+ Ново Мнение
Страница 11 от 12
ПърваПърва ... 7 8 9 10 11 12 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 101 до 110 от общо 115

Тема: Електровелосипед или казано по нашенски Колело на ток

  1. #101
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Неочакван обрат!
    Продължението - до два дни!
    Георги Русинов

  2. #102
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Както казах - неочакван (напоследък беше очакван...) обрат:





    Доста интересна машинка. Разбира се, проектът с Балканчето няма да бъде прекратен. Очертава се дълга зима!
    Георги Русинов

  3. #103
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Първи впечатления: МНОГО ЗАБАВНА ИГРАЧКА!!!

    И много полезна! Наложи се рано-рано да зазимя мотоциклетите...

    Заглеждам това колело от няколко години. В известните магазини се появяваше в различни конфигурации - отснабдено с външна батерия и аксесоари (но без окачване) на сравнително ниска цена го има навсякъде. Варира от 800 до 1100 лева.
    По-високото ниво на здравина БЕЗ аксесоари се намираше на сравнително нелоша цена (около 1300 лева). Най-високото ниво на окачване до миналата година се продаваше БЕЗ аксесоари (калници, багажник и други такива) за доста по-висока цена (около 1 600 лева).
    Тази година за пръв път го видях на аналогична цена, но оборудвано сравнително добре. Рамката позволява както дискови, така и обикновени спирачки. Колелото е с много здрава и лека рамка, предната спирачка е дискова (с жило), а задната е обикновена. Но... рамката и джантата позволяват монтиранието И на дискова спирачка отзад. Джантите са двойни, усилени. Дерейльорът е марков и сравнително добър.
    С това към Балканчето ще добавя и тази занимавка. Ще монтирам армирани гуми, хидравлични дискови спирачки отпред и отзад, както и предница с повече ход. На практика не е нужен, но разполагам с качествена маркова чисто нова предница, която пасва идеално.
    Купих и двигател с вътрешно горене, който започвам да подготвям за монтаж.

    Първи проби:
    С едно зареждане при ниска скорост (около 15 км/ч) се изминават над 60 километра САМО на ток.
    С пълна газ максималната скорост с мен е около 32-34 км/ч. Изминатото разстояние на пълна газ в този случай е около 25-30 километра.
    С асистент, пробегът може да бъде и над 100 километра, в зависимост от нивото на подпомагане.

    За съжаление нямам пълен менюъл на контролера. Има 16 нива, от които в ръководството са описани едва 8... В интернет намерих частична информация, за съжаление не пълна. Тия дни ще пиша на българския търговец. Надявам се да ми предостави пълно упътване.

    Хубавото (което и търсех) е, че елдвигателят не добавя абсолютно никакво усилие при каране като чист велосипед.
    Батерията е поместена в рамката и подсигурена срещу кражба. Може да се рециклира. Цената на нов комплект клетки е под 200 лева.
    Колелото е доста леко. Тежи около 17 килограма.
    Зарежда се за между 3 и 5 часа в зависимост от състоянието на батерията и външната температура.
    Георги Русинов

  4. #104
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Тази седмица ходих на работа с елосипеда.
    5 дни по 10 километра плюс още 13 километра, които изминах в града, отново по работа.
    Поддържах скорост 15 - 20 км/ч, като понякога съм стигал и до 25. Навиците от мотоциклетите ме карат неволно да навивам "масура", за да догонвам инстинктивно потока коли.
    Всичко това САМО на ток - общо 63 километра. Използвах педалите единствено за да активирам масура. Ако не се завъртят поне четвърт оборот в началото, газта не работи.
    Остана още малко ток - индикаторът показваше 36 волта в покой, но не исках да оставям батерията да нощува полупразна.
    Зареди се за 3,5 часа.

    Много съм впечатлен!

    Ето и самата батерия:





    Мястото й е тук:



    И се заключва:

    Георги Русинов

  5. #105
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Преди около 3 седмици се наложи да зазимя велосипеда, поради невъзможност да използвам двуколесни в близките 6 месеца. Наложи се да претърпя медицински "тунинг", който изисква поне половин година възстановяване.

    Равносметката за малко повече от месец употреба на возилото и около 500 изминати километра е:
    1. Много удобно за град с инфраструктура за велосипеди! Това е възможно най-бързият транспорт в час пик.
    2. Това, че е сгъваемо и леко, му дава допълнително предимство - лесно се качва по етажи и съхранението му не изисква много място.
    3. 100 km = 0.09лв. (девет стотинки на сто километра).
    4. Въпреки безумно ниския разход, инвестицията няма "избиване", освен ако човек не сменя по два автобуса в посока... Но дори тогава ще е за поне 2 години. Така че, идеята е "за идеята", а не от икономически съображения.
    5. Не на последно място - този модел е много по-здрав от събратята си (сгъвалки) с външна батерия.
    6. Нулевото съпротивление на мотора при режим чист велосипед е супер. При изчерпване на тока се прибирам без проблеми на педали. Семейните велоразходки също са възможни без да се налага да ползвам друг велосипед.
    Георги Русинов

  6. #106
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Бързо възстановяване и весели празници ти желая!
    Впечатляваща машинка!
    Как се справя с изкачването на баири ?
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  7. #107
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Няколко пъти съм качвал "Бетонният мост" и надлез "Родопи". Може да ги качи само на ток, но помагам с педалите. За леки наклони става, но за по-сериозни е грехота да го мъча. Все пак е само 250 вата.
    Силата на това колело е в три неща -
    1. Леко и компактно
    2. Зарежда се бързо
    3. Като свърши тока продължаваш спокойно.
    Георги Русинов

  8. #108
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    А какво ви е мнението за модерната напоследък изгъзица:


    ?
    Георги Русинов

  9. #109
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Натрупах достатъчно информация и личен опит, за да споделя впечатления от първо лице, единствено число.
    Напоследък залитам силно в посока електрически транспорт. Като гледам как вървят нещата, си правя извода, че след 5 до 10 години този вид транспорт ще е преобладаващ. Има много спорове по темата, но така или иначе посоката е една.
    Като всеки потребител без опит, и аз се интересувах основно от батериите на моите ел. транспортни средства и най-важният въпрос беше: "Колко ще изкара и колко струва нова?".
    Още със закупуването на първия си ел. скутер преди години, аз започнах да обмислям варианти за нова батерия (нищо, че "старата" е чисто нова).
    Оказа се, че съм грешал...
    Днес батериите са последното нещо за което се сещам.

    Това е така по две причини. Първата е, че акумулаторните пакети в днешно време са все по-устойчиви и все по-"умни". Втората причина е, че с годините натрупах знания и опит, които помагат да запазя акумулатора в кондиция за много по-дълъг период от време.
    И конкретно към тротинетката:
    Купих я в началото на есента. Избрах вариант с по-мощен двигател и по-голяма батерия. Конкретният модел разполага с 300 (600 пикова) вата мощност и пробег в ежедневен режим от 45 километра.
    Първото и най-силно впечатление ми направи управлението. Умишлено избрах тротинетка, която е от компактен вид. Има тротинетки с широки и дебели гуми, както и с подобаващо окачване... но са тежки и не се вписват в таргета ми.
    А таргетът беше: компактно средство, което да може да се носи в ръка; да се сгъва за секунди и да се побира в купето и/или багажника на всякакъв автомобил.
    Следва продължение...
    Георги Русинов

  10. #110
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Имах сериозна дилема дали си струва да похарча 1050 лева за тази "патерица". Карал съм доста време обикновени тротинетки и единственото, което ми е липсвало е било "моторче". Дори съм мислил да електрифицирам...
    Карах доста време бензинова и електрическа офроуд. Но това е съвсем друго. По-скоро мотопед или мокик, отколкото тротинетка...

    Така или иначе, за да взема категорично решение, попитах за тестова бройка. Не очаквах положителен отговор, но го получих (!!!). Взех неразопакован кашон и уговорката беше да я тествам един уикенд. Ако не ми допадне - я връщам и остава мострена бройка в голям технически хипермаркет.
    Първо я тества Александра. Покара я няколко километра като обикновена тротинетка (изключена) и сподели, че "вози" много по-плавно от обикновената. Изкуших се да пробвам.
    Включих я, прекръстих се и... газ!
    Първото, което си помислих беше... "С това дърво просто няма начин да не се пребия!!!"
    Пробвах спиране... УЖАС!!!
    Нищо, все пак беше само първи опит. Обърнах и реших да се върна по алеята по-внимателно.
    Този път не беше зле.
    Слязох, настроих режима на ECO и я връчих на Алекс.
    Тя само това и чакаше:

    https://youtu.be/-UeqGDePr0w

    Явно малките са доста по-адаптивни...

    Следва продължение.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен