+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 62

Тема: FPV и OSD клипове, снимки и видео, правени от въздуха

Threaded View

  1. #1
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    FPV и OSD клипове, снимки и видео, правени от въздуха

    Отварям тази тема с цел всеки да публикува в нея собствените си клипове и снимки, правени от въздуха. FPV и OSD ще е особенно интересно, но можете да публикувате и други нормални клипове, които си заслужава да бъдат видяни.
    Росимир Матеев

  2. #2
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    здравейте ето едни клипчета от мен


    тук нагледно се вижда как не се разбират добре честотите от около 900мегахерца и 2,4 гигахерца.


    тук самата камера се движи по едната ос


    това клипче е снимано с HD камера
    Последна редакция от danikronos; 24.12.2011 на 21:00.
    Даниел Георгиев

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Разкажи какво точно се случи в първия клип?
    Росимир Матеев

  4. #4
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    това ми беше един от първите клипове с усилвателя и счупих няколко самолета в проби,забива приемника и забива,видях че на далече над километър и на високо хваща сигнала но на близо около 500 мметра изгубвам управление,а да отбележа че без усилвател и с ниски мощтности на видео предавателя стигах до около километър без да имам такива проблеми макар че беше в края на обхвата и на апаратурата и на видеото

    след като се уморих от проби пратих апаратурите при анатоли(да е жив и здрав) на диагностика да видим какво става че само парички трошим а резултат никакъв..оказа се че приемника на апаратурата търниджи не е за ФПВ ,пробвано е с фрискай приемник
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...le_RX_V2_.html без забелешки и става за фпв и съм се насочил към него
    Даниел Георгиев

  5. #5
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Аз съм с JR DSX9 и горещо се надявам всичко да заработи от раз. Накупил съм камари от оборудване и колетите вече пристигат всеки ден. Експериментите дефакто ги започвам от утре, а до нова година се надявам да имам поне един напълно оборудван самолет и един четирикоптер. И също така се надявам крашовете и загубените модели да са колкото се може по-малко. Аз живея в полите на Стара Планина и накъдето и да се обърна виждам само баири и гори. Ако някой модел ми падне, със сигурност ще го загубя. Нямам абсолютно никакъв шанс да го намеря в тези гори тилилейски. Нямам и намерение да го търся - може да бродя дни наред из драките и да мина на два метра от него, без да го видя. Затова съм решил всеки един модел да го комплектовам с една бележка, вакумирана във фолио. На бележката ще напиша GSM-а си и обещание за награда за този, който намери модела и ми го върне. Все пак на всеки модел ще има електроника за по 1000 лева - струва си да обещаеш 100 лева награда, за да ти го върнат.
    Росимир Матеев

  6. #6
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    да прав си за наградата, като каза за това се сещам за един такъв пример при който ми се разби за пореден път самолета но като отидох до мястото неможах да намеря батерията ,2 часа търсих но не успях,накрая видях двама овчари и обясних какво съм загубил и ако го намерят плащам.....след два дни ме намериха на поляната и ми донесоха батерията ,останах изумен и ги попитах къде са я намерили ,познайте....цопнала батерийката в едно краве л...но и как да я намеря ,е там наистина не бях поглеждал,та наградата върши чудеса
    Даниел Георгиев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен