+ Ново Мнение
Страница 2 от 12
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 115

Тема: Електровелосипед или казано по нашенски Колело на ток

  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    София/Казанлък
    Мнения
    54

    Оня здрав бе, качва скутера до осмия етаж и обратно само за да си разгрее левия глезен.
    Сега за рамката .. всички нормални колелета в момента са с алуминиеви рамки. Нямам идея точно колко здраво е, но моя гъз го издържа. Най-важното според мен е да не се взима рамка с окачване. Може да има ресьорчета на предната вилка, но в никакъв случай на рамката. Големи са боклуци и да сложиш мотор на такова нещо си е почти самоубийство. Ако някой пък държи на окачването, качествените рамки с пружина започват някъде от 1000, 1000 и няколко лева нагоре. Няма смисъл.
    Колкото до тези 250-ватови системи, които продават .. не знам, малко ми е трудно да повярвам, че 250 ще могат да помръднат дебелия ми гъз, особено по някое нанагорнище. Сигурно ще иска да въртя и педалите, които лично за мен не е оферта.
    Аз си представям нещата горе-долу така: http://www.youtube.com/watch?v=v9oUa...eature=related а това май е видео от същото колело ->
    http://www.youtube.com/watch?v=KxNta...1&feature=plcp
    Don't let your mouth write checks your ass can't cash
    Йордан Славов

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Сигурно трябва да се направи разграничаване на целите на един подобен продукт.

    Дотук ясно виждам две направления:

    1. Моторизиране на леко превозно средство с цел подобряване на настоящите му динамични качества (например велосипед, който искаме да се движи "сам" и по-бързо")

    2. Оптимизиране на разходите за придвижване.

    Точка 2 е интересна, защото най-евтино излиза да се ходи пеша, но това е за сметка на скоростта и товароносимостта на човека. Следващото ниво е велосипед, но става само за кратки разстояния и нулева товароносимост.

    Следвайки логиката, аз съм се насочил към универсално превозно средство, което да ми позволи да се придвижвам в града на първо място евтино, с не особено висока скорост и някаква товароносимост (1-2 торби покупки). Превозно средство, което може да се движи "с пари" и "без пари".
    Продължавайки пътя на логическата мисъл, започнах да експериментирам първоначално с конвенционални МПС-та. Скутерът от предишния ми пост е 4-тактов, 150 кубически сантиметра. Способен е да развива скорост до 120 км/ч, но при спазване на правилата за движение в града (50км/ч), неговият разход е едва 1.3 литра на 100 километра (!!!!!) или с други думи 3,30 лева за 100км.
    В сравнение с автомобила ми, разликата е 3-6 пъти, в зависимост от средата.

    Хубаво... ама бензин. Зависимост от рафинерии, дистрибутори, акциз и данък. Ок, минаваме на електричество!

    На пазара се предлагат готови решения за велосипеди и готови електро-скутери. Каква е разликата - както каза Бовянски - трудно ще качиш скутер по етажите. Следователно тук има една разделителна точка - НАЧИНЪТ НА СЪХРАНЕНИЕ и достъп до МПС-то. Очевидно тя е доста важна за различните потребители. За мен проблемът е решен с гараж под наем - 50 лева месечно и няма мъка по етажите, колата ми стои на топло и сухо, моторите мога да вадя без проблем. Но... 50 лева са си 50 лева.


    Значи какво става: за мен решението е ХИБРИДНО моторно средство или няколко превозни средства за различните цели.
    От много години си "играя" по темата "МОТОКОЛЕЛО". Направил съм няколко велосипеда с двигатели и едно мини-моторче от нулата. Всички те имат някакви предимства пред оригиналите и доста недостатъци. Недостатъците са главно в практичността на двете им функции - крачна и моторна. Ако има мотор е СУПЕР, но като свърши горивото механичните загуби от съединителя не са много приятни за въртящия педалите...
    За радост, на пазара се появиха китайските комплекти ДВГ за велосипед. Те са толкова практично измислени, че буквално за един час стандартен велосипед се моторизира, при това с минимално добавяне на тегло.
    След дълго търсене успях да намеря 80сс двигатели, които струват около 250 лева бройката. Комплектовани са с всичко, необходимо за монтажа. Неслучайно публикувах линка с двата вида задвижване, защото както казах по-горе горивата са доста неприятна тема.

    След всичките тези размисли, къде реализирани, къде само размисли, стигнах до идеята да монтирам още един двигател, но електрически. Така когато "имам пари за бензин" - мога да си позволя лукса да бръмча. Когато не желая да харча за гориво - мога да заредя акумулаторите. А чудесното е, че ДВГ може да ми зарежда акумулаторите в движение...

    Та така ги виждам аз нещата - универсално МПС, което да може да движи един брой задник, два броя торби, да е леко, здраво, надеждно и адски икономично!

    Засега тези качества ги притежава само скутера на снимката. На него лесно може да се монтира един 100-80 директно на съединителя или през още един съединител, за да не се товари елмотора с празен ход. Има и доста място за акумулатори. Надявам се някой ден да реализирам проекта...
    За капак - една фотоволтаична клетка на капака на куфара и... всичко ще е идеално.



    Що се касае за електро-велосипедите. Елдвигателят от линка представлява готова за монтаж 26 цолова капла. С едно зареждане на 3-те оловни акумулатора може да се изминат около 40-50 километра на средна скорост. Както вече казах, същите капли съм ги виждал в Конрад на цена 250-260 лева. Мощността е напълно достатъчна за придвижване с обичайната за велосипед скорост. Наклоните НЕ СА за велосипеди.
    Ако се мине на варианта монтаж на моделен бръшлес, тогава цялата механична част се усложнява, защото всяка една предавка ще затрудни въртенето на педалите. Това е основното предимство на вградените в каплата двигатели - имат масивен въртящ момент и почти нулево въздействие, когато не се използват.
    Георги Русинов

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    11

    http://velocity.bg/index.php?route=p...&product_id=55
    Трябва да издържи. Ако искаш, могa да ти пратя и другите части на линкове....
    Кристиан Радев 18г. Пловдив
    MTA4, Tamiya TT-01, BSD/Redcat Buggy

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    ТУК може да се открият доста изгодни и най-вече РАБОТЕЩИ предложения.
    Георги Русинов

  5. #15
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Бръшлес система може да се монтира на велосипед без да затормозява придвижването с педали, ако се направи задвижването със свободен венец. И може да задвижва предното колело.

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    София/Казанлък
    Мнения
    54

    Живея в София и когато времето го позволява се предвижвам с колело. Минавам по около 20км на ден до работа и обратно. НО тук почти никъде няма равен път. След като наклоните не са за такива велосипеди, аз като потенциален купувач, не виждам никакъв смисъл да давам пари за електрическа капла при положение, че няма да ми върши работа. Може би ако живеех във Флорида ... Според мен трябва да се търси някаква мощност, дори и на цената на предавка. Най-често въм виждал да монтират задвижването на отделан верига от другата страна на задната капла. Като ще е електрически велосипед, склонен съм да въртя педалите освен при изтощаване на батериите, най-много за потегляне.
    Разсъжденията са ми от гледната точка на потребител, защото по-нагоре май се спомена правене на такова колело с търговска цел.

    П.С. Велосипед с предна предавка?! Не бих се качил на такова нещо!
    Don't let your mouth write checks your ass can't cash
    Йордан Славов

  7. #17
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by worldchanger View Post
    Живея в София и когато времето го позволява се предвижвам с колело. Минавам по около 20км на ден до работа и обратно. НО тук почти никъде няма равен път. След като наклоните не са за такива велосипеди, аз като потенциален купувач, не виждам никакъв смисъл да давам пари за електрическа капла при положение, че няма да ми върши работа...
    ...Разсъжденията са ми от гледната точка на потребител, защото по-нагоре май се спомена правене на такова колело с търговска цел.
    След така поставените условия, очевидно електрическото колело не е продукта за теб или поне икономията не стои на първо място. Започнеш ли да търсиш мощност в електро-задвижването, неминуемо разходите скачат до тавана, а от тем се губи смисъла на идеята! Би могла да се реализира, но само за удоволствие или за да се почувстваш различен. Което, впрочем, не е малко!

    Все пак изобщо не коментирам търговските цели!



    Quote Originally Posted by worldchanger View Post
    П.С. Велосипед с предна предавка?! Не бих се качил на такова нещо!
    А как ти звучи велосипед с бензинов двигател, монтиран ФАБРИЧНО на предното колело? Би ли се качил на такъв?



    Мога да те уверя, че удоволствието е ОГРОМНО! :)

    http://buyvintage1.wordpress.com/pag...ngine-upgrade/
    Георги Русинов

  8. #18
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    София/Казанлък
    Мнения
    54

    Ами .. не :) Управление става трудно, маневреността намалява, губиш идеята на велосипеда .. просто не можеш да ме убедиш, че това решение има предимства, които могат да го оправдаят.
    Don't let your mouth write checks your ass can't cash
    Йордан Славов

  9. #19
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Аз нямам и желание да те убеждавам в нещо, което не е в твоята кръвна група. Очевидно търсиш повече динамика в управлението на велосипеда, за разлика от мен. Аз карам колело "пенсионерската". Всъщност аз карам всички МПС-та по този начин.

    В този смисъл мога само да ти пожелая да се сдобиеш с едно от зверчетата, които показа sides:



    Не знам дали обърна внимание на данните им... мен ме впечатлиха!

    Range
    City (EPA UDDS) 76 miles (122 km) 114 miles (183 km)
    Highway (commuting, 70mph) 43 miles (69 km) 63 miles (101 km)
    Motor
    Type High efficiency, double-stator axial flux permanent magnet, brushless motor with integrated forced air ing
    Controller High efficiency, 420 amp, 3-phase brushless controller with re-generative deceleration
    Top speed (max) 88 mph (142 km/h)
    Top speed (sustained) 75 mph (121 km/h)
    Power System
    Type Z-Force™ patented Li-Ion intelligent power pack
    Maximum capacity 6.0 kWh 9.0 kWh
    Nominal capacity 5.3 kWh 7.9 kWh
    Estimated pack life to 80% (city) 205,000 miles (330,000 km) 308,000 miles (495,000 km)
    Charger type 1kW, integrated
    Charge time (standard) 6.0 hours (100% charged) / 5.3 hours (95% charged) 9.0 hours (100% charged) / 8.0 hours (95% charged)
    Quick 2x charger time (accessory) 3.0 hours (100% charged) / 2.7 hours (95% charged) 4.9 hours (100% charged) / 4.0 hours (95% charged)
    Quick 3x charger time (accessory) 2.2 hours (100% charged) / 1.8 hours (95% charged) 3.1 hours (100% charged) / 2.7 hours (95% charged)
    Quick 4x charger time (accessory) 1.8 hours (100% charged) / 1.3 hours (95% charged) 2.4 hours (100% charged) / 2.0 hours (95% charged)
    Input Standard 110V or 220V
    Drivetrain
    Transmission Clutchless one speed
    Final drive 132T / 28T, Poly Chain® GT® Carbon™ belt
    Chassis / Suspension / Brakes
    Front suspension 38mm inverted forks with adjustable compression and rebound damping
    Rear suspension Direct-link shock with adjustable spring preload, compression and rebound damping
    Front suspension travel 5.51 inches (140 mm)
    Rear suspension travel 5.85 inches (149 mm)
    Front brakes 2 piston hydraulic, 310x4 mm floating disc
    Rear brakes 1 piston hydraulic, 220x4 mm disc
    Front tire 110/70-17
    Rear tire 130/70-17
    Front wheel 3.00x17
    Rear wheel 3.50x17
    Dimensions
    Wheel base 56.6 inches (1438 mm)
    Seat height (standard) 33.1 inches (841 mm) 32.8 inches (832 mm)
    Low seat height (accessory) 31.1 inches (790 mm) 30.8 inches (781 mm)
    Rake 23.1 degrees
    Trail 3.0 inches (76 mm)
    Weight
    Frame 22 pounds (10 kg)
    Curb weight 297 pounds (135 kg) 341 pounds (155 kg)
    GVWR 681 pounds (309 kg)
    Carrying capacity 384 pounds (174 kg) 340 pounds (154 kg)
    Economy
    Typical cost to charge $0.63 $0.95
    Equivalent fuel economy (city) 487 MPGe (0.48 liters/100km)
    Equivalent fuel economy (highway) 273 MPGe (0.86 liters/100km)
    Pricing.....

    Тук вече нещата са сериозни. И цената...
    Георги Русинов

  10. #20
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    София/Казанлък
    Мнения
    54

    Ааа не, не си ме разбрал. Не търся нищо екстремно. Аз съм по практичните неща. А електрозадвижване, което работи само по прав път за мен не е практично, а безсмислено. Искам нещо, което да ме закара до работа. Нищо повече. Нито искам да вдига 100км/ч, нито да има ускорение на спортен мотор. Искам да ми върши работа. Ако не може да ме закара до офиса, ще си въртя педалите без да давам излишни пари за неща, които ще мога само да си ги гледам, или да ги карам пред блока.
    Don't let your mouth write checks your ass can't cash
    Йордан Славов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен