+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 7 от общо 7

Тема: SANWA RD 8000 питане ?

  1. #1
    Автор Аватар на Slav_s
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    120

    SANWA RD 8000 питане ?

    С въпросната апаратура съм карал до сега само 4 канални ави модели . Реших да подкарам едно хели клас 450 с нея но нещо не мога да се справя с микса .. Като чета книжката би трябвало да има готови миксове за хели но не се получава нещо.
    Ако има някой който кара с такава апаратура , ще съм много благодарен ако сподели как стават миксовете за хели .
    Слави Чорбанов
    София GSM: 0889 290 525

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    ТУК пише как става. Страници от 59 нататък. Миксери, криви, флайт модове, суошплейт... няма само 140 градуса, но 120 има.

    Тези апаратури са много практични, но менюто им изобщо не е юзър-френдли. Единственият бъг, който съм срещал досега е нерабтеща функция Dual Elevator, която се използва за по-големи самолети.
    Георги Русинов

  3. #3
    Наблюдател Аватар на веселин пянков
    Регистриран
    Mar 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    28

    SANVA RD 8000

    Аз имам същата Санва много е добра,с нея съм карал самолети и лодки.До сега не съм имал случай да ми изчезне обхвата,но за съжаление менюто и е много сложно.Мой приятел ми прати Руски сайт и там имаше пълно описание,принтирах по погрешка цялото упътване а той е около 80 листа.Ако не можеш да намериш ще се ровна ще открия упътването на Руски.

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Любимата ми апаратура, прикачам упътването и на руски език да го има качено и на Български сървър тук в форума за по лесно сваляне от всеки на който му потрябва. Прикачам също и схема на свързване на кабела за свръзка на две апаратури учител ученик. Менюто и много ме кефи писано е така все едно аз съм го писал всичко си е по дефаулт лесно и бързо. Моето хели тип600 го настроих по това упътване и стана от първия път, отделно дето карам и няколко самолета с нея.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	sanwa kabel 2.gif‎
Views:	1059
Size:	4.2 KB
ID:	5546  
    Прикачени файлове

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Темата е стара, но въпреки това и аз намирам за полезно да има обяснение. Тези Санви бяха може би първите апаратури с "много" възможности на поносима цена. Особено с появата им като Modelcraft.

    Менюто е доста добре организирано, с тази разлика че логиката е по ред и с приоритет на каналите. Работи се канал по канал.
    Имат и някои дребни неудобства и недостатъци като например слаб държач за врата - чупи се при монтиране на изнесен център; скъпи приемници и т.н., но работят чудесно със сканиращи такива и лесно се преработват на 2,4 с вътрешен модул.

    На моята открих софтуерна грешка - не функционира коректно функцията Dual elevator, която синхронизира две нашинки да работят заедно на елеватора (при по-големи модели).
    Георги Русинов

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    На моята открих софтуерна грешка - не функционира коректно функцията Dual elevator, която синхронизира две нашинки да работят заедно на елеватора (при по-големи модели).
    На моята си работят-големия ми як е с две сервомашинки на хоризонталния, сигурен ли си че си излезнал от базовото меню за да можеш да правиш промените.

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Абсолютно сигурен! Просто моята има дефект точно на тази функция.

    Вече не си спомням точно какво се случваше, но или не работеше трима коректно, или имаше някакъв бъг с посоките или дуъл-рейта. При включване, тази функция работеше, но някакъв дребен проблем ми скъси живота. Пробвах с друга, абсолютно същата и там със същите настройки всичко беше перфектно.
    Четох из форумите, че се случва...

    Накрая Y-кабел, огъване на едната тяга и точка.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен