+ Ново Мнение
Страница 5 от 7
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 41 до 50 от общо 62

Тема: FPV и OSD клипове, снимки и видео, правени от въздуха

  1. #41
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by dakata44 View Post
    Поздравления и от мен! Време е да помислиш върху варианта за монтиране на камерата GoPro с Pan/Tilt от долу на самолета.
    Благодаря, за сега така поставена камерата ми създава илюзия че съм вътре в модела и ми е по приятно за окото. Иначе ако реша има няма 20 мин. и ще е от доло :)
    Последна редакция от Gogo55; 08.05.2013 на 15:21.

  2. #42
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    37

    Ето и от мен едно видео:
    http://youtu.be/QBVQsoWtZUM
    Успех!
    Ивайло Трайков, София

  3. #43
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    eee много добро качство на картината ,предполагам е 600-700тв линии камерата,и цветовете са добре коя е камерата ако нее тайна и на каква честота е видеопредавателя също и осд-то коя марка е гледам имаш барометричен датчик ,относително точно ли измерва?С две думи би ли си описал оборудването

    Да споделя оня ден ходих по обед да летя макар че беше топло слънце но имаше много термики и с няколко стотин милиампера се качих на 200-300 метра като се има предвид че самолета мие около 3 кг .Та доста пести ток термиката ,но е малко топло по обед
    Даниел Георгиев

  4. #44
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    37

    Здрасти,
    За съжаление не е барометричен датчик, а бъг в гпс-а на OSD-то което е CE-OSD.
    Камерата е http://www.bevrc.com/bevkx121pal_p253.html
    Видеото е 1.2GHz 800mW пак от този сайт.
    RC link-а е Rmilec UHF.
    На този клип модела е с много предна центровка и малко трудно катери височина.
    Теглото е около 2400гр. При това тегло буквално не иска да каца. За да загуби височина се налага да го натсна сериозно с долна команда. Модела е Skywalker 1900, мотор 4240/890kv, батерии 5000/4S за мотора и 2300/3S за видеото. Антените са cloverleaf на предавателя и 5T helical на приемника - и двете са правени от мен. Автопилота е AUAV1 на Ники Арсов.

    Това е основното май. Ако имаш още въпроси с радост ще отговоря.
    Успех.
    Ивайло Трайков, София

  5. #45
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    Гледам имаш пан-тилт на камерата сервотата нормални ли са или 180 градусови и стойката кой модел ти е?Понеже и аз искам да взимам стойка коя би ми препоръчал и какви сервота да взема?
    Даниел Георгиев

  6. #46
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    37

    За Pan ползвам това http://www.buggyfly.com/index.php?ro...product_id=358
    а за Tilt нормално с метални зъби, че пластмасовите ги чупи при кацанията.
    Стойката е модифицирана купешка, но по-добре си направи сам. Не е сложно, а и можеш да си я съобразиш според нуждите.
    В youtube съм пуснал още едно клипче на което се вижда защо не трябва да се пипа антената по време на полет. Добре че автопилота е пич и го прибра сам.

    Успех!
    Ивайло Трайков, София

  7. #47
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    52

    Здравей Ивайло,
    Ползваш за видеото батерия 2300mAh, а засичал ли си горе-долу колко време ти захранва камерата и видеопредавателя? Аз ползвах една 1500mAh 3S и държеше 3 часа. Видеопредавателят е 1500mW на 1.3GHz, консумацията не съм я мерил.
    За да направя теста, след като заредих батерията включих видео системата и засякох времето, а на батерията закачих една аларма да ме предупреждава. Три часа не са малко, но реших да намаля от теглото и сега мисля да сложа батерия 1000mAh 3S.

    Сервото, което ползваш за Pan 360 градуса, предполагам когато ги направи спира, или продължава да се върти без край и усуква кабелите.

  8. #48
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    37

    Здравей Данчо,
    батерията не съм я засичал колко ще изкара, но според наблюдения на други хора тези предаватели работят най-добре над 12V. и затова ползвам толкова голям капацитет, а теглото не е проблем при този модел.
    Сервото прави един пълен оборот и спира, като от предавателя му ограничавам хода до колкото имам нужда.
    Кабелите съм оставил с лек корем и няма проблем с усукването.
    Успех!
    Ивайло Трайков, София

  9. #49
    Наблюдател Аватар на exot
    Регистриран
    Feb 2013
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    13



    Тандем 2 FPV самолета разходка на залез слънце. Използвахме последните мигове светлина за да направим последно кръгче в спокойната вечер.
    Момчил Георгиев гр. Пловдив
    0887263641

  10. #50
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    Същият самолет от земята

    Малко кадри от днес сутринта 7 юни 6:30
    Последна редакция от danikronos; 14.06.2013 на 21:48.
    Даниел Георгиев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 3 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 3 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен