+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 10

Тема: Лично мнение

  1. #1
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Лично мнение

    Поздрави на всички, следящи форума. Реших да споделя мое лично мнение- от известно време виждам празноти в някои теми ,дори и реплики на участници, които после се затриват.
    Ако бе инцидентно просто нямаше да ми направи впечатление.Днес забелязах в две теми. Не взимам отношение по темите-вече не намирам смисъл, за това и пиша инцидентно и повече чета.
    Оказва се ,че вече в някои теми и четенето не довежда до смисленост на темата.
    Може и да не разбирам нещата правилно, но ми е интересно как стоят нещата през погледа на други форумци.

  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Има една единствена причина, поради която понякога си позволявам да изтрия (скрия) някое мнение - това е когато някой участник във форума обиди друг участник. Естествено трият се и още няколко мнения, които са свързани с обидата или коментират обидата. Тоест трие се целия конфликт.

    Обидите в този форум СА ИЗРИЧНО ЗАБРАНЕНИ. Изрично са забранени и обидните намеци. През последната година само 3-4 пъти ми се е налагало да трия мнения по този повод. За съжаление 2 от случаите са вчера и днес. Единия от случаите e с muns (Николай Попов), а другия - с Иво Горанов.

    Не мислете че съм длъжен да стоя 24 часа във форума и непрекъснато да анализирам кой крив и кой прав. Ако не знаете - имам си и друга работа. Всичко е много просто - НЕ ОБИЖДАЙТЕ НИКОГО ПОД НИКАКВА ФОРМА. Ако въпреки всичко го направите - значи искате да ми създадете работа. Тоест отмъщавате си на мене. Е как очаквате след това да се държа с вас?

    За последните два случая:
    1. С muns - писах му лично съобщение и му обясних защо трия негов постинг и защо не трия постинга на колегата му.
    2. С Иво Горанов - въпреки че повече от 1 час говорихме по скайпа и аз го убеждавах да не предизвиква конфликт по дадения конкретен случай, въпреки това той го направи и с това ми създаде работа да почиствам след него. И въпреки че с Иво сме големи приятели, в конкретния случай считам, че той е виновен.
    Росимир Матеев

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Сещам се и за още 2 случая, и двата с двама от най-големите ми приятели - при единия Пацо обиди Пенев, а при другия Ajcinema обиди някого (вече не си спомням). И май с това се изчерпва моята намеса в този форум откакто е създаден (не броим първите няколко дни от създаването, когато имаше много провокации от модераторите на Моделистика).

    Та искам да ви кажа, че това колко често ще се меся в чужди мнения зависи от това колко често някой обижда някого. Твърдо съм решен да поддържам добрия тон в този форум и в името на това съм готов не само да трия мнения, но и да забранявам цели акаунти или дори да блокирам достъпа от определен IP адрес.

    ПС: Между другото нищо никога не е изтривано от този форум. Всичко се пази и ако искате, мога отново да го извадя на бял свят. Но не виждам каква ще е ползата от това, освен всички да видят и да си припомнят кои са заяждачите, склонни да предизвикват конфликти.

    А ако някой се чувствува обиден от моите действия, нека да отвори една анкета и да зададе въпрос от типа:
    "Аз обидих едикого си и Матеев ми изтри постинга. Кой според вас е прав - аз или Матеев?"
    И ако този някой събере мнозинство - ще му възстановя изтритите мнения.
    Росимир Матеев

  4. #4
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Благодаря за отговорите, Г-н Матеев .
    Явно не трябва да обръщам внимание на заядливците .
    Някои от хората започнали споровете са известни като неблагонадежни в други форуми- имена няма да цитирам ,но там яко са осрали процепа ,та трябва да се внимава.
    Нета се оказва тясно пространство за хора с нечисти помисли- те ще се сетят ,че речта ми е за тях.
    За съжаление тяхните постове не са изтрити.

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Благодаря за намесата на Г-н Матеев!
    Извинявам се за това че съм ти отворил работа за което искрено съжелявам.
    За конфликта не се чувствам виновен. Бях провокиран от човек на когото по време на състезанието в Габрово миналата година чоплих цяла нощ в хотела с клечка за зъби разтеклия се от кондензаторите електролит. Свалих 2 два кондензатора от кондензаторния блок на маркуса си за да се кйоря за да му ги запоя.
    Колкото и да не ми се иска ще ми се налага и за в бъдеще да отговарям на провокации а Г-н Матеев да се намесва за което съм предварително благодарен.

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Много се вживяваме, трябва да сме над тези неща , тук сме да се забавляваме все пак!!

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Сещам се и за още 2 случая, и двата с двама от най-големите ми приятели - при единия Пацо обиди Пенев, а при другия Ajcinema обиди някого (вече не си спомням).
    Е, то аз ако не съм замесен някъде, че кой!? Извинявам се, не си спомням, било е за подгрев на пръстите.

    Мисля, че няма смисъл да се обръща толкова внимание, че двама се спречкали, пък си подхвърлили по някой и друг фитил. Ако са имали намерение да говорят на един език, са щели да го направят. Ако изпитват непоносимост - няма какво друго да се очаква. Тези неща са нормални и в живота и не бива да им се обръща внимание.

    Пример: Преди повече от година се обсъждаше въпроса за анонимността. Като изряден в това отношение, аз подкрепях другия отбор - на "анонимните". Мина повече от година и ясно си пролича как това е един изсмукан от пръстите проблем. Никой на никого не пречи, няма злобни подмятания "Хей, ти не си си написал името", няма заканителни размахвания на пръст, няма модератори в сянка. Обаче това стана ясно чак след време... Що полемики бяха, що разправии. Оттатък, в Моделистика, все още се дърлят един другиму като кучета за тази глупава идея с подписите.
    И ще продължават да се дърлят, винаги ще има недоволни, защото проблемът е вкоренен в едно глупаво правило.

    Втори пример: Стоките и цените в борсата. Учудва ме как хората сами си налагат ограничения и след това се бият по задниците, за да ги спазват. Ама не можело да се коментират цени, ама не можело да се прави реклама.... Е, защо да не може? Нито някой ще забогатее, нито има нещо лошо в това, дори да стане. Нито ще се повлияе по някакъв начин на измамите. Но за сметка на това има чудесен повод за скандали - няколкото безсмислени правила!!! Е, в Моделистика си лъсва причината - вратичка за плащане и/или някакъв съпорт към собствениците. И ето ти парадокс - най-посещаваните раздели са най-ограничени и най-скандални. Да не говорим, че е срамота борсата да е най-посещавана...


    И така, стана дълго, но няма как.
    Мисля, че на този етап форумът е много добре измислен и много добре функциониращ. Няма ги типичните проблеми от другите форуми. Все още липсва нужната популярност и активност, но те ще дойдат с времето.
    Обаче забелязвам нещо интересно - ако сравним всички други моделарски форуми у нас, включително Моделистика, МОДЕЛИСТ.БГ бие всички по активност, ако се вземе предвид времето от създаването до сега. За същото време другите бяха по-назад, даже Моделистика.

    Още веднъж едно голямо БРАВО на Матеев за идеята и ресурсите, които влага. Дано и занапред да е така!
    Последна редакция от ajcinema; 23.05.2011 на 11:37.
    Георги Русинов

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Мисля, че няма смисъл да се обръща толкова внимание, че двама се спречкали, пък си подхвърлили по някой и друг фитил. Ако са имали намерение да говорят на един език, са щели да го направят. Ако изпитват непоносимост - няма какво друго да се очаква. Тези неща са нормални и в живота и не бива да им се обръща внимание.
    .............
    Още веднъж едно голямо БРАВО на Матеев за идеята и ресурсите, които влага. Дано и занапред да е така!
    Браво Георги,
    радва ме че с тебе сме на една страница и в една тоналност!
    Весели Празници и Наздраве!

  9. #9
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    ..........Нета се оказва тясно пространство за хора с нечисти помисли- те ще се сетят ,че речта ми е за тях.
    За съжаление тяхните постове не са изтрити.
    Ако някъде съм пропуснал нещо, или ако смяташ, че някъде някой текст е обиден за тебе или за друг човек - просто ми напиши ЛС. Нюансите в един постинг могат да бъдат безкрайни и не винаги е ясно кое е майтап и кое - обиден намек. Затова умолявам всеки, който се почувствува засегнат от чужд постинг, да ми напише едно ЛС с линк към въпросния постинг и обяснение коя част от текста го обижда. За всеки конкретен случай ще се взема решение какво точно да се направи, като ако се наложи, ще се предизвика тристранен диалог в ЛС.

    По принцип винаги е възможно двама човека да се разберат, без да се налага да се намесва администратора. Просто напишете ЛС на другия човек и му кажете - "това и това ме обижда. Моля редактирай го". Към мене се обръщайте само когато отсрещния човек откаже съдействие.
    Росимир Матеев

  10. #10
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Конкретно не се чувствам обиден , а само споделих нещата ,такива каквито ги виждам.
    Съответно и не цитирам имена ,за да не обиждам-тези хора не са засегнали пряко мен.
    Имам надблюдения за действията им в други форуми. Естествено тук за сега поведението е прилично.
    Просто изложих лично мнение.
    Ако някой се е почувствал обиден да прощава. Май не трябваше да пиша въобще-почвам да съжалявам

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Отново ми изтриха мнение в другия форум
    от Mateev във форум: Общи приказки
    Replies: 12
    Последно мнение: 05.03.2010, 23:39

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен