+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 5 от общо 5

Тема: запитва не за апаратура

  1. #1
    Наблюдател Аватар на веселин пянков
    Регистриран
    Mar 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    28

    запитва не за апаратура

    Интересува ме някой дали е ползвал този модул на Крона,дават му доста голям обхват.Искам да го ползвам за лодка,колко може да е обхвата

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Във въздуха обхватът е не по-малко от 1,5 km. На вода не съм го пробвал. Вече 4-та година летя с такъв модул и не мога да кажа нищо лошо.
    Георги Русинов

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Насочи се към мегахеците- колкото по-ниски по добре . От опит мога да кажа -27 мгх- до около 500-600 м .Нагоре не съм пробвал, а и модела става трудо различим. Антената нагоре поне метър, и знаменце отгоре.

  4. #4
    Наблюдател Аватар на веселин пянков
    Регистриран
    Mar 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    28

    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    Насочи се към мегахеците- колкото по-ниски по добре . От опит мога да кажа -27 мгх- до около 500-600 м .Нагоре не съм пробвал, а и модела става трудо различим. Антената нагоре поне метър, и знаменце отгоре.
    Това го знам от опит.Миналата година карах цяло лято на 27мх,имам две апаратурки,но си купих "моно ВХ2000"това е лодка която като се обърне се изправя сама.Опасявам се,че с антена на 27МХ няма да може да преодолее преобръщането или другия вариянт е да скъся антената и да сложа усилвател на приемника.

  5. #5
    Наблюдател Аватар на iceman1234
    Регистриран
    Feb 2013
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    30

    Ако може малко върпосчета относно този модул. Къде може да се види някаква таблица за съвместимост с модели предаватели или .. Имам в предвид, на места пише само 2-3 модела предаватели, че са съвместими, на други - нищо не пише. Ясно ми е, че като са с корпус, направен, да пасва на точно определено място, като заместител на оригиналния модул - няма как без интервенции да пасне, но и за DIY версиите пак има вписани модели. Но имам в предвид - дали има някакъв вид съвместимости и несъвместимости съответно. И нямам предвид JR-ски модул да пасне на Futaba, а като за съответната марка по моделите нещо ..

    И сега конкретно да питам с модели, които срещам и евентуално бих взел, и след това конвертирал към 2.4 с Corona или FrSky примерно, главно Футаби гледах: T6... с разновидностите му, че са бая модели, малко по-старите - FF6 (Макар пак да се води Т6 серия, по-различно изглежда ..), FF7 - тя незнам дали си струва, малко изостава от по-новите модели с разни удобни функции, като памет на модели примерно, но пък еила тип по-висок клас едно време ..

    Иначе и за JR само хубави работи се чуват, но малко излизат извън бюджета още като MHz версии, камо ли след това и модули да се взимат ..

    Все пак скока е голям, дето се вика, още стария Сигнал мъча, ама почвам да се отчайвам, та гледам напред, каква да е следващата стъпка.

    Благодаря за отделеното време!


    P.S. Намерих едно полезно видео, което горе-долу отговори на част от въпросите ми, за който му е интересно - ето:
    Последна редакция от iceman1234; 20.03.2013 на 14:39.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен