+ Ново Мнение
Страница 1 от 7
1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 67

Тема: Густо, майна, Филибето! *

  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Густо, майна, Филибето! *

    * Така започва известна пловдивска песен. Добива популярност през миналия век. Изразът се употребява за изказване на удоволствие от нещо хубаво и може да се степенува като допълнителна, четвърта степен:
    Хубаво - по-хубаво - най-хубаво - густо, майна!
    Речник:
    Майна - типично пловдивско обръщение.
    Густо (от испански) - вкус, удоволствие, охота, кеф
    Филибе - Пловдив.


    И така, във втория по големина град не спим. Вярно е, че не сме особено активни в спортната дейност, но това не означава, че в Пловдив няма моделисти. Една малка, но сплотена група се събира всеки уикенд в околностите на града. Ето най-редовните участници и снимки от днешния прекрасен ден:


    Милко - най-ранобудният и редовен моделист. Колкото и рано да отидем, той винаги е там и вече е изгорил туба гориво.


    Това е един от неговите модели. Мнооооооооого наточен и красив. И добре оборудван.


    Малката Жени.



    Малко Екстри (баба и внучка).

    Много Екстри...

    Аз, с малко Екстри. Бабата чукна 60-тия литър гориво. А внучката е на стероиди - плавно й увеличавам нитрометана. В момента е на 45% и плаче за още.
    Последна редакция от ajcinema; 01.11.2010 на 19:19.
    Георги Русинов

  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Мерак ми е да ви дойда на гости и да ви пробвам летището. Ако господ даде циганско лято - току виж съм се изсипал. По хеликоптерите - ясно, но по самолетите имам 2-3 доста набузени изстребители, които изискват перфектна и дълга писта за излитане и кацане. Мерак ми е да ги обезчестя. Имате ли подходящ терен?
    Росимир Матеев

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Нататък:

    Част от групата.



    Част от моделите.





    Владо и някои от моделите му. "Дъга"-та ми е фаворит.




    Иван с малката "Жужа".

    И ГОЛЕМИЯТ му планер.



    Депронки


    Толкова от днес. Следващия уикенд ще снимаме повече.
    Георги Русинов

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Мерак ми е да ви дойда на гости и да ви пробвам летището. Ако господ даде циганско лято - току виж съм се изсипал. По хеликоптерите - ясно, но по самолетите имам 2-3 доста набузени изстребители, които изискват перфектна и дълга писта за излитане и кацане. Мерак ми е да ги обезчестя. Имате ли подходящ терен?
    Добре си дошел! Площадката е дълга 400 (450) метра. Сравнително гладка и сравнително чиста. В радиус от 3 километра наоколо няма нищо, освен трева, с изключение на няколко селскостопански постройки от едната страна. Най-близката постройка е на 300-400 метра. Площадката е идеална за всякакви летящи модели. Има осигурен ток.

    С една дума: Заповядай!
    Георги Русинов

  5. #5
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Благодаря за поканата. Ще се възползвам. За тока не се притеснявай. Нали знаеш, че вече пътувам с подвижна електроцентрала.
    Росимир Матеев

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Аз имах предвид ток за скарата...
    Георги Русинов

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Добре, добре. Отдавна чаках тази тема. Утре ако не забравя фото-то ще направя снимки от нашето събиране в село Труд. Там караме авто моделите.
    Неделчо Брънчев

  8. #8
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Аз имах предвид ток за скарата...
    Скарата и бирата са много важни компоненти от моделизма!!!!
    По-важни са от моторите и спийд контролерите. Без скара и бира нищо не се получава както трябва.
    Росимир Матеев

  9. #9
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    За малко да пропусна един важен човек - Георги Донсузов. Той показа завидни пилотски умения и майсторство със собственоръчно изработен модел.

    Георги Русинов

  10. #10
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Скарата и бирата са много важни компоненти от моделизма!!!!
    По-важни са от моторите и спийд контролерите. Без скара и бира нищо не се получава както трябва.
    За моделизмите като хоби са наистина важни. Сплотяват моделистите и техните съмишленици. По този начин сме привлекли немалко запалянковци. Освен това на чист въздух и слънце се огладнява, а и на жените трябва да им се намира работа, за да не скучаят. Разбира се, не е това основното. Напоследък рядко организираме "пикници", поради липса на достатъчно време, а и лятото бе твърде горещо за скари. Но се застудява и е време да помислим по въпроса.

    Виж, спортните натури на одобряват наличието на храна и питиета на летището. Но за радост на нас изобщо не ни пука за спортните натури и си правим удоволствието както намерим за добре. Изкарваме си супер, обменяме опит и на този етап няма недоволни.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен