+ Ново Мнение
Страница 2 от 5
ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 41

Тема: Кой е най-добрия начин за продажба на собствени разработки?

  1. #11
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Аз съм първия кандидат за бета-тестер. Не ми е чак толкова важно дали ще искаш пари или не, по-скоро ме вълнува дали има някаква документация.

    Напоследък дотолкова съм хлътнал с това FPV, че чак не мога да заспя, докато не си купя поредния предавател или антена. Автопилота определено е нещо, което доста ме вълнува. Все пак основния въпрос за мене е какво ще стане когато модела загуби сигнал. А то е ясно, че рано или късно модела ми ще загуби сигнал. Ръцете ми ще ме сърбят да пробвам обхвата и явно често ще се налага някой автопилот да завръща модела у дома.

    В момента усилено изучавам (само на теория) ArduPilot и се чудя дали да заложа на него. Вижда ми се много сложен. Аз се нуждая от нещо по-просто - да може да управлява модела и при загуба на сигнал да го завръща към мене, като преди това набере някаква височина. Ако твоето е нещо такова ще е супер.
    Росимир Матеев

  2. #12
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Дай някой линк, за да разгледам оригинала, и после разкажи накратко за твоята версия.
    Росимир Матеев

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Ето го оригинала - http://code.google.com/p/gentlenav/
    На снимката е показана 4-та версия.
    Ето и линк към 3-та версия - http://diydrones.com/page/uav-devboard
    По принцип е Open Project. Хардуера и софтуера са free.
    И...линк към моя клонинг - http://modelist.bg/showthread.php?t=...ull=1#post9557
    Разликите:
    Версия 3-та ( UDB3 ) ползва IXZ500 жироскопи и MAA7260 акселерометър.
    Версия 4-та ( UDB4 ) ползва IDG500+ISZ500 жироскопи ( Invensense ) и акселерометър МАА7361L.
    Моята версия ARSOW UDB ползва жироскопите и акселерометъра на 4-та версия, тежи 11 грама и е с 50% по-малка площ от предците си. За цената да не говорим....
    И трите версии могат да бъдат програмирани, при загуба на сигнала да върнат самолета над точката на излитане с опции за зададена височина и опция с изгасен/изключен двигател.
    Днес съм седнал и спретвам опитна постановка със сервомашинки ( имитация на самолет ), за да направя филмче.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Като за начало едно добре направено показно филмче, което да пуснеш из форуми или като тийзър в сайта си, би било отлична идея! На мен колкото и да ми обясняваш предимствата и изобщо функциите на продукта си, аз едва ли ще разбера нещо. Но ако ми покажеш нагледно, приятно за окото... съм твоят втори клиент (щото се очертава Матеев да е първия )

    Виж Хобиситито в началната страница какви филмчета са направили... направо ти иде да купиш FPV-то им. Даже се се изгъбаркали със закачка - момчето губи равновесие и пада, зашеменето от картинката...
    Георги Русинов

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Здравейте момци,
    Започнах разработката на сайта. Ще е тип wordpress. Може ли да ви помоля за нещо непривично - да ми помогнете за избор на име ?
    Ето няколко от идеите, които ми хрумват на първо четене:
    - adrones.com ( от arsov drones );
    - arsovdrones.com;
    - arsovuav.com;
    - arsovtech.com;
    За сега тези имена са свободни.
    Благодаря предварително
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  6. #16
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    А защо не се пробваш с име в BG или EU домейните. Там има много хубави свободни имена.

    Иначе ако искаш в COM домейна, ще се наложи доста да се потрудиш, докато попаднеш на подходящо и свободно име. Аз лично бих се отказал от това Arsov да е част името. Не звучи професионално. По-скоро бих търсил комбинация от две думи, едната от които да е UAV, DRONE, FPV, RC, FLIGHT, MODEL и т.н., а другата да е от типа FAST, FIRST, NEXT, LAST, SUPER, BEST, HIGH, THE, FUTURE и т.н.

    А от тези, които ти си изредил, най-добро е ArsovUAV.
    Росимир Матеев

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Още няколко свободни, но нещо ми звучат малко тромаво:

    - uavtechrc.com
    - uavrctech.com
    - vdrone.com .... не знам как ми хрумна
    ( и едно несериозно ) - pinedrone.com ... ( дронче кацнало върху борче ... )

    - arsovrc.com
    - arsovtech.com

    - uav-tech.com
    Последна редакция от nickarsow; 14.12.2011 на 22:06.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  8. #18
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Успех в начинанието!!!
    Аз лично съм тествал най първия вариянт на платката на Ники с объркания жироскоп (за около 10 мин го оправих е има една,две жици на напрекиа ама не пречи)и мога да гарантирам ,че работи, несъм го слагал на модел но мисля ,че няма да има проблем!!!
    Относно търговската част мисля , че може да се получи но все пак да не забравяме ,че проекта е чужд и не е лошо първо да се получи черно на бяло съгласие за съвместна търговсака дейност за да не се получи някое недоразумение все пак в основата си софтуера и схемотехниката към изделието са свободни и с нетърговска цел !!!!
    Последна редакция от ПАЦО; 14.12.2011 на 22:36.

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    ....Относно търговската част мисля , че може да се получи но все пак да не забравяме ,че проекта е чужд и не е лошо първо да се получи черно на бяло съгласие за съвместна търговсака дейност за да не се получи някое недоразумение все пак в основата си софтуера и схемотехниката към изделието са свободни и с нетърговска цел !!!!
    Вече я получих ( благословията ) ... лично от създателя на MatrixPilot фърмуера и UDB железата - William Premerlani
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  10. #20
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Действай тогава, ние сме с теб!!!

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен