+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 8 от общо 8

Тема: Смяна на гарнитура

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2011
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    10

    Смяна на гарнитура

    Здравейте колеги проблемът ми е следния скъса ми се гарнитурата на двигателя към ауспуха, та интересува ме от какъв материал мога да си направя нова. Знам че има специална хартия и могат да се изрязват необходимите форми но не знам как се казва и къде се продава.

    Click image for larger version

Name:	CIMG0755.JPG
Views:	1346
Size:	285.2 KB
ID:	4026

    Моля дайте някакви съвети.

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Вариантите са три:

    1. Картон
    2. Тънък клингерит
    3. Силикон


    Вариант 1: Обикновен картон за подвързване на учебници и тетрадки върши работа.

    Вариант 2: Ако успееш да намериш клингерит 0,5 - 1mm

    Вариант 3: Взимаш червен или черен (термоустойчив) силикон от най-близкото "Левче". Почистваш и обезмасляваш двете повърхности много добре. После мажеш МНОГО ТЪНКО равномерен слой и сглобяваш.

    Това е.
    Георги Русинов

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Аз съм правил такива гарнитури със картон от капак на кутия за бонбони. Дебелината му е някъде 0,5мм. и е доста плътен. Става добре. Маже се обилно обаче тази гарнитура с графитна грес преди да се завинти ауспуха, за да не залепва при следващото разглобяване, и да не се къса. За да получа правилния отпечатък по който да отрежа картона намазвам тънко ауспуха с графитна грес и после го натискам на картона-получава се точен отпечатък който се изрязва с ножицата, отворите за болтовете със замба и готово-работа за 3-4 мин е.По принцип след няколко сваляния на ауспуха за почистване се късат и трябва нови-дет се вика на всеки двигател който се ползва на година си трябват поне по 2-3 такива гарнитури, или поне при мене е така.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2011
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    10

    Мерси много за отговорите направих си няколко от картон да имам резерви. Трябва да ги тествам дано да не избият.

  5. #5
    Потребител Аватар на Petar Dimov
    Регистриран
    Jun 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    83

    Също става и от станиол.

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Какво имаш предвид? В какъв смисъл станиол?
    Георги Русинов

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Едно време много отдавна ги правихме със капачките от бурканчетата на кисело мляко. Те бяха от алуминиево фолио, но то беше малко по дебело от станиола. Сигурно това има предвид. Последните 15 години маи не съм срещъл вече такова.

  8. #8
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Затова попитах, дали става дума за МЕТАЛНО фолио или PP-PE (полипропилен или полиетилен). Думата "станиол" на мен ми говори и двете, че даже и целулозно фолио...

    Ако става дума за метална гарнитура на ауспуха, тогава възможностите са много, но две от тях са най-практични:

    1. Лазерно изрязана от материал с нужната дебелина. Струва стотинки, но изисква умения да бъде начертана във векторен формат.

    2. Капачка за буркан "Омния". Материалът е перфектен за подобни мачкащи се гарнитури.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен