PDA

Виж пълната версия на : Li-po за предавател тип "пистолет"



de_kata
19.04.2011, 17:16
Понеже в момента карам авто моделите с ето такава апаратура http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=16199 при нея не си струва да закупувам хидридни батерии защото те ще ми излезната на цената на самата апаратура. Най-изгодният вариант е да сложа ли-по 3клетки.
За целта трябваше да се махне поставката за АА батерите. Това става много лесно, като се разглоби кутията на предавателя.
Стандартно в този предавател може да се сложи ли-по с капацитет някъде до 1500мач без да се налага преформиране на батерията. Днес обаче ми пристигна пратка от ХК, в която китайците ми бяха сложили една батерия повече.
Батерията подарък беше ето тази

След малко измервания, бързо разбрах че ще мога да я набутам в предавателя :laughing:.
За целта трябваше да я разтворя и да срежа платката с дремела.

След това сложих единичната клетка, странично на другите две. Запоих прерязаната писта и сложих парче депрон което да имитира още една клетка (за да може после батерията да се увие по-лесно с тиксо)

След това увих батерията с армирано тиксо

батерията пасна точно в предавателя


Сега имам батерия за предавателя с капацитет 2650мач. Преди карах с 1000мач.:win::win::win: