+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 6 от общо 6

Тема: Слухове и приказки

  1. #1
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    Слухове и приказки

    Предлагам в тази тема да говорим за неща, които обикновено разказваме на масата или с приятели. Нека пръв започна аз
    Разбрах, че един стар приятел правел реактивни моделчета, които се движели с колко... с 500 километра в час! И ги продавал за колко... за 50,000 евро! На кой ги продавал... на военните.(тук почва тъжната част) И за какво ги ползвали... за военно-въздушни тренировки. Е, кажете как човек да не се разплаче? Струва страшно много пари, вдига невероятна скорост, супер красив, страшно маневрен, с инсталирана ФПВ камера и страхотна апаратура Футаба... Мечтата На Всеки Моделист! Това е моят мечтан модел и в края на краищата излиза, че унищожават мечтата ми за секунди. И цитирам един пилот на миг29: "Като му тегля една ракета направо го развасовам" Ей тези думи страшно ме натъжиха.
    Е, все пак по-добре е от стария вариант: Лети си един изтребител и зад него наредени още няколко. Пилотът на най-предния катапултира и останалите почват да стрелят по падащия самолет

    Еми... т'ва е. "Някой друг?"
    Денис Стоянов
    ВСИЧКО ОПИРА ДО МЕРАК

  2. #2
    Наблюдател Аватар на [VIP™] Best Of The Word
    Регистриран
    Mar 2012
    Живее в
    България
    Мнения
    13

    Щом въпросния изтребител лети с 500 km/h , няма ли да излезе от сигнала на предавателя , а й какъв ще е този мотор да лети с 500 километра ?

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Тези модели имат истински реактивни двигатели за по няколко хиляди долара парчето. За предавателя също не се безпокой - за под 1000$ можеш да си купиш стандартно оборудване с обхват около 20-30 km, а с хубави антени - над 100 km. По скоро се учудвам, че цената е 50 000 долара. Аз мисля, че може да се направи за 5-6 хиляди и да се продаде за 10 000 (с печалба 4000).



    Росимир Матеев

  4. #4
    Наблюдател Аватар на [VIP™] Best Of The Word
    Регистриран
    Mar 2012
    Живее в
    България
    Мнения
    13

    R/C Helicoper

    Имам един хеликоптер с дължина 30 см. и му търся долна перка ''B''.Перката е дълга около 11-12 см. Рових се из сайтовете , но нищо не открих .Някой знае ли от къде мога да си закупя ?
    Последна редакция от [VIP™] Best Of The Word; 08.03.2012 на 08:15.

  5. #5
    Автор Аватар на denisista
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    135

    Здравейте отново!
    Въпросният модел се нарича РУМ и е на марката "Телесис". Причината да е толкова скъп се дължи и на електрониката. Самолетът е програмиран такя, че щом загуби обхват да обърне курса и да се върне точно там откъдето е излетял. Смята се за най-добрата мишена България, защото най-добре имитира истински изтребител. Познавам човекът който ръководи Телесис и той също ми показа някои кадри, а на един дори се вижда ракетата точно преди това "кабууум".
    Денис Стоянов
    ВСИЧКО ОПИРА ДО МЕРАК

  6. #6
    Наблюдател Аватар на valiokisimov
    Регистриран
    May 2012
    Живее в
    гр.Пловдив Кв.Христо Ботев
    Мнения
    7

    Още информация за тези самолети....?
    Айде че ми стана интересно
    Валентин Кисимов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен