+ Ново Мнение
Страница 3 от 5
ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 46

Тема: Камери, подходящи за FPV. Модели, параметри, функционални възможности.

  1. #21
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    52

    Здравейте. Аз се спрях на GoPro Hero2 с 1080p HD видео и 11 мегапиксела снимки, има и изход A/V. Тежи 97.30 грама без защитен корпус, и 165 с корпуса. Дава възможност за запис с максимално качество и изпращане на видео сигнала пез OSD. Пилота получава ценните данни от OSDто и видеото, което получава може да се запише с друго записващо устройство на земята, макар картината да не е Full HD. Не е необходимо да има система за правене на снимки, с помоща на програма за обработка на видео може да се свали която и да е снимка от записа, дори може да се изправи кривината от широкия обектив. Вярно, малко тежичка е, но има и пилоти монтирали тази камера на Easy Star с 1385мм размах на крилете. В момента съм с камера DX201 Prixim с 540 ТВ линии, ще монтирам камерата GoPro Hero2, когато си настроя добре системите, за да не се простя със скъпата камера. Направих сравнение между полученото видео на двете камери през видео системата и въпреки, че няма начин как да получа Full HD, разликата е значителна. Препоръчвам ви я.
    Поздрави.

  2. #22
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Към днешна дата GoPro Hero 2 е най-добрата камера в света за екстремни спортове. По-добра няма. След като си поблъска главата с разни евтинийки, човек рано или късно стига до GoPro Hero 2. Ползвай си я със здраве и се наслаждавай. И не забравяй от време на време да ни показваш по някой друг клип.
    Росимир Матеев

  3. #23
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Снимка, свалена дори от FullHD запис не може да се сравнява с такава, която е направена в режим на фотоапарат. Дори най-мощният видеоредактор Adobe Premiere не може да свали кой знае колко качествено изображение от видеозапис, понеже... това няма как да стане при тази резолюция и начинът на запис в съответната компресия.

    Освен това Adobe Photoshop има функция за деинтерлийз на прогресивно или интерполирано сканирани кадри, при което се интерполират или деинтерлийзват съответните редове...


    С прости думи, на една и съща резолюция еднокадрова снимка е в пъти по-добра от изображение, свалено от стрийм-поток.


    Матеев е прав - ГоПро2 е най-доброто. Все пак и Discovery го използват във филмите си...
    Георги Русинов

  4. #24
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Павел баня
    Мнения
    50

    Това се кани да вземе позиции от пазарния дял на Го-прото.Като се съди и по цената за сега ще видим как ще се развият нещата. http://www.foxtechfpv.com/horyzonhd-...der-p-498.html

  5. #25
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    52

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Снимка, свалена дори от FullHD запис не може да се сравнява с такава, която е направена в режим на фотоапарат. Дори най-мощният видеоредактор Adobe Premiere не може да свали кой знае колко качествено изображение от видеозапис, понеже... това няма как да стане при тази резолюция и начинът на запис в съответната компресия.

    Освен това Adobe Photoshop има функция за деинтерлийз на прогресивно или интерполирано сканирани кадри, при което се интерполират или деинтерлийзват съответните редове...


    С прости думи, на една и съща резолюция еднокадрова снимка е в пъти по-добра от изображение, свалено от стрийм-поток.


    Матеев е прав - ГоПро2 е най-доброто. Все пак и Discovery го използват във филмите си...
    Напълно съгласен съм с теб, за професионални снимки и дума не може да става, освен това дори и с мултикоптер не може да се фиксира камерата достатъчно неподвижна. Adobe Premiere не съм го пробвал, но си правих експерименти със Soni Vegas Pro 11. Инсталираше се един плугин, с който можеш да оправиш ефекта рибешко око.
    Поздрави.

  6. #26
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by dakata44 View Post
    Напълно съгласен съм с теб, за професионални снимки и дума не може да става, освен това дори и с мултикоптер не може да се фиксира камерата достатъчно неподвижна. Adobe Premiere не съм го пробвал, но си правих експерименти със Soni Vegas Pro 11. Инсталираше се един плугин, с който можеш да оправиш ефекта рибешко око.
    Поздрави.
    Premiere не е софтуер за проби, а за работа. Корава работа при нажежени условия. На този софтуер се прави почти всичко, което предават телевизиите, с изключение на живите предавания и излъчващите вече записани програми. Това е най-мощният редактор за НЕлинейно видео.
    А относно корекции и намеси, това е на практика неограничен ресурс. Всякакви аберации, изкривявания, светлинни недостици и излишъци... може ВСИЧКО. Буквално всичко. Има, обаче, една зависимост - колкото по-добър е входният материал, толкова е по-добро видеото на "изхода"...
    Всъщност програмата е проста и с нея се борави много лесно. За съжаление този, който работи с нея трябва да ЗНАЕ как да я използва, за да направи всичко.

    А относно най-добрите:

    3D се генерира най-успешно в 3D StudioMax, а вграждане на живо видео в 3D среда - в Combustion

    Това са N1 за всички времена програми за всякакво видео. И трите си приличат: прости, с много семпъл интерфейс, но изискващи огромни познания...
    Георги Русинов

  7. #27
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    София/Казанлък
    Мнения
    54

    [QUOTE=ajcinema;12140Освен това Adobe Photoshop има функция за деинтерлийз на прогресивно или интерполирано сканирани кадри, при което се интерполират или деинтерлийзват съответните редове...QUOTE]

    Нещо май объткахме термините :) Прогресив видеото не се деинтерлейсва, защото не се състои от филдове. Интерполацията на видеото е функция, която се прилага или от устройствата за възпроизвеждане, или от софт за обработка с цел по-качествено движение без скоци в картината поради фиксирания фреймрейт на възпоризвеждането, който понякога се разминава с фреймрейта на видео записа.
    Don't let your mouth write checks your ass can't cash
    Йордан Славов

  8. #28
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    [QUOTE=worldchanger;12147]
    Quote Originally Posted by ajcinema;12140Освен това Adobe Photoshop има функция за деинтерлийз на прогресивно или интерполирано сканирани кадри, при което се интерполират или деинтерлийзват съответните редове...QUOTE

    Нещо май объткахме термините :) Прогресив видеото не се деинтерлейсва, защото не се състои от филдове. Интерполацията на видеото е функция, която се прилага или от устройствата за възпроизвеждане, или от софт за обработка с цел по-качествено движение без скоци в картината поради фиксирания фреймрейт на възпоризвеждането, който понякога се разминава с фреймрейта на видео записа.
    И така, и не така! Говорех за функция (филтър) на фотошопа, която може да изправя/интерполира бъгове, получени при екстрактване на кадър от видео-изображение. Независимо как снима матрицата, записаното видео може да е с редуващи се редове, може да е и frame-based. Ето го и въпросният филтър, който служи за напасване на разминати редове по време на кепчер на единични кадри.


    Ето къде се намира (вероятно всички знаят, но все пак) функцията, на фона на дъщеричката ми. Снимката е голяма, за да се види надписа на бутона. Може да продължим дискусията в друга тема, за да не разводняваме тази.

    http://img706.imageshack.us/img706/6...oshopimage.jpg
    Георги Русинов

  9. #29
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    София/Казанлък
    Мнения
    54

    Quote Originally Posted by dakata44 View Post
    Здравейте. Аз се спрях на GoPro Hero2 с 1080p HD видео и 11 мегапиксела снимки, има и изход A/V.
    Сигурен ли си за аналогивия изход? Виждал ли си го на живо в действие.. а може ли да записва 1080 или 720р докато от изхода вади SD? Вече на спецификации не вярвам, затова питам, защото двойката още не ми е попаднала в ръчичките.
    Don't let your mouth write checks your ass can't cash
    Йордан Славов

  10. #30
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    52

    Quote Originally Posted by worldchanger View Post
    Сигурен ли си за аналогивия изход? Виждал ли си го на живо в действие.. а може ли да записва 1080 или 720р докато от изхода вади SD? Вече на спецификации не вярвам, затова питам, защото двойката още не ми е попаднала в ръчичките.
    Да, да има изход и съм го пробвал, макар и не в полет, записва в 1080p. В TV изхода се включва жак 2.5мм с 4 секции, направих си кабела, като използвах само изхода за видео и масата. Аудио не ми трябваше, понеже електрониката на самолета вече имаше микрофон. Най близо до пластмасата на жака е масата, видеото е следвашия. За другите два не съм сигурен, мисля че бяха аудио L и R, понеже камерата има вход за стерео микрофон, на мен не ми трябват. Пускам камерата да записва, а през изхода TV пращам видео сигнала към OSD и от там във видеопредавателя.
    Поздрави.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен