+ Ново Мнение
Страница 3 от 7
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 62

Тема: FPV и OSD клипове, снимки и видео, правени от въздуха

  1. #21
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    добре лети самолетчето даже се учудвам че не се вижда витлото в кадъра,гледам че имаш и движение на камерата с какво го управляваш с тракер или с копчета от апаратурата?И ако може напиши едно превю на снимка от телеметрията коя цифричка за какво е ,доста цифри се въртят а кое за какво е доста трудно се разбира
    Даниел Георгиев

  2. #22
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    52

    Quote Originally Posted by danikronos View Post
    добре лети самолетчето даже се учудвам че не се вижда витлото в кадъра,гледам че имаш и движение на камерата с какво го управляваш с тракер или с копчета от апаратурата?И ако може напиши едно превю на снимка от телеметрията коя цифричка за какво е ,доста цифри се въртят а кое за какво е доста трудно се разбира
    Здрасти, камерата е тази http://www.electronicarc.com/catalog...8b75d18fd2dc64, не е от най добрите, но поне не и пречи много витлото, а когато гледа към слънцето, то става на черна точка и не заслепява. Движа я от апаратурата за сега, понеже гледам не в очила, а в екран. По-нататък ще пробвам с Head Tracker-а.

    Индикациите на OSD-то не са много трудни за разбиране, но ще направя снимка с описанието им. Понеже съм им свикнал не ми прави впечатление.
    Ето един видео клип, който направих вчера. Отдалечих самолета на 3246 метра до като се опитвах да настроя авто пилота:

    http://www.youtube.com/watch?v=Jiw-XMaq3lc

    Поздрави.

  3. #23
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    eкстра е ,мисля че вече е време да слагаш ГО ПРО-то то мисля че има и видео изход и може и да ползваш и за камера която да управляваш чрез нея
    Даниел Георгиев

  4. #24
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    52

    Мисля да си поиграя още малко с настройките докато авто пилота започне да работи както трябва. GoPro-то има изход A/V и може да се ползва като единствена камера FPV с възможност за запис във Full HD. Но тежи 200 грама с предпазният корпус + още 30-40 за Pan/Tilt. Не че не става, но разхода на енергия ще е повишен, а целта е да се лети на далече и поне час и половина. Може по-на татък да я монтирам и да направя проби.

    Поздрави.

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    Jun 2011
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    7

    здравейте,
    GoPro-то е хубаво, ама има проблем със закъснението на изхящия сигнал.
    Ако разчиташ да летиш само с него има вероятност да се разбиеш

  6. #26
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    52

    Здрастии, моята е GoPro Hero 2. Докато пробвах в къщи да изкарам сигнала през OSD-то и видео предавателят не помня да е имало закъснение, провбах я да записва и да предавам сигнала едновременно. Ако имаше закъснение щеше да ми направи впечатление. Сега камарата не е при мен и не мога да пробвам отново. Възможно е ако и се постави карта с по-нисък клас да има закъснение, моята е клас 10.

    Поздрави.

  7. #27
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    След вчерашния пролетен ден и 5 часа на поляната нямашя как да не се получат хубави клипчета от полетите ,ето малко и т тях

    http://www.youtube.com/watch?v=EW0Ya...ature=youtu.be


    http://www.youtube.com/watch?v=3dkM9...ature=youtu.be
    oбърнете внимание на малко след третата минута минавам над един ром,реакцията му меко казано ме вбеси,после на четвъртата минута се връщам и виждам как търси камъни......
    Даниел Георгиев

  8. #28
    Автор Аватар на Пулевски
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    194

    Бай мангал се е спекъл, като е видял, че "нещото" се връща към него...
    Нормална реакция да се подготви за екшън...
    Готини клипчета! Поздрави!
    Стоян Пулевски '71 набор.

  9. #29
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    сега замислям някакво отделение в самолета дето да пускам със серво от онези бомбички дето едно време
    имам половин кило бронз за ей такива случеи
    ето го нещото с два метра размах
    Даниел Георгиев

  10. #30
    Наблюдател Аватар на iceman1234
    Регистриран
    Feb 2013
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    30

    Браво, супер сте си изкарали! Много вдъхновяващи клипчета!!

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен