+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 8 от общо 8

Тема: Направа на полуоски

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Варна
    Мнения
    35

    Направа на полуоски

    Въпроса го отправям към mmfsr и не само , с молба да сподели опита си в направата им , предвид че сам предложи да го направи , но никой не прояви интерес.

    На мен ми предстои смяна на носачи , главини и полуоски с по-дълги от друг модел .Частите съм ги поръчал , припасването ще стане . Но остава проблема с полуоските , дори и по-дългите идват с около 5-7мм по-къси от необходимото. Варианта на който съм се спрял е да отрежа външната част на полуоската и да я удължа като я вкарам в метална тръба .Да прорежа надлъжен разрез през средата на двете части и да вкарам метална пластина между тях за да предава въртящия момент.


    Красимир Тодоров
    тел. 0888 606083
    skype Carlos_Jackala

  2. #2
    Наблюдател Аватар на sanmartin
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Варна
    Мнения
    19

    Скоро и на мен ми предстои подобна интервенция, но за друг проект...Определено ще ми е от полза да следя темата в развитие.Поздрави.
    Мартин Банчев - SanMartin RC Models

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    полуоси

    Какви са размерите( диам. и дължина) на мястото за удължаване?
    Най- добре скицирай с размери една полуоска и я пусни на снимка. Далече съм от автото, но може да измислим нещо.
    Поздрави!

  4. #4
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Здравейте ,юнаци.
    Както ми се струва полуоската е плуваща по дължина- или бъркам.
    Ако е така ми се иска да видя снимка в крайно разгънат работещ вариант(да остава зацепена по дължина поне един диаметър).
    След това измери и ми кажи колко трябва да е по-дълга. Ако се разглабя снимай профила и също измери дълбочината на отвора (частта с отвор).
    Жалко, че не мога да я разгледам в ръце. Може би ще потърся Владо Янков и ако има нещо подобно ще го разгледам и конкретно ще ви кажа за вариантите за удължаване.
    Също ме интересува при федерирането на шасито на какво растояние минава полуоската от други елементи (от свит носач-до крайно изправен- хода на амортизатора го определя навярно, но може и да има ограничители на носача).
    Питам ,защото съм невеж в автото.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Варна
    Мнения
    35

    Можеби не зададох въпроса правилно , извинявам се което. С корекциите по тези полуоски ще се оправя без проблем , имам ясна идея как да го направя. Въпроса е как да се направят НОВИ полуоски , не е задължително да са от този тип , Става дума за избор на материал и термообработка.
    Красимир Тодоров
    тел. 0888 606083
    skype Carlos_Jackala

  6. #6
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    За съжаление без струг и фреза трудно ще се оправиш , а за термичните обработки в домашни условия трудно ще се оправиш с обяснения (трябва опит да имаш) - да ти пиша твърдости по роквел , бринел- това става само в завод.
    Просто питай конкретно- примерно щифтовете е ясно от какво , карданите връзки- трябва фреза - за струг - то е ясно .
    Може и с флекса ,но звъчи непрофесионално и е приемливо само за проба - правили сме го навремето.
    Ако разполагаш с машини- да почваме.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Варна
    Мнения
    35

    Като цяло очаквах нещо по-различно от написано . За познанията и уменията ми - 5 разряд стругар съм , меко казано си имам понятие от машини и стомани. Отдавна не го работя това , и вече почти нямам бивши колеги към които да се обърна за фреза или струг. За всяко удоволствие трябва да си плащам на махленския стругар. Вместо да му дам на него 20 лв. да ми направи 2 полувала , още 20 на фрезист и още 20 на термист , предпочитам да си купя за 20лв. готови детайли .Проблема си го реших като си взех най-коравите полуоски на Traxxas от нитро модел , струват 12$ incl. shipping
    Красимир Тодоров
    тел. 0888 606083
    skype Carlos_Jackala

  8. #8
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    В тоя случай- съжалявам- не се познаваме .Най малко ми се искало да давам напразни надежди- грешката е моя

    И аз бих ти казал да си купиш ,но сметнах ,че просто искаш за хъс. За корабните ни модели нищо не се продава ,а се прави и ако имаше карета, дори скапани за 13 долара -бих си взел поне да опитам.
    За мен не е проблем- имам и струг и фреза и пещ (900 гр.) и достатъчно време. Колегите от Плевен са добре дошли винаги да си направят по нещо.
    В твоя случай мисля основното затруднение е изработването на кръстачката , защото щифтовете трябва да са в една равнина и монтажа на самите щифтове (със стегнатост в кален детаил и отвор необработен след термична обработка - просто няма кой да шлайфа 2-3 мм отвори с допуск)
    Съжалявам ако сме ти дали напразни надежди ,но преди време ,когато писах си представях полуоските преди25-30г които се правеха на моделите тогава(щифтови без кръстачка с прорези и плуваща полуоска в прорезите на каретата ).

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен