+ Ново Мнение
Страница 2 от 5
ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 46

Тема: Камери, подходящи за FPV. Модели, параметри, функционални възможности.

  1. #11
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by danikronos View Post
    да пробвах с жака и както е включена и предава на екрана като вкарам жака и екрана се изключва става черен и плейва изкарва от кабела само видео сигнал от плейваното видео ,като спра видеото екрана е черен,после мога да пусна клип да се види какво прави....идвами на ум данеби самия жак да превключва да маха сигнала от камерата и само записа да пуска ,защото другия модел на самсунг дето са като братя http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-vid...tml#properties я има тази екстра ,и гледаш и записваш
    Я си поиграй още малко с настройките или виж да не е с едни 4полюсни жакчета дето има две пера за екстри ЕДНОТО ДОПЪЛНИТЕЛНО Е ИЗХОД ЗА ВИДЕО А ДРУГОТО ВХОД ЗА ДА МОЖЕ ДА СЕ ПОЛЗВА ДИСПЛЕЯ ЗА ГЛЕДАНЕ НА ВЪНШЕН СИГНАЛ...Няма камера с А-Визход и да не може да се гледа през нея...

  2. #12
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Прегледах , с обикновен стерео жак е, ,заначи ако не стане работата с настройките само отвори камерата и извади извод от контактната повърхност на на средното перо в която контактува при изваден жак и виж какво излиза на нея...

  3. #13
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    да прав си жака е стерео ,пробвах да я разглобя но всичко така е насложено че за да стигна до платката трябва да сваля всичко и просто се отказах докато още работи,нищо най много да я продам нататък и да си взема модела с композитен изход,то си пише ама кой да чете,дори на модела предния zi6 пише че има такъв изход http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-vid...tml#properties дори дават че сензора матрицата е 4,5" докато на моя е 2.3
    Даниел Георгиев

  4. #14
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Аз за четирикоптера си купих този фотоапарат:
    http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-fot...tml#properties

    Търсех колкото се може по-голяма функционалност в колкото се може по-малък корпус. Апарата си има всичко, за което можеш да си помислиш и дори и неща, за които не си помислял. Видеоизход също си има, но досега не ми е хрумвало да го ползвам. Това с втора камера по ми харесва. Лепвам я вдясно на основния обектив.
    Росимир Матеев

  5. #15
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    А сега махни втората и си извади сигнала от тази и ще видиш колко по добре стават нещата, защо мислиш че фотографите ползват огледално рефлексни камери?

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    19

    Пацо, напълно съгласен съм с теб за това, че с една качествена камера ще е по-добре, защото ще виждам ТОЧНО това, което записвам, но ще ми излезне соленко да си купя нова такава камера, а както вече казах - нямам късмет в UK-ския ebay. В Американския пък абсолютно никой не желае да праща до Европа, а там цените са наистина много по-приемливи. Другото е, че дори да харесам някоя камера от ebay, не съм сигурен дали тя го може този номер със записа и AV изхода едновременно, пък не искам да се окаже, че съм си купил нещо, което не ми върши работа. По принцип съм навит за GoPro, но разликата в цените за Щатите и Европа (50% по-надути) е ОГРОМНА и засега тази идея отпада (поне докато не открия нещо 2ра ръка на по-човешка цена).

    Всъщност доста си бях харесал тази камера (112гр е - не мисля, че е толкова тежка, пък и сигурно мога да я разкостя и да смъкна още малко от теглото), но се разубедих след като ти написа, че си много недоволен от нея. Ще споделиш ли какво точно не ти е харесало? Все пак имай предвид, че като за начало далеч не съм толкова взискателен - искам да започна, а с цялото това избиране на камера и компоненти не мога...

  7. #17
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by X_NRG View Post
    Пацо, напълно съгласен съм с теб за това, че с една качествена камера ще е по-добре, защото ще виждам ТОЧНО това, което записвам, но ще ми излезне соленко да си купя нова такава камера, а както вече казах - нямам късмет в UK-ския ebay. В Американския пък абсолютно никой не желае да праща до Европа, а там цените са наистина много по-приемливи. Другото е, че дори да харесам някоя камера от ebay, не съм сигурен дали тя го може този номер със записа и AV изхода едновременно, пък не искам да се окаже, че съм си купил нещо, което не ми върши работа. По принцип съм навит за GoPro, но разликата в цените за Щатите и Европа (50% по-надути) е ОГРОМНА и засега тази идея отпада (поне докато не открия нещо 2ра ръка на по-човешка цена).

    Всъщност доста си бях харесал тази камера (112гр е - не мисля, че е толкова тежка, пък и сигурно мога да я разкостя и да смъкна още малко от теглото), но се разубедих след като ти написа, че си много недоволен от нея. Ще споделиш ли какво точно не ти е харесало? Все пак имай предвид, че като за начало далеч не съм толкова взискателен - искам да започна, а с цялото това избиране на камера и компоненти не мога...
    Това е детска играчка бе човек нито стабилизация нито фокус като хората ,да не гворим за качество.....

  8. #18
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-vid...tml#properties тази камера прави добри клипове и изкарва сигнал от изхода за видеото ,проверено от колега моделист който я има,е няма стабилизация но моята като има ,....се оказа че по добре снима без стабилизация




    Последна редакция от danikronos; 28.12.2011 на 08:22.
    Даниел Георгиев

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Много интересни джуджавки за FPV

    Здравейте момци,

    Преди време си поръчах една интересна камерка с контролер за запис. Днес животинчето пристигна. Ето какво имаше в комплекта:

    Click image for larger version

Name:	IMG_0084.JPG
Views:	1054
Size:	242.2 KB
ID:	4364Click image for larger version

Name:	IMG_0083.JPG
Views:	1056
Size:	257.1 KB
ID:	4365Click image for larger version

Name:	IMG_0082.JPG
Views:	1063
Size:	266.6 KB
ID:	4366

    Това е микро камерка + записващо устройство върху MicroSD карти. Има няколко режима на работа - стрийм, снимки, дистанционно през апаратурата. Има си USB порт за прехвърляне на заснетото, четец на MicroSD карти, микрофон и двуцветен светодиод за състоянията. Теглото му е 17 грама, а резолюцията 720х480 30fps. Цената е най-вкусното нещо....само EUR 29.90

    Ето и линкове към сайта, който съдържа и предлага и много други "вкуснотии":

    http://flycamone.com/ - моята е долу ляво, но другите са доста по-добри, ама и по-скъпички;
    http://www.flycamone.com/cgi-bin/cgi...=334&undefined - големите "вкуснотии";
    http://www.flycamone.com/cgi-bin/cgi...=344&undefined - мноооооого добри очила с HD резолюция.

    Утре ще купя карта и ще направя малко филмче да тествам желязото и ще го публикувам тук.

    Поздрави
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  10. #20
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    София/Казанлък
    Мнения
    54

    Не се лъжете по думата 'стабилизация'. При бордова каемра това нещо не само, че няма да свърши работа, ами ще направи видеото по-ужасно. Просто видео стабилизацията е направена да компенсира съвсем малки трепвания, които обикновено се получават когато се снима от ръка. Качена на модел, видеото от такава камера ще се клати повече отколкото без стабилизация. В нашия случай нещото, което може до някъде да направи клатенето по-незабележимо е един широк обектив. Има предимства, има и недостатъци. При всички случаи най-сигурната стабилизация е стабилният самолет.. Иначе да, U10 на самсунг излъчва SD по композит докато зпаисва HD, май имаше в менюто и настройка точно на формата, който излиза от изхода.
    Don't let your mouth write checks your ass can't cash
    Йордан Славов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен