почети месец след като зададох първите глупави въпроси и много ровене във всевъзможни форуми, имам няколко нови …
обновената идея е следната: взима се кола донор, шасито се удължава, едно ново купе и готово - получава се нещо нестандартно и различно.

ето и малко лични разсъждения: приблизителните габаритните размери които се търсят са: ширина 250-300мм и дължина 500-600мм. тези ги извадих от описанието на готови модели (мащаб 1:10) дължина: 400mm, ширина: 300mm ; дължина: 460mm, ширина: 250mm. става въпрос за удължаване от порядъка на 100-150мм. дали е възможно да се получи? ако предположим, че в средата на модела са двигателя и електрониката, би било възможно шасито да се удължи в едната посока и посредством по дълга връзка да се предаде задвижване на диференциала.

удължаването на шасито (или направата на ново) и новото купе което ще заема предната 1/3 от модела ще доведат до допълнително утежняване. какво допълнително тегло може да понесе един модел? ако удължим предната част тогава теглото ще остане в задната част и новото купе донякъде ще балансира теглото и натоварването на предното и задното окачване ще станат приблизително равни. от друга страна е по добре батерията и електрониката да се скрият в купето и да се предпазят от влага, прах и тн, но тогава предницата няма ли да стане много тежка докато в задната част остава само двигателят?

относно донора: разглеждах бъгита, тръгита и тн, но мисля, че един монстър ще е най подходящ за целта.
тук вече нещата не са ми много ясни. за определна (не много висока) сума пари кое е по добро като идея - втора употреба по-качествена марка (който не се знае в какво състояние е) или нов но по-ниско качество. препоръчайте модел за който се намират резервни и тунунг части из БГ.

идват и въпросите за задвижването - четков или безчетков мотор и какъв? ще трябва ли да се сменя сервото със по голямо заради повишеното тегло?

високите скорости по принцип не ме привличат, а и от финансова гледна точка май по-бавното каране излиза по-евтино. мисля, че максимална скорост в порядъка на 30-40км/ч е приемлива заради повишеното тегло, но какво ще стане с оффроуд проходимостта и изобщо ще има ли такава (изклюявам скокове и екстремни проби колко ще издържи)