PDA

Виж пълната версия на : Kупувам Swashplate leveler за Trex 500



zbytsam
17.04.2011, 13:22
Ако някой има в повече-да свирка.

Tрябва ми сравнително спешно, че да завършим Трекса:)

ralenekov
17.04.2011, 22:43
Недей слушай немския, просто виж начина. Реже се от 6мм или 8мм парче ламинат или плексиглас (просто пример) с такава ширина, че да легне хубаво на горния лагер. Всичките хелита си ги "нивелирам" по този начин и стават перфектно. За 5 мин ще си направиш такъв инструмент iи ще си го ползва с кеф, гарантирам ти. А най-големия плюс е, че не трябва да разглобяваш главата за да нивелираш swash-a :)

Mateev
18.04.2011, 00:28
То ако говорим за каква да е настройка, може и със свинска опашка. Прецизна настройка обаче се прави само и единствено с този Swashplate Leveler, при това се прави в 3 точки - средата, горе и долу. В средата се прави механична настройка на раменете на машинките, щангите и след това с трим, а горе и долу - ако се появи изкривяване от различни сервомашинки - добавя се миксер за компенсиране.

zbytsam
18.04.2011, 01:49
Съгласен съм с Матеев, макар че много хора пропускат това както и настройката на флайбара и после защо не е стабилно... Нужен тук си е няма какво да си говорим.

zbytsam
19.04.2011, 14:27
За момента замръзявам обявата-Христо от Ловеч ще ни поръча:)

Lidkin
19.04.2011, 19:31
Евгени, ще го дам като дойде, ноооо само срещу едно голямо уиски:laughing:.

zbytsam
19.04.2011, 19:44
Е голямо уиски едни на ръка, няма никакви грижи . :laughing:

Mateev
20.04.2011, 06:59
И аз искам Swashplate leveler, но не само за 500, а за всички видове хеликоптери. Доколкото знам, разликата е само в диаметъра на отвора. При 450 е 5 mm, при 500 - 8 mm, а при 600 и 700 - 10 mm. Официално поръчвам на Христо от Ловеч 2 комплекта.

Penev
21.04.2011, 00:41
Няколко пъти съм използвал въпросния инструмент. Не съм очарован.
Гимнастиката по сваляне на главата малко изнервяща. От известно време използвам свинска опашка.

Изработката на Swashplate leveler е елементарна. Реално това е втулка с вътрешен диаметър - диаметъра на оста на хелито и външен диаметър - диаметъра на суасплатката на хелито. Разстъргана едно към око за да не подпира в лагера. Всичко останало е въпрос на олекотяване. Дори е задължително да е с цяла периферия в долната част. С оригиналните ниво-изравнители има еди н изнервящ момент. Стъпките им са много малки и често се подхлъзват и изместват от рогчетата за щангодържачите - съответно пропада целия инструмент.