+ Ново Мнение
Страница 2 от 2
ПърваПърва 1 2
Визуализирани са от 11 до 18 от общо 18

Тема: Дайте ми съвет за сервизиране на ДВГ

  1. #11
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Имам едно старо бидонче от грес, май е 5 литра. Капака е на резба и се затваря плътно. Сипвал съм най - различни разтворители вътре - ацетон, толуол, акрилен, коресилин... Пускам нещото вътре и на другия ден излиза чисто ново. Отвреме навреме иливам внимателно течността, махам утайката, която се е насъбрала и пак наливам.
    Като мия бояджийските пищови, не изхвърлям коресилина. Оставям да се утаи кавото може и го ползвам за в бидончето или за разреждане на антикор.
    Минимизиране на отпадъците!

  2. #12
    Наблюдател Аватар на sanmartin
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Варна
    Мнения
    19

    Благодаря , няма да питам повече а ще действам след малко - ще пиша какво е станало....
    Мартин Банчев - SanMartin RC Models

  3. #13
    Наблюдател Аватар на sanmartin
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Варна
    Мнения
    19

    С помощта на котлона извадих двата лагера след 10 минутен престой на двт-то върху него.Сипах малко адска течност - 400мл антифриз концентрат в едно метално "канче" и вече 10та минута ми се пече д*пето на двг-то на котлона.Следва продължение с снимки...
    Мартин Банчев - SanMartin RC Models

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by sanmartin View Post
    Здравейте колеги, налага ми се да оправя и подкарам ДВГ употребявано, на което общо взето не му се знае състоянието, та идеята ми е да го разглобя, и ако трябва нещо да се сменя ОК, обаче на мен идеята ми е да го изчистя изцяло...
    Значи първото нещо, което трябва да се направи е да се разбере какво точно е състоянието на двигателчето. Най-често показател за вътрешното състояние е външното такова. Ако предишният стопанин е бил грижлив, то моторчето ще има приличен външен вид - следователно и добър вътрешен... Ако бившият собственик е бил немарлив, то външното положение отново би било сравнително реален показател за вътрешното.
    Така че:
    Ако външният вид е добър, огледай хубаво смукателния отвор и изпускателния за видими боклуци, прашинки и прочите мръсотия. Ако такава няма и по буталото се виждат следи от чисто масло, пробвай да завъртиш коляновия вал. Ако се върти лесно, липсва хрупане (от лагери) и компресията е добра - моторчето е в чудесно състояние.
    НО ако има боклуци на гореописаните места или много мръсотия по мотора, или (още по-зле) не може да се превърти (клеясване), тогава е задължително разглобяването и основното почистване.

    РАЗГЛОБЯВАНЕТО е най-добре да започне от "крайниците" на моторчето - свалят се карбуратора, ауспуха и всичко, което е закрепено в предната част на вала (съединител, витло, шайби или друго). След това се пристъпва към същинското разглобяване:
    1. Отвинтва се свещта
    2. Свалят се задната капачка и главата. Процедурата се извършва внимателно, за да не се повредят гарнитурите (ако има такива).
    3. Ако главата и капачката са със симетрични форми и има вероятност да бъдат обърнати при сглобяването, се белязват, за да бъдат сглобени по същия начин, по който са разглобени
    4. Белязва се положението на цилиндровата втулка, но само в зоната на външната периферия на ръба, за да не бъде нарушена контактната повърхност (с гарнитурата)
    5. Цилиндровата втулка се изважда. Обикновено излиза лесно, но ако е клеясала не бива да се напъва с метални предмети, особено през прозорците! Възможна е помощ с мека пластмаса или пробно нагряване.
    6. Сваля се бутало-мотовилковата група. Белязват се посоките на буталото и биелата.
    7. Сваля се коляновият вал

    След това се пристъпва към измиване на моторчето. Първо се измива картера с лагерите в него. За миене е най-добре да се използва метанол или диетилов етер. Ако мръсотията пада лесно ( с помощта на четчица) и след измиването лагерите се въртят добре, без хрупане и луфтове - добре. Ако хрупат или засичат, или имат луфтове - нужно е да се сменят. Свалянето им става чрез нагряване на картера. Най-удобно е с пистолет за горещ въздух. При около 180-250 градуса лагерите падат сами. Ако смяната им е наложителна, трябва да се подберат такива, които могат да издържат на оборотите на двигателчето. Задният лагер трябва да е отворен, а предният отворен или едностранно затворен. Ако новите лагери са закупени с капачки (желателно силиконови, а не гумени), капачките на задния лагер се премахват, а на предния се маха само капачката, която е към мотора. Отпред е добре да се остави, защото предпазва лагера от външна мръсотия.

    Внимателно се отделят всички гарнитури и се почистват. След това главата, капачката, ауспуха и всички "външни" детайли се почистват. Може с метанол, може с етер, може и с веро под чешмата. Подходящи са и различни обезмаслители. Дори CIF върши работа за петната. Може и да се изварят с антифриз.

    ВНИМАНИЕ!!!
    В антифриз могат да се варят САМО тези детайли и НИКОГА неразглобен двигател!!!

    Ако двигателят не е каран с рициново масло, най-вероятно мръсотията ще падне след почистване с метанол или топла вода и веро, с помощта на малка четка (за зъби е чудесно).
    Ако има дълбок нагар от рициново масло и нито един разтворител и обезмаслител не помогне, тогава почистването е възможно само чрез третиране с азотна киселина. Тя избелва алуминия и разгражда всички органични мръсотии!

    ВНИМАНИЕ!!!
    С азотна киселина се третират САМО АЛУМИНИЕВИ ДЕТАЙЛИ

    "Вътрешностите" на моторчето - бутало, биела, колянов вал, цилиндър и бутален болт се почистват с чисто памучно парцалче, напоено с метанол.

    След окончателното почистване на всички детайли, те се потапят за последно в метанол и изтръскват добре. Метанолът е хигроскопичен и премахва всичката влага, която евентуално може да е останала по детайлите.
    После моторът се сглобява в последователност обратна на разглобяването. Преди поставянето на всеки пореден детайл, същият се намазва с леко машинно масло. Смазват се лагерите, обмазва се валът отвън и отвътре. Цилиндърът се обмазва САМО отвътре. Не бива да има масло между него и охладителната риза!
    Георги Русинов

  5. #15
    Наблюдател Аватар на sanmartin
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Варна
    Мнения
    19

    двг-то е разглобено на съставни части най-внимателно и след това започнах по метода на Руси Петков...сега частите (тялото, вала, цилиндъра, буталото и кривката) са накиснати в технически спирт (поне така пише на опаковката).
    Мартин Банчев - SanMartin RC Models

  6. #16
    Наблюдател Аватар на sanmartin
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Варна
    Мнения
    19

    Днес запалих модела точно за 5 сец и угасна, притесних се но се усетих че в запалката няма никой и си отдъхнах :) сега има един такъв въпрос - нещо около пул-стартера сълзи - сетих се 4е там има О-пръстен който съм сложил, но все пак сълзи, може ли от самия пул-стартер някъде да има процеп който да пропуска?

    ПП. Питам ви защото реално това ми е първия нитро модел, досега съм карал само ЕЛ модели и затова малко съм скаран с Нитро моделите.Благодаря за разбирането.
    Мартин Банчев - SanMartin RC Models

  7. #17
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Имам въпрос:
    ВНИМАНИЕ!!!
    С азотна киселина се третират САМО АЛУМИНИЕВИ ДЕТАЙЛИ
    То почти никога не е чист алуминий -може да е дурал, ЦАМ и други сплави- тогава как се процедира? каква концентрация трябва да е киселината?
    Габриел Димитров
    Варна

  8. #18
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Почти винаги не е дурал. ;););)
    Проба-грешка. Или питаш интернета.

    За избелване на алуминий и алуминиеви сплави:
    Когато не знаем точно състава на сплавта или ефекта, който ще бъде предизвикан, с тампонче мацваме някъде на скрито местенце, изчакваме минутка и измиваме обилно със студена вода. Ако промяната е в положителна посока и без нежелани реакции - продължаваме смело.

    Като казах алуминиеви детайли, имах предвид ауспуси и външни моторни детайли. В никакъв случай биели, бутала, сегменти или цилиндри. Ако в детайла няма запресовани други части (втулки, лагери, пръстени и т.н.), процедурата е чрез потапяне. След това минутка изчакване и обилно измиване под чешмата. Ако, обаче има неразглобяеми детайли от други метали - тогава с тампонче, внимателно.
    Последна редакция от ajcinema; 28.04.2010 на 13:33.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен