения
    54

    A може просто да е изключил предавателя, за да тества автопилота и функцията за връщане..
    Don't let your mouth write checks your ass can't cash
    Йордан Славов

  2. #12
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    Това на клипа е тест на друг FPV пилот и той обеснява ,че на 3000 метра изключва апаратурата,горе приемника на самолета засича FailSafe и включва R.T.H. и после като долети на 160 метра от него, пилота си пуска управлението.Аз досега се мъчих да накарам приемника на самолета да засече изключването на апаратурата ама нестава.В менюто на EAGLETREE(автопилота)има настройки за FailSafe ,но само ако сигнала е PCM(PCM-failsafe),за PPM пише (PPM-NO FailSafe) , за съжаление модула на Търниджито има само PPM модулация и явно няма да стане.,пък знам ли може в реална обстановка да се получи,ще го помъча и на поляната с някой който ще се отдалечи докато загуби обхват и ще видим.
    Последна редакция от danikronos; 14.04.2012 на 21:17.
    Даниел Георгиев

  3. #13
    Автор Аватар на peturgp
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    137

    Може да изглежда глупаво но аз предполагам че пилота сам е "саботирал" сигнала за да тества или демонстрира системата.
    П. Петров
    Сливен

    МРАЗЯ ДУМАТА CRASH. Все пак сме българи!

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Как така само PPM??? Апаратурата е 9-канална, няма как да не е PCM. Аз откога бия тъпана за мегахерците... там има PCM!
    Георги Русинов

  5. #15
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    И такаааа.....

    Сблъсках се с първия сериозен проблем. Избрания от мене DVR се оказа, че може да записва с 25 кадъра в секунда само по 1 от каналите си, а на останалите сваля броя на кадри до 6. Това тотално не ме устройва. Започнах търсене из електронните магазини на друг модел, който да гарантира 25 кадъра по всичките си канали и се сблъсках с такова огромно предлагане, че се ошашавих. Стотици и стотици модели и всеки един от тях все нещо не му е наред с параметрите. А ако всичко е наред с параметрите, то цената не е наред.

    Моите изисквания са следните:

    1. Брой видеоканали - 4 или 8
    2. Метод на компресия - H.264
    3. Скорост на запис - 25 кадъра в секунда на камера за всички камери едновременно
    4. Резолюция на запис - D1 (720x576) на камера за всички камери едновременно
    5. Скорост на възпроизвеждане - 25 кадъра в секунда на камера за всички камери едновременно
    6. Резолюция на възпроизвеждане - D1 (720x576) на камера за всички камери едновременно
    7. Видео изходи с изображение 3:4 и 16:9
    8. Изход за компютърен монитор с резолюция 1920х1080 (такива са съвременните телевизори)

    Възможността за формат на картината 3:4 и 16:9 е много важна. Трябва да могат да се превключват тези два формата, защото съществуващия ми 16-канален DVR на системата ми за видеонаблюдение не го може това и излъчва изображение само 4:3, което неестествено се разпъва от телевизора до 16:9 и това води до смачкване на образа.

    Та продължавам търсенето на DVR с посочените по-горе параметри и по-възможност с колкото се може по-народна цена. Ако някой от вас има конкретно предложение, нека да го напише и да даде линк.
    Росимир Матеев

  6. #16
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Относно телевизора - днес в Габрово Техномаркета е продавал всичко на 50% от стойността си. За съжаление научих чак вечерта. Имало е огромна блъсканица и голямо грабене на стока от тези, които са знаели. Утре намалението продължава, но не знам дали ще е останало нещо интересно. За всеки случай мисля да отида и да пробвам да грабна един голям телевизор с поне 1 метър диагонал (ако има останали). Ще се огледам и за малко телевизорче с голяма яркост, защото това, което имам, не се справя на дневна светлина.
    Ходих до техномаркета. Наистина имаше много народ и голяма блъсканица. За по-малко от минута направих бърз оглед и окото ми веднага залепна на най-лъскавия телевизор с най-добрата картина и най-малка дебелина спрямо останалите. Пред него имаше група от хора, които нещо обсъждаха. Набутах се най-отпред, хванах го с една ръка и казах "Този телевизор вече е купен". Хората се разпръснаха и тогава потърсих момчетата от магазина, за да им кажа да го опаковат. Та те ми потвърдиха, че това е най-хубавия телевизор в магазина, останал след вчерашното грабене. Чак впоследствие разбрах, че това е 3D LED телевизор SONY BRAVIA - 40 инча. У дома вече разрових из интернет и разбрах, че не съм се минал. По-добър телевизор едва ли щях да намеря, дори и да проучвах 3 дена. А така с 30 секундно оглеждане на залата и с 3 секунди за вземане на решение успях да ударя джакпота. Ето точния модел:

    http://www.sony.bg/product/tv-102-40-lcd/kdl-40nx720

    Телевизора е страхотен. Много е тънък - едва ли не само две стъкла. Много е лек предвид големите си размери. Яркостта на картината е голяма и може да се увеличава още, което е предпоставка за добро изображение там в буса на дневна светлина. Много е икономичен от енергийна гледна точка - само 120W при максимална яркост. Това е идеално предвид факта, че ще го захранвам с акумулатори. На практика акумулаторите на соларната инсталация ще могат да го захранват повече от 30 часа, и то ако няма слънце.

    Преди малко разрових из интернет и намерих стойки за стена за точно този модел. След два дена ще пристигнат и с тяхна помощ ще го монтирам за постоянно в соларния бус. Дано да издържи на вибрациите при каране на буса из българските пътища, пълни с дупки.
    Росимир Матеев

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    София/Казанлък
    Мнения
    54

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    И такаааа.....

    Сблъсках се с първия сериозен проблем. Избрания от мене DVR се оказа, че може да записва с 25 кадъра в минута само по 1 от каналите си, а на останалите сваля броя на кадри до 6. Това тотално не ме устройва. Започнах търсене из електронните магазини на друг модел, който да гарантира 25 кадъра по всичките си канали и се сблъсках с такова огромно предлагане, че се ошашавих. Стотици и стотици модели и всеки един от тях все нещо не му е наред с параметрите. А ако всичко е наред с параметрите, то цената не е наред.

    Моите изисквания са следните:

    1. Брой видеоканали - 4 или 8
    2. Метод на компресия - H.264
    3. Скорост на запис - 25 кадъра в секунда на камера за всички камери едновременно
    4. Резолюция на запис - D1 (720x576) на камера за всички камери едновременно
    5. Скорост на възпроизвеждане - 25 кадъра в секунда на камера за всички камери едновременно
    6. Резолюция на възпроизвеждане - D1 (720x576) на камера за всички камери едновременно
    7. Видео изходи с изображение 3:4 и 16:9
    8. Изход за компютърен монитор с резолюция 1920х1080 (такива са съвременните телевизори)

    Възможността за формат на картината 3:4 и 16:9 е много важна. Трябва да могат да се превключват тези два формата, защото съществуващия ми 16-канален DVR на системата ми за видеонаблюдение не го може това и излъчва изображение само 4:3, което неестествено се разпъва от телевизора до 16:9 и това води до смачкване на образа.

    Та продължавам търсенето на DVR с посочените по-горе параметри и по-възможност с колкото се може по-народна цена. Ако някой от вас има конкретно предложение, нека да го напише и да даде линк.
    Тука вече отиваш към професионална система за видеонаблюдение, което според мен е малко излишно. Алтернатива е това: http://www.cnwsolution.com/index.php...TT-GV-900.html ..примерно, или нещо подобно. Предимнството на DVR платката е пред DVR устройството е, че видеото ти отива директно в компютъра и е готово за монтиране без да се налага да прехвърляш, кепчваш и т.н. Лично за мен това е по-практичният вариант.
    Don't let your mouth write checks your ass can't cash
    Йордан Славов

  8. #18
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    И такаааа.....

    Сблъсках се с първия сериозен проблем. Избрания от мене DVR се оказа, че може да записва с 25 кадъра в минута само по 1 от каналите си, а на останалите сваля броя на кадри до 6. Това тотално не ме устройва. Започнах търсене из електронните магазини на друг модел, който да гарантира 25 кадъра по всичките си канали и се сблъсках с такова огромно предлагане, че се ошашавих. Стотици и стотици модели и всеки един от тях все нещо не му е наред с параметрите. А ако всичко е наред с параметрите, то цената не е наред.

    Моите изисквания са следните:

    1. Брой видеоканали - 4 или 8
    2. Метод на компресия - H.264
    3. Скорост на запис - 25 кадъра в секунда на камера за всички камери едновременно
    4. Резолюция на запис - D1 (720x576) на камера за всички камери едновременно
    5. Скорост на възпроизвеждане - 25 кадъра в секунда на камера за всички камери едновременно
    6. Резолюция на възпроизвеждане - D1 (720x576) на камера за всички камери едновременно
    7. Видео изходи с изображение 3:4 и 16:9
    8. Изход за компютърен монитор с резолюция 1920х1080 (такива са съвременните телевизори)

    Възможността за формат на картината 3:4 и 16:9 е много важна. Трябва да могат да се превключват тези два формата, защото съществуващия ми 16-канален DVR на системата ми за видеонаблюдение не го може това и излъчва изображение само 4:3, което неестествено се разпъва от телевизора до 16:9 и това води до смачкване на образа.

    Та продължавам търсенето на DVR с посочените по-горе параметри и по-възможност с колкото се може по-народна цена. Ако някой от вас има конкретно предложение, нека да го напише и да даде линк.
    Мисля, че това е твоят DVR DAHUA DH-0404HE-AS, перфектен модел, монтирал съм доста такива....
    Изпълнява изискванията ти !

    Кепчър платките на GEOVISION като тази TT-GV-900 са много стара и ненадеждна концепция...
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  9. #19
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Quote Originally Posted by worldchanger View Post
    Тука вече отиваш към професионална система за видеонаблюдение, което според мен е малко излишно. Алтернатива е това: http://www.cnwsolution.com/index.php...TT-GV-900.html ..примерно, или нещо подобно. Предимнството на DVR платката е пред DVR устройството е, че видеото ти отива директно в компютъра и е готово за монтиране без да се налага да прехвърляш, кепчваш и т.н. Лично за мен това е по-практичният вариант.

    Щом казваш...., явно не си се занимавал с такива устройства, може да прозвучи нескромно, но мнението ми е базирано на стотици монтирани такива устройства и от двата вида....
    Неслучайно и Mateev се е ориентирал към DVR, а не към кепчър платка, това в полеви условия е идеалният вариант. На кепчър платката и трябва РС, на него пък му трбват 220 V, това означава монтирането на инвертор, т.е. допълнителни дертове за един по-лош вариант, който вече почти не се използва.
    Не искам да спорим повече, всеки има правото сам да си решава !
    Весел последен ден от Великите дни !!!
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  10. #20
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Напълно оборудвано PC с 16-канална платка вече си имам и ми е до болка познато от последните 4-5 години. Избрах DVR защото имах шанса да видя както едното, така и другото. При PC-то 25-те кадъра са само пожелание. Платката може и да го може, но в реалността компютъра не успява да насмогва да записва на диска. При четене изображението силно насича. При запис изглежда също губи кадри, защото като плейвам AVI-то, то върви по-бързо от нормалното. На диска стават едни безкрайни и бездънни директории и само местенето на мишката от една на друга предизвиква 10 секундно стържене.

    Не знам как DVR-ите решават проблема с бързината на диска, но факт е че го правят. Използват по-добра, по-бърза и по-компактна компресия H.264. Не пропускат кадри. Правят невероятно мазно движение - тоест 25-те кадъра са факт, и то по всички камери едновременно. Записват с по-висока резолюция. Всички камери се записват на 1 файл и освен това операционната система не е NTFS, която се бъгва при огромен брой файлове, а някаква си линукска, много по-добра и по-бърза за конкретния случай. При вече готова инсталирана система за видеонаблюдение просто преместих кабелите от едното на другото и направо останах учуден. Разликата е светлинни години. Все си мислех, че камерите ми са скапани и дават размазано изображение. Да, ама не. На DVR-a от раз се избистриха.
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 3 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 3 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен