+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 3 от общо 3

Тема: Wireless 9 in1 Simulator Adapter

  1. #1
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Wireless 9 in1 Simulator Adapter

    Здравейте!
    Наскоро се сдобих с една приятна джаджа от Hobbyking, която позволява с радиопредавателя БЕЗЖИЧНО да се кара на симулатор.
    Преди използвах сигнал от апаратурата през кабел към микрофонния вход на лаптопа (WIN7).
    Това е просто решение и с помощта на смартпропо+ и ппджой като софтуер, съм подкарвал RealFlight, Aerofly (като Aerofly ми е по-любима).
    Неприятностите, които винаги съм имал са били около настройката на нивата на микрофонния вход, така че хем да са стабилни отклоненията, хем да няма трептене в движението на стиковете декодирани от съответния софтуер. С джаджата такива проблеми вече нямам Всичко си е стабилно, без трептене.

    Тази джаджа се закача към USB на лаптопа, към нея връзвате приемник, който си ползвате в моделите и в режим wireless на джаджата можете да си карате без кабел от апаратурата до компютъра.
    Кефа е страхотен като се пусне съответната симулираща програма на голям TV през HDMI, а вие удобно се настаните във фотьойла пред него и си карате със апаратурата (с която сте си свикнали) без кабели.
    Разбира се ако искате може и да се ползва кабел от тренерския порт на апаратурата до тази джаджа - и така работите без приемник и съответно предавателя не ви облъчва

    Ето за какво става въпрос:
    Click image for larger version

Name:	24613.jpg
Views:	1196
Size:	74.1 KB
ID:	5533Click image for larger version

Name:	24613-2.jpg
Views:	1166
Size:	66.6 KB
ID:	5534


    Изтествана е с изброените софтуери - РАБОТИ!!!

    това е инструкцията към джаджата:
    Click image for larger version

Name:	similator.jpg
Views:	1236
Size:	90.5 KB
ID:	5536

    В комплекта влизат необходимите кабели, като забележката ми е само към този който е с двата 3,5мм жака, необходим за режима, когато използвате кабел, а не приемник - не е достатъчно дълъг, но става за каране все пак. Но така или иначе едва ли ще го ползвате

    Има един кабел трипроводен с два куплунга в краищата - той е за захранване на приемника от джаджата. (този с бяло, червено и черно)
    Т.е. батерия и спийд за осигуряване на захранването на приемника не са нужни. (използва се захранването от USB)
    И още два кабела, които в единия си край имат куплунг от който излизат три проводника и всеки от тези три проводника завършва с куплунг чиято клема е на позиция (S) - те се включват към съответния канал на приемника.
    Последна редакция от smarty; 05.01.2013 на 22:19. Причина: добавена инструкция
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    Feb 2015
    Живее в
    кв.Дървеница, гр.София
    Мнения
    12

    Wireless 9 in 1 Simulator Adapter

    Наскоро се сдобих с една приятна джаджа от Hobbyking, която позволява с радиопредавателя БЕЗЖИЧНО да се кара на симулатор.


    Има един кабел трипроводен с два куплунга в краищата - той е за захранване на приемника от джаджата. (този с бяло, червено и черно)
    Т.е. батерия и спийд за осигуряване на захранването на приемника не са нужни. (използва се захранването от USB)
    И още два кабела, които в единия си край имат куплунг от който излизат три проводника и всеки от тези три проводника завършва с куплунг чиято клема е на позиция (S) - те се включват към съответния канал на приемника.[/QUOTE]


    Здравейте колега, имам нужда от вашата помощ.
    1) Закупих си същата джаджа, но не мога да разбера схема 3 от инструкцията "wireless to switch" за какво се отнася.

    2) Не ми е ясно и последното изречение от Вашето обяснение (подчертаното по-горе). Какво значи "куплунг чиято клема е на позиция (S)" ? Позиция (S) на кое ( или на какво)?
    Ще съм Ви много благодарен ако отделите време и отговорите на въпросите ми.

  3. #3
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Привет, колега :)

    Куплунг/куплунг с трите проводника осигурява захранване (червен+, черен - и сигнал(S) бял) за един от каналите (1-ви към джаджата). Имайте впредвид, че има много апаратури, на които тротъла е на трети канал и този кабел трябва да се включи там - на трети канал на приемника.Има такива, на които газта пък е на първи канал на приемника. Внимавайте за правилното включване на куплунга в приемника. Останалите два кабела от комплекта на джаджата в единия си край са три в един куплунг, а другия край с единични. Единичните се свързват със съответните канали според номерацията им и според нуждата. А края с трите се вклюва в джаджата.


    Поздрави!
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен