+ Ново Мнение
Страница 1 от 12
1 2 3 4 5 11 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 115

Тема: Електровелосипед или казано по нашенски Колело на ток

  1. #1
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Електровелосипед или казано по нашенски Колело на ток

    Днес ми донесоха един контролер от Ел. колело за ремонт, та по този повод реших да пусна тази тема.
    Поговорихме си със собственика докато го оправях и той твърдеше че е страшно доволен.
    Комплекта за предно и задно си е внесъл от знаем къде и му е излезело около 500лв със 48V 10Ah LiFePO4
    твърдеше че изминава около 30км със едно зареждане.
    Идва пролет и се замислих дали да не си спретна едно подобно возило, че и Газта стана 1.50 вече и почна да ми убива на Гъзъ
    И за да е спокоен Матеев искам Голям Дисплей със много показатели който да вади файлове директно в Екселски формат за да мога да си правя стъкмистика.
    Да видим какво ще измислим заедно.
    П.П. А за Пацо ще оставим задачката за вертикално излитане и прескачане на задръстванията
    Анатоли Бовянски
    София

  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Винаги си е по-добре, когато има дисплей с много цифрички, които непрекъснато мърдат. Ако пък и светят или мигат - още по-добре. Иначе човек така или иначе не ги гледа, но друго си е да се изфукаш.
    Росимир Матеев

  3. #3
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Дамм за някой неща си трябва.
    Анатоли Бовянски
    София

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Това е един от проектите, с които съм се захванал - хибриден велосипед. В Конрад продават комплект капла с вграден двигател, контролер и батерии за 250 лева. Комплектът е 500 вата и включва 3 тежки оловни акумулатора, които биха могли да се заменят с нещо по-човешко.

    Моята идея е да оборудвам един по-масивен велосипед както с електрозадвижване на предното колело, така и с ДВГ на задното. Тогава при използване на ДВГ, елмоторът ще зарежда акумулаторите.

    Ето какво се предлага иначе в други магазини:
    http://www.moto-room.com/engines.html

    Всъщност проблем се оказва само... велосипеда. Не мога да открия достатъчно здрав и масивен велосипед, за да може да издържи цялото оборудване. Бях мярнал в Карфур точно това, което ми трябва, но... свършиха и повече не заредиха.
    Георги Русинов

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    София/Казанлък
    Мнения
    54

    .

    Не се залъгвай. За такова нещо ти трябва качествен велосипед. Това ще рече нещо от порядъка на 1000лв без никакви екстри, за да си сигурен, че плащаш за качествена рамка. От едно известно време се занимавам с колелета и ми се наложи да се запозная с пазара .. мога да ти кажа със сигурност, че да сложиш такова оборудване на колело от Кауфланд е като да сложиш двигател за 500лв на изгнил депронов самолет - леко безсмислено и опасно.
    Don't let your mouth write checks your ass can't cash
    Йордан Славов

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    София/Казанлък
    Мнения
    54

    Преди време исках да купя китайски части за нещо такова и като премислих нещата, според мен доста добър вариант е да се ползва стар скутер вместо велосипед. Може да се намери много евтино, конструкцията е достатъчно здрава, окабеляването е много по-лесно, не съм сигурен, но може и да стане и съединителя да се ползва..
    Don't let your mouth write checks your ass can't cash
    Йордан Славов

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    LIDL и КМБ са две коренно различни неща!

    И понеже съм меко казано на "ти" със скутерите... (притежавам Burgman AN650), гарантирано СТАР скутер означава ЕДН ВАГОН проблеми.

    Съединителят е една от най-здравите части, но ВАРИАТОРЪТ е проблемен, заради бързо износващите се ролки и притискатели. Един елдвигател тотално елиминира вариатора като агрегат за поддържане на максималниявъртящ момент.

    Вероятно НОВ скутер на добра цена е подходяща изходна точка. В момента единият от вариантите е именно монтаж на 2х6,5 киовата на 150сс скутер, който също между другото притежавам.

    Визирам ето това:





    Това е един от мотоциклетите ми. На "малка сеунда" съм от монтажа на един бръшлес на короната на вариатора. На този етап проблем са ми батериите и именно за това съм се насчил към велосипед.
    Георги Русинов

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    Тук има малко споменати характеристики : http://www.zeromotorcycles.com/zero-s/specs.php
    Тук си ги карат . Разгледах няколко на живо , включително и скутери , доста са масивни двигателите . С тези от хобикинга , ме съмнява да се постигне дълъг живот на превозното средство
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    11

    Засега най-здравото си е БМХ , ама няма никой да се свие на 20 цолово колело, освен аз.. Търсете рамки от хромоли за стриит, нещо на NS bikes, както и вилка с шок... за да е здраво, най-добре твърда рамка.
    За такова нещо говоря:
    http://fstatic1.mtb-news.de/img/phot...arge/rad.jpg?0
    колелото държи на бекфлип, няма как да не издържи 20 кг части, като при скачане, натоварванията достигат над 150 кг....
    Кристиан Радев 18г. Пловдив
    MTA4, Tamiya TT-01, BSD/Redcat Buggy

  10. #10
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Така темата е за КУлело не за скутер, че ще го питам Данчо как ще качи скутер на 8-ия етаж
    Дайте идея за здрава и лека рама.
    Я да се впрегнем в нещо по лесно от Траби или Пандичка
    Анатоли Бовянски
    София

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен