+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 5 от общо 5

Тема: Съвет за начинаещ пилот на RC Вертолет

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3

    Съвет за начинаещ пилот на RC Вертолет

    Привет на всички от форума. Бих искал да се извиня предварително за некомпетентността ми. Решил съм да си купя вертолет, но нямам никакъв опит. Преди няколко седмици си закупих мини модел, но за съжаление се счупи ;(

    http://modelist.bg/showthread.php?t=124


    Сега съм твърдо решен да закупя по-голям за да мога да го карам пред блока. От няколко дни се мотая из онлайн магазините в българия и по-точно мисля да го закупя от rchobby.bg или от rcmodeli.com, но имам някои неясноти и ще се радвам ако хората с опит тук ми разяснят някои дребни неща:

    1. Какво ще рече "Клас 200, Клас 250...."?
    2. Защо някои хеликоптери имат по 2 перки, а някои по 1. Кои от тях се карат по-лесно?
    3. Колко приблизително държи батерията на един модел?

    Въпросите ми са хиляди, за това ще помоля да ми препоръчате даден модел за начинаещ, а пък аз ще си го разучавам с времето.

    Благодаря предварително!

  2. #2
    Потребител Аватар на Lidkin
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Ловеч
    Мнения
    88

    Здравей и добре дошъл във форума ,тук може да задаваш всичките си въпроси без да се притесняваш, че някой ще ти се присмива, все пак всички сме минали по този път.
    Относно питането ти за класовете - това са размерите на хеликоптерите. Ще пусна подробна тема и там ще ги опиша както и стъпките при започването.
    Най-подходящ хеликоптер за обучение е Коаксиалния хеликоптер/двуроторния, с две ПЕРКИ за да ме разбереш/ много стабилен и търпи много грешки, пък и краша с него е евтин, но на първо място е СИМУЛАТОРА.От там трябва да се започне, добиваш представа за командите в пространството и спестява много пари. Не трябва да се ХВЪРЛЯШ на скъп или 3Д хеликоптер. Пробвай със симулатора и коаксиалния хеликоптер и сам ще прецениш дали да се занимаваш с това хоби. Сигурно ще попиташ за симулатор-той е включен в повечето комплекти на тези хеликоптери, не е много добър, но винаги може да си изтеглиш по - добър от много места.
    Колко държи една батерия? - Това е относително и зависи от много неща, но 6-8мин. е нормалното време.


    П.П Не искам това да прозвучи като реклама въпреки, че тук в този форум е разрешена. Аз се занимавам с хеликоптери и мога много да помогна така, че от където и да си вземеш хеликоптер може да разчиташ на помощ от моя стана. Нали трябва да се множи това ПЛЕМЕ на хеликоптерджиите
    Поздрави
    Последна редакция от Lidkin; 01.03.2010 на 01:46.
    Христо Христов - RC Hobby BG

  3. #3
    Потребител Аватар на Svetoslav
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    172

    Препоръки

    Здравей Мишо,

    Първо бих искал да вметна, че е по-добре да използваш думите "Хели", "Хеликоптер" вместо Вертолет. Звучи по-добре, а и не е общоприето е в тези среди да се използва думата "Вертолет". :)

    Относно симулатора:
    Подкрепям мнението на Lidkin, че е добре първо да използваш симулатор за полети. Симулаторът представлява компютърна програма, която по-скоро прилича на игра и дори е много забавно да летиш. В комплект с програмата ще получиш дистанционно управление, което много наподобява истинските такива.

    В програмата можеш да си избереш:
    - Какъв модел искаш да управляваш
    - На какъв терен искаш да пилотираш
    - Колко реална да бъде обстановката (дали да има: страничен вятър, завихряния....)

    Чрез контролера (дистанционното управление) бързо ще добиеш представа как точно лостчетата управляават различните оси и движението на хеликоптера.

    Срещал съм симулатори из магазините в България. Цената на един такъв е около 60лв., и със сигурност ще ти спести много повече, отколкото ако започнеш да се учиш на истински модел. :)
    Светослав Матеев

  4. #4
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Здравей Мишо,

    Микро коаксиалното хели, което си си купил е идеално за начинаещ. Много лесно се управлява, сравнително стабилно е. Имай предвид, че много трудно се чупи. Това го споменавам за да имаш едно наум, като си купиш по-голямо хели. Навън е почети невъзможно да го караш (причината е в принципа на управление - инфрачервен излъчвател). Нужно е не много голямо затворено помещение- голям хол, училищна стая или спортен салон. Най-добре >100 м2.
    Димитър Пенев

  5. #5
    Наблюдател Аватар на Marin
    Регистриран
    Feb 2010
    Мнения
    2

    Привет!
    Мишо, ако разбираш руски, ето ти кратко наставление при избор на RC хеликоптер:
    http://209.85.129.132/search?q=cache...&ct=clnk&gl=bg
    Марин Каров

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен