+ Ново Мнение
Страница 3 от 3
ПърваПърва 1 2 3
Визуализирани са от 21 до 26 от общо 26

Тема: ECO контролери и мотори

  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    11

    Абсолютно си прав

    Аз тази година даже имах възможността да говоря с Петко около месец преди Харманли на турнира на "C"
    в Пазарджик и той беше 100% сигурен че стандарт с безколекторен е немислимо, а аз вече си бях взел мотор и в харманли се регистрирах на експерта,после разбрах че там се карало и с безколекторни на стандарт.За тая година само ще обмислям зимата и кам средата на април вече може да поръчвам

  2. #22
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Quote Originally Posted by Todor Stoyanov View Post
    Аз тази година даже имах възможността да говоря с Петко около месец преди Харманли на турнира на "C"
    в Пазарджик и той беше 100% сигурен че стандарт с безколекторен е немислимо, а аз вече си бях взел мотор и в харманли се регистрирах на експерта,после разбрах че там се карало и с безколекторни на стандарт.За тая година само ще обмислям зимата и кам средата на април вече може да поръчвам
    А до тогава ще правим и чупим депронки
    Станислав Христов

  3. #23
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Нагласи ли депроникте за Неделя ??? ??? ??? ??? ???

    Иде на реч за 19.09.2010 и за 25-26.09.2010
    Димитър Пенев

  4. #24
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    На 19.09 след обяд 7-8 човека сме на Узана за генерална репетиция с всякакви пълзящи и летящи модели, а на 25-ти и 26-ти отново сме там за два дена с преспиване и напиване, но този път целия Габровски клуб. Ще има и гости от други градове.
    Росимир Матеев

  5. #25
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    71

    Re

    Много пъти съм задавал въпроса защо е нужно зорлем да се вкарваме в някакви измислени от търговците правила-шмекеруването е неизбежно и страдащият от цялата работа е редовият моделист който гледа какво карат майсторите и волю-неволю за да ги гони прескача собствения си финансов лимит за тоя дето духа.Удоволствието от хобито не е право пропорционално на похарчените пари.
    Та това барабар Петко с мъжете си е един вид финансово садо-мазо.Да не говорим че тепърва ще се чака някой си там някъде да решава преди началото на сезона/когато цените са най-високи/ какво може и не може.Кому е нужно това?
    Че правила трябва да има спор няма ама ще бъде много по-добре да се помисли за възможностите на редовия състезател и да се съобрази с тях.
    Иначе-като жабата и коня...
    Който иска да се мери навън няма грижа да спазва и запетайките на техните правилници но за нашите условия според мен е нецелесъобразно и ще е жалко да върнеш някой /който въпреки всичко е дошъл да се състезава/ ако примерно акумулаторът му е с 20 грама по-тежък от нечии правила.

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Спрях много отдавна да си задавам подобни въпроси.
    Вместо да се обединим около хобито си ние страдаме от синдрома на по умния.
    - вместо да си купим един качествен корпус и да го размножим за 5-6 човека ние тайно един от друг си копуваме 2- 3 такива за същата цена.
    - вместо да направим обща поръчка за метал-хидритки и да ни излязът по 4-5 лева със платени мита се плащаше по 8 евра за гърмящи (маркови) клетки.
    - вместо да се обединим и да направим някой стенд или тестер от който всички имаме нужда въднъж или два пъти в годината ние си го правим самостоятелно и той трупа прах някаде по равтовете правим си тестовете и си траем. Като изклуча Матеев и колеги около него които експериментират и популяризират останалитечакаме наготово смляна информация. Един тестер за за гребни винтове би спестил много време и ще поевтини хобито, ще минимизира риска от пушаците под капаците................един диагностичен стенд за контролери или стенд контролер - мотор.

    Трудно можем да преодолеем преградите които издигаме самите ние.

    Затова пък можем дискусионно да обсъдим
    - предимства недостатъци на 3S пред 2S Lipo
    - как да подбираме контролерите така че да не изгарат (120 Амперов контролер гори при 60 ампера среден ток при еко експерта)
    - липо батерии или плоски лифетки.
    --
    -
    -
    поне със това бихме могли да си поевтиним хобито

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен