+ Ново Мнение
Страница 3 от 8
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 75

Тема: Моля да ми обясните

  1. #21
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Потвърждавам, като се видим на поляната некои слънчев ден може да си умуваме при интерес.

  2. #22
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Адаш, исках да кажа, че и ти, и аз знаем, че това нещо от снимката няма как да задвижи автомобил, освен ако колелото му не е вдигнато във въздуха. Вероятно би могло да задвижи, ако са 4 или повече и с някаква нищожна скорост.
    С тези рехави намотки, които прозират, няма откъде да дойде магнитното поле... Ако това е окончателният вариант на електродвигателя, аз съм 100% сигурен, че става дума за шега. Ако проектът е в зародиш, ще се радвам да науча повече за него, тоест, ако моторът на снимката не е завършен. Матеев го каза - намотките са малко. Ако този мотор е предвиден за повече намотки, може да дадеш информация и за магнитите, ако има такива.

    Началото на темата е поставено от човек, който се удивлява на постиженията на съвременните КУПЕШКИ електродвигателни системи. Това, което показваш не е твърде в час с темата, а и не си публикувал абсолютно никакви данни. Казано така: "ще бъде монтирано в джанта на автомобил", на мен ми говори, че би трябвало да има мощност поне 20 киловата... Моторите от 20 киловата изглеждат КОРЕННО РАЗЛИЧНО.

    Оставяме го за поляната! ;)
    Георги Русинов

  3. #23
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Казах просто какви ми са намеренията, и че съм стигнал до тук, и ще продължавам напред, ако беше монтиран в джанта и колата се движеше щеше да има и снимка.

  4. #24
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Снощи паркирах в една уличка на път за банката и видях едно полско Фиат-че, на което пишеше електро-автомобил. Довечера след работа се каня да посетя пак мястото, да издиря собственика и да си побъбрим.
    Георги Русинов

  5. #25
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Аз съм се учил да карам на направена зазка от тези старите мъничките на електро.Беше някъде 85г., двигателя беше от електрокар,а акумолатора 180а/ч. Бръмчах си тука в махалата с нея и возих всичките други деца. Нищо особено, нито сложно, след няколко години отиде на вторични защото изгни от всякъде а и тока все не стигаше и бързо свършваше, но си беше голем кеф.Напълно безшумно движение като детска играчка все едно-тя реално си и беше детска играчка за мен тогава.

  6. #26
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ако изчисленията за броя на навивките са верни, то тогава трябва да се увеличава сечението на проводника дотогава, докато се запълни светлото сечение на дупките в магнитопровода. Това със сигурност ще намали загубите в медта и от там ще се увеличи общото КПД. Иначе и в този си вариант мотора ще се върти и ще развива планираните обороти, но САМО НА ПРАЗЕН ХОД. Под товар медта ще прегрява и дори може да нагори лаковата изолация с всички последици от това.
    Росимир Матеев

  7. #27
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2012
    Живее в
    близо до София
    Мнения
    70

    Добре стана че разбуних духовете

    Не мислете че целта ми е да обиждам някого,или по точно искам да обидя точно определени хора:тези търговци,които заради печалбата лъжат съвсем умишлено.

    До сега си мислех че титлите и образованието ми,а още повече огромния ми опит ми позволяват да вярвам в законите на ОМ,КИРХОВ,БЕРНУЛИ и много други такива,но се оказва че съм грешил.В нашия случай е верен може би само закона на ОМ:за да протече 50 А ток през един проводник при напрежение 10 В трябва неговото съпротивление да е 0.2 ом,което е напълно възможно.Всички други закони в случая не важат.

    Като тема за размисъл само ще ви кажа че оста на колекторните двигатели на съвременните машини 1 квт е поне 10 мм.

  8. #28
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Още не си се оттърсил от остарелите схващания. В първите дни, когато станах моделист, аз също бях шокиран от всичко това. Но тогава го отдадох не на магия или на чудеса, а на моята изостаналост в техническо отношение.

    Така че засега не се шашкай, а навлезни в материята на моделизма. Тепърва ти предстоят изненади от типа:

    1. Спийд контролерите са малки и с много лошо охлаждане, защото са вакумирани в термофолио. Как тогава по дяволите те комутират токове от по 50, 100 или дори 200 ампера и стоят студени или леко топли.

    2. Литий полимерните батерии в работен режим на майтап отдават 50, 100 или дори 200 A. Как по дяволите стоят студени или само леко топлят и за капак на всичко това са с невероятно малки размери. Как една малка батерийка с размери на вафла "Морена" е в състоянив да завърти бясно стартера на лека кола и после да помогнеш на още 5 комшии да си запалят колата, а батерийката дори и не успява да загрее както трябва. И после когато я премериш да се окаже, че е можела да запали още 20-30 леки коли при минус 30 външна температура, но просто е нямало толкова много коли около тебе.

    3. А ако навлезеш в чудесата около FPV полетите ще се шашнеш и в още един аспект - как един модел може да има толкова съвършенна и високотехнологична навигационна система, каквато сигурно нямат 90% от истинските самолети (с изключение на военните). Да не говорим за системите с АВТОПИЛОТ, които могат да се купят дори и за под 100 долара и които със сигурност ги няма в 50% от истинските самолети. Да не говорим и за съвременните модели на хеликоптери или четирикоптери, които имат електроника, която може например да ги закове в една точка в небето и те да стоят така независимо от наличието на силен вятър. Това истинските хеликоптери не го могат. Не могат да летят и надолу с главата, а при моделите на хеликоптери това е едва ли не стандарт.
    Росимир Матеев

  9. #29
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by soton View Post
    ......Като тема за размисъл само ще ви кажа че оста на колекторните двигатели на съвременните машини 1 квт е поне 10 мм.
    Е да, ама те не се въртят с 30 000 оборота в минута......

    Има едно оправдание защо електромоторите в моделизма са толкова малки и олекотени - ами те са разработвани за време на живот не повече от 20-30 часа. Това прави над 500 полета, което си е огромен живот за един модел. Обикновенно той се крашва (троши) за много по-малко време по причина калпав пилот.
    Росимир Матеев

  10. #30
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    Привет отново

    Сотон , Моля , напишете ми , каква методика Бихте използвали , за измерване на стойностите които Ви интересуват ? Мога да направя това , вместо Вас ,като съобразите ,че ще се извърши при домашни условия .

    п.п. Колега Матеев , Имате право , по-добре е да е подробно написано :)
    Последна редакция от sides; 23.02.2012 на 06:37.
    Helmesi Agilery ¶ ¶

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен