+ Ново Мнение
Страница 4 от 7
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 31 до 40 от общо 69

Тема: Модели, подходящи за FPV. Разполагане на оборудването.

  1. #31
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Bovyanski View Post
    Абе то ще си покаже, но не съм убеден че ще има проблеми с видеото по скоро обратното.
    Точно такъв видео предавател не съм ползвал.
    Досега сериозните ми проблеми винаги са били във приемниците на апаратурата и смущенията от видео предавателя.
    То туй си е другия проблем, когато сигнала от земята отслабне и се изравни с поляризиращия сигнал на видео предавателя и приемника се затапва, опитно трябва да се търси точка с минимално проникване и минимални електромагнитни смущения които също напрягат приемната натена..

  2. #32
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Матеев, направи тази схемичка, сложи и приемната си антенка и търси зона с минимално проникване

  3. #33
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Ааа тук в балкана не става за писане във форуми, явно требе да си наблегна на другата част.

    Последната ми занимавка беше със апаратурите на Дани от Пловдив
    Даните не са при мен но поне това което помня е че и двата китайски предавателя бяха почти на половината мощност от това което беше обявено.
    Интересен ефект се получава при полеви тест със модули на Корона и Турниджи на определено разстояние около 500 - 600 метра забива само 1 и 2 канал.
    Хайде анализирай
    Само да вметна че с футаба и фрискайски няма тоя ефект.
    Анатоли Бовянски
    София

  4. #34
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Bovyanski View Post
    Ааа тук в балкана не става за писане във форуми, явно требе да си наблегна на другата част.

    Последната ми занимавка беше със апаратурите на Дани от Пловдив
    Даните не са при мен но поне това което помня е че и двата китайски предавателя бяха почти на половината мощност от това което беше обявено.
    Интересен ефект се получава при полеви тест със модули на Корона и Турниджи на определено разстояние около 500 - 600 метра забива само 1 и 2 канал.
    Хайде анализирай
    Само да вметна че с футаба и фрискайски няма тоя ефект.
    Докато не видя на практика как да ти кажа, КАКВО ЗНАЧИ ЗАБИВА САМО ПЪРВИ И ВТОРИ КАНАЛ?

  5. #35
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    само първите 2 канала на приемника на апаратурата, оставаш без хоризонтален и вертикален
    обикновено остават в крайно положение, Странно но факт.
    погледни клиповете на Дани
    не вярвах но е факт
    Анатоли Бовянски
    София

  6. #36
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Bovyanski View Post
    само първите 2 канала на приемника на апаратурата, оставаш без хоризонтален и вертикален
    обикновено остават в крайно положение, Странно но факт.
    погледни клиповете на Дани
    не вярвах но е факт
    Задейства се вероятно някаква извратена форма на фал сейф ,търнижито имаха нещо такова , опита ли се да промениш настройките погледна ли РРМ-а преди декодера, там има ли ги?
    Последна редакция от ПАЦО; 28.12.2011 на 09:17.

  7. #37
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    каквото можа да роди болния ми мозък пробвах
    приемниците са прекалено широколентови и всичко влиза в тях от там май софта се нашашква
    за сега спирам че днес ще се правя на скиор със децата
    До утре ако имам Нет и безаварийно на Матеев
    А пък ще ги бистрим проблемчетата със пусти радиовълни, че не са като другите Вълни
    Анатоли Бовянски
    София

  8. #38
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Днес (вчера) не можах да летя с четирикоптера. Целия ден премина под егидата на едни Range тестове на различни приемници, резултатите от които ще опиша в темата за обхвата на апаратурите. Чак вечерта в тъмното тествахме и четирикоптера, като просто го носехме на ръка, държахме го здраво да не вземе случайно да литне и се отдалечавахме доколкото може. Дефакто се оказа, че в обхват от 200 метра няма абсолютно никакви проблеми с управлението, независимо накъде е завъртян модела. Няма проблеми с управлението и когато сигнала преминава през човешкото тяло, което ме навежда на мисълта, че има поне още 200 метра сигурни. За съжаление обаче поляната свърши. За по далечни тестове - ами утре ще излезем с лека кола някъде извън града. Габрово е в планински терен и намирането на 1 километър права отсечка може да се окаже много трудна задача.

    По обратния канал на 5.8GHz - няма проблеми с качеството на видеоизображението, породени от смущения от електромотора. Има проблеми обаче от самия факт, че честотата е 5.8 GHz. Независимо дали модела е на 20 или на 200 метра, непрекъснато се редуват перфектни изображения с големи смущения, губещи картината на 100%. Явно без Diversity в приемната част няма да се размине. Тогава обаче аз си задавам въпеоса "Защо въобще правят видеоочилата с вградени приемници в тях"? Явно за да ти вземат повече пари. Иначе полза никаква от вградените приемници. Трябва да се използва външен с Diversity, но цената му е златна - 240$:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...al_Output.html
    Росимир Матеев

  9. #39
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ето още един модел, който вече е оборудван за FPV. Започнах да ги номерирам и кодовото име на този е FPV-02. Да видим дали някога ще стигна до FPV-99.

    Модела е едно малко самолетче Dragon FLy 1, купено на старо от Николай Арсов:
    http://modelist.bg/showthread.php?t=1193

    Наложиха се някои модификации основно с цел заздравяване на конструкцията. Първо се сложиха истински пантички на всяка една управляваща плоскост, че всички се баха прокъсали. След това се направи стабилизация на крилете към корпуса посредством дървени трупчета и пластмасови болтове. Старата концепция с ластиците отиде на боклука.

    За приемник се сложи най-добрия от фалшификатите на Hobby King - OrahgeRx R710 с обхват минимум 1 километър:



    Забележете на снимката къде е антената - излиза от приемника, крие се в един прорез в стиропора и на 2 сантиметра от носа завива под прав ъгъл и минава през цялата ширина на самолета. Идеята е ако някога го отдалеча прекалено много и сигнала започне да прекъсва, с последни усилия да успея да го обърна с носа към дома (Home) и точно тогава приемника да получи сигнал с максимална сила. Тоест измъкването от критични ситуации да е много лесно.
    Росимир Матеев

  10. #40
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    А ето къде е сателитния приемник - пратих го чак на опашката. Идеята е да се отдалечи максимално от видеопредавателя. За кабелче използвах ето този удължителен комплект:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...2pcs_set_.html



    Тука на тази снимка се виждат и пантичките, с които заздравих плоскостите на рудера, елеватора и елероните.
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен