Резултати от анкетата: Алуминия,пластмасата или карбоновите нишки

Гласували
28. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Алуминии

    12
    42.86%
  • Пластмасата

    7
    25.00%
  • Карбоновите

    9
    32.14%
+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 6 от общо 6

Тема: Алуминия, пластмасата или карбоновите нишки

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    10

    Алуминия, пластмасата или карбоновите нишки

    Въпроса ми е кое е по-добро.Алуминия,пластмасата или карбоновите нишки за кули на амортисиори?Да видим кое предпочитат моделистите.По тази причина пускам анкетата.Гласувайте и давайте мнения.
    Последна редакция от Andy; 28.02.2010 на 22:55.

  2. #2
    Автор Аватар на Николай Николов
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Чирпан
    Мнения
    173

    Материали

    аз си мисля че алуминий е добре пластмасата нещо не ми допада като материал а карбона ми се струва слаб на усукване

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Варна
    Мнения
    35

    + 1 за пластмасата , осъзнайте че трябва да има слаби звена по моделите , ако не счупите кулата ще огънете амортисьора или ще пострада окачването от удара. Една кула за 1/8 монстъра ми струва 4.50 лв в Стелди.
    Красимир Тодоров
    тел. 0888 606083
    skype Carlos_Jackala

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    България Ямбол
    Мнения
    49

    +1 за пласмасата ,държи повече на гърч колегата е бил изчерпателен
    Стоян Стоянов от Ямбол
    кара carson THOR 10 конверсия в ел и СТЦ 44in.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Aug 2011
    Живее в
    Лондон
    Мнения
    4

    малко стара тема, но да изкажа моите наблюдения.
    гледах предаване по дискавъри в което съревноваваха стомана и карбон.
    тестовете бяха със стоманен прът с дебелина около 500мм а карбоновия беше 3 пъти по тънък.
    резултатите:
    карбона много по издръжлив на усукване. не помня параметрите, но примерно да кажем, че ако 3 пъти по дебелия прът издържа 8 тона натоварване, тънкия карбон издържа над 30 (това са примерни числа, просто изразявам съотношението).

    показаха и куп други тестове в които карбона беше тотален победител.

    всички сте гледали краш тестовете които правят авто производителите.
    Ако някой е гледал краш теста на Шведската супер кола Кьонингсек, ще види, че след краш теста, колата е годна за употреба. Едва ли е съвпадение, че шасито е изцяло от карбон.

    тези които се оплакват, че карбона им се запършва, е защото не го третират с лепило по краищата, което си е задължително.


    на кратко, карбона е най-здрав в сравнение с алумин и пластмаса.
    не съм съгласен, че модела трябва да има слаби точки или места. виждал съм 1/8 он роуд муген, да преживява МНООООГО зверски удари и да му няма нищо.
    Александър Иванов
    Честта е това което сам знаеш за себе си. Репутацията е това което хората знаят за теб. Пази честта си, а репутацията нека се сгромолясва на воля!
    Важното е да надживееш копелетата

  6. #6
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Не могат да бъдат излъгани законите на физиката. Всеки движещ се обект си има натрупана в него кинетична енергия и при удар тази енергия трябва да се преобразува в нещо - напр. топлина или смачкване на нещо. Слагането на по здрави детайли на някое място в колата (модела) защитава само тези детайли и енергията на удара се прехвърля в други възли или детайли.

    От каквото и да е направена колата, все нещо трябва да се смачка и повреди. Има например такива специални локомотиви и вагони, в които има предвиден един специален буфер от нагъната дебела ламарина със специална форма и конфигурация, която при сблъсък се намачква и запазва сектора с хората здрав. Такова нещо може да се направи и при колите - специално предвиден детайл, който да се смачква и да е в състояние да поеме достатъчно голяма кинетична енергия в себе си. Дори и шведските коли да имат нещо такова, то това нещо действува само веднъж. След това трябва да се подмени, за да може колата да е в състояние да поеме следващия удар.

    И все пак трябва да има яснота, че това нещо си има количество енергия, което може да поеме. При по-голяма енергия (по-голяма скорост) колата пак става на кайма.
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен