Истината е че от 7-8 сглобени кита в Габрово, единствения технически проблем е това, което спомена Матеев в първия си пост - троши се стойката на опашното серво при Pro версията.
Днес отново се замислих около този проблем и се опитах да го анализирам.
1. Това се случи точно 3 пъти на точно един хеликоптер на колега от Габрово.
2. На същия хеликоптер 2 пъти опашното серво загина (с такова серво аз карам 500).
3. При останалите 4 HK450Pro този проблем не се е появявал.
4. На мен ми замина опашното серво на HK-500CMT - първоначално си мислех, че причина за това са големи вибрации в опашката, но вчера забелязах още нещо много странно. Единият холдер на опашните лопатки се беше само затегнал, а другия се беше разхлабил, болтчетата бяха залепени и трудно ги развих. До момента не съм наясно каква е причината. Но в резултат на това на сервото му се разказваше играта и се опитваше да огъне щангата.
Та си мисля, че на това Pro му е на друго място проблема. Трябва да се прегледат лагерите на цялата опашка и за луфтове или затягания.


Цитат