+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 3 от общо 3

Тема: Търся съвет относно преправяне на количка с педали към ел. такава с RC

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2019
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    1

    Търся съвет относно преправяне на количка с педали към ел. такава с RC

    Привет!
    Нов съм във форума и предварително искам да се извиня ако въпроса ми не е на точното място, или ако е много далеч от целта на този форум.
    Имам една стара, но перфектно реставрирана количка с педали от соц. времето (Москвич). Имам също така син на година и седем месеца за който бих желал да преправя количката към такава с ел. задвижване и дистанционно управление. Тъкмо да си запълня свободното време през зимните месеци.
    Разгледах различни китове за E-scooter-и, е-bike-ове които идват с различни по мощност мотори и контролери. Мога да импровизирам и с нещо по-просто като задвижване от акумулаторен винтовер да кажем.
    Разгледах също така и комплекти от дистанционни и контролери към тях. Въпроса ми е има ли как да "свържа" двете системи така че да сработи.
    Търся съвет преди да хвърля някакви пари за части които има вероятност да не сработят.
    Обмислях и варианта да ползвам готова система от тези пластмасови китайски детски джипчета които нашумяха последните няколко години, но искам нещо 1 идея по-бързо от тях и по-солидно предвид теглото на металната количка и детенцето.
    Отворен съм и към други идеи.
    Благодаря предварително!

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Защо искаш да рискуваш живота и здравето на детето си, качвайки го на самоделно превозно средство? Какво ще ти донесе това, а и какво ще донесе на теб този риск?
    Купешките играчки неслучайно са бавни и ограничени. Те са създадени за тази цел, с всички нужни защити (в т.ч. и ограничена дистанция).

    Хубаво си реставрирал количката, но ако търсиш адекватен съвет, ще ти дам този:
    Използвай я по предназначение, когато детето порасне достатъчно, за да я използва в оригинален вид.
    Дотогава... просто му купи друга, фабрично създадена. Малките хора бързо растат, но дори само два сезона да я ползваш (един с дистанционно и следващия то само да я кара, защото това й е идеята), пак си струва всяка стотинка и всяка секунда...
    И пак ще го кажа - не рискувай детето си, качвайки го на разни превозни средства, които не са фабрично създадени за тази цел. Не си струва!
    Казвам го от личен опит.
    Георги Русинов

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Apr 2021
    Мнения
    1

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Защо искаш да рискуваш живота и здравето на детето си, качвайки го на самоделно превозно средство? Какво ще ти донесе това, а и какво ще донесе на теб този риск?
    Купешките играчки неслучайно са бавни и ограничени. Те са създадени за тази цел, с всички нужни защити (в т.ч. и ограничена дистанция).

    Хубаво си реставрирал количката, но ако търсиш адекватен съвет, ще ти дам този:
    Използвай я по предназначение, когато детето порасне достатъчно, за да я използва в оригинален вид.
    Дотогава... просто му купи друга, фабрично създадена. Малките хора бързо растат, но дори само два сезона да я ползваш (един с дистанционно и следващия то само да я кара, защото това й е идеята), пак си струва всяка стотинка и всяка секунда...
    И пак ще го кажа - не рискувай детето си, качвайки го на разни превозни средства, които не са фабрично създадени за тази цел. Не си струва!
    Казвам го от личен опит.
    точно съм съгласен с теб ..

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен