PDA

Виж пълната версия на : Новогодишна сбирка на хели-маниаците



Mateev
02.11.2010, 02:47
Има една инициатива, предложена от Крум от Лесичери. Идеята е някъде да се съберат всички хеликоптерджии и да си направят една вечер с напиване и приятни приказки на приятни теми. Предложението е това да е в Габрово, защото е горе-долу в центъра на България и ще е удобно за всички.

Вече е създадена организация. Посочения по-горе хотел е резервиран за 18-ти срещу 19-ти декември. Става въпрос за всички стаи, както и за двете зали на ресторанта. Ще хапнем, ще пийнем, а ако даде време - ще има полети през двата дена 18-ти и 19-ти декември. Пак ще използваме летището в Драгановци или нашата поляна:
http://maps.google.bg/?ie=UTF8&ll=42.891404,25.281751&spn=0.012482,0.022252&t=h&z=16 (http://maps.google.bg/?ie=UTF8&ll=42.891404,25.281751&spn=0.012482,0.022252&t=h&z=16)

Участие вече са потвърдили Крум от Лесичери, Христо Христов от Ловеч, аз, както и целия Габровски клуб.

Умолявам всички желаещи (карачи и зяпачи) да потвърдят участието си колкото се може по-бързо, защото предновогодишно всички хотели и ресторанти са препълнени, и ако не направим резервация сега, нищо няма да се получи. Този хотел вече е резервиран, но ако кандидатите са повече, ще трябва да запазя и други хотели.

Има идея за вечерята да организираме изяждането на една или две телешки глави или ако мнозинството реши, мога да организирам доставката и изяждането на едно диво прасе.

Mateev
02.11.2010, 18:39
Извинявам се за грешката. Идеята за сбирката е от Димитър Илиев от гр. София. Аз и Крум я подехме и започнахме да я реализираме.

До момента са потвърдили участието си следните хора:
1. Димитър Илиев от София
2. Крум от Лесичери
3. Росимир Матеев от Габрово
4. Явор Йотов от Русе
5. Николай от Търговище
6. Христо Христов от Ловеч
7. Теодор Янчев от София, ако се съберат повече от 3D специалистите
8. Целия Габровски модел-клуб

Има ли още кандидати ??????????

Запивката е на 18 с/у 19-ти декември. Карането на хеликоптери е и през двата дена. Добре са дошли и всички други авио-маниаци, каращи модели на самолети или на разни други хвърчащи джаджи и твари.

Mateev
02.11.2010, 18:43
Ето местата за каране:

http://maps.google.bg/?ie=UTF8&ll=42.94235,25.171909&spn=0.012472,0.0222 52&t=h&z=16 (http://maps.google.bg/?ie=UTF8&ll=42.94235,25.171909&spn=0.012472,0.022252&t=h&z=16)
http://maps.google.bg/?ie=UTF8&ll=42.891404,25.281751&spn=0.012482,0.022 252&t=h&z=16 (http://maps.google.bg/?ie=UTF8&ll=42.891404,25.281751&spn=0.012482,0.022252&t=h&z=16)

Ето го хотела за напиване и преспиване:
http://www.nezabravka.net/ (http://www.nezabravka.net/)
http://maps.google.bg/?ie=UTF8&ll=42.899627,25.270805&spn=0.00156,0.0027 81&t=h&z=19 (http://maps.google.bg/?ie=UTF8&ll=42.899627,25.270805&spn=0.00156,0.002781&t=h&z=19)

Penev
02.11.2010, 19:05
.................................................
До момента са потвърдили участието си следните хора:
1. Димитър Илиев от София
2. Крум от Лесичери
3. Росимир Матеев от Габрово
.................................................
8. Целия Габровски модел-клуб
Има ли още кандидати ??????????
.................................................. .


Има разбира се, и аз се включвам

sstoev
02.11.2010, 19:28
И аз, и аз. :crazy:

Nikolay
02.11.2010, 20:46
Щом е Незабравка, да не забравите и мене!Стая за двама.

Явор Йотов
02.11.2010, 22:07
и аз...........

Mateev
03.11.2010, 18:58
Днес ми звънна Драго Добрев от Добрич и също потвърди, че ще дойде.

Имам потвърждение на лично съобщение и от Венцислав Петров от Горна Оряховица.

Mateev
04.11.2010, 18:27
Потвърдиха ми още 2-ма човека - Димитър Илиев и Стефан Василски от Пловдив.

Mateev
04.11.2010, 19:49
Днес говорих със собственика на хотела и с него обсъждахме менюто. Ако някой от вас има някакви идеи за вечерята, нека да ги сподели. Предварително трябва да определим салатата, предястието, основното ястие и десерта. Пиенето може да се купува на място или да си донесем наше. Собственика на хотела има богата колекция от всякакви вина, включая и такива екзотични и редки, че ще ви заболи главата само като чуете цената.

Колкото до основното ястие - може да ни се достави и опече цяло прасенце (диво или питомно). Може и сърна или теле или каквото пожелаете. Аз лично предпочитам да е диво прасенце, че ще е в тон с обстановката и предновогодишното настроение. Кажете си мнението.

Ето списъка на участниците до момента:
1. Димитър Илиев от София
2. Крум от Лесичери
3. Росимир Матеев от Габрово
4. Явор Йотов от Русе
5. Николай от Търговище
6. Христо Христов от Ловеч
7. Димитър Пенев от Габрово
8. Станислав Стоев от Габрово
9. Николай от Германия
10. Драгомир Драганов от Добрич
11. Венцислав Петров от Горна Оряховица
12. Стефан Василски от Пловдив

kabel
05.11.2010, 00:40
Една двойна стая и за мен 2 човека сме.

Nikolay
05.11.2010, 01:04
Днес говорих със собственика на хотела и с него обсъждахме менюто. Ако някой от вас има някакви идеи за вечерята, нека да ги сподели. Предварително трябва да определим салатата, предястието, основното ястие и десерта. Пиенето може да се купува на място или да си донесем наше. Собственика на хотела има богата колекция от всякакви вина, включая и такива екзотични и редки, че ще ви заболи главата само като чуете цената.

Колкото до основното ястие - може да ни се достави и опече цяло прасенце (диво или питомно). Може и сърна или теле или каквото пожелаете. Аз лично предпочитам да е диво прасенце, че ще е в тон с обстановката и предновогодишното настроение. Кажете си мнението.

Ето списъка на участниците до момента:
1. Димитър Илиев от София
2. Крум от Лесичери
3. Росимир Матеев от Габрово
4. Явор Йотов от Русе
5. Николай от Търговище
6. Христо Христов от Ловеч
7. Димитър Пенев от Габрово
8. Станислав Стоев от Габрово
9. Николай от Германия
10. Драгомир Драганов от Добрич
11. Венцислав Петров от Горна Оряховица
12. Стефан Василски от Пловдив
Само сърна да не е.Не искам и да си представя умъртвена сърна!
Аз ще съм с жена ми и пак да упомена,че ще се нуждая от стая за двама.Идеята за телешка глава много ми допада...Прасенцето също.

Mateev
08.12.2010, 00:27
Вече има уредена дискотека за след полунощ. Могат да се възползват тези, които останат трезвени и след полунощ (или които са препили и не знаят какво правят). Дискотеката се намира в един от новите МОЛ-ове на Габрово и е чистак нова и девствена. Открита е само преди няколко седмици и вече е най-популярната дискотека в града. Допълнителна екстра е денонощно работещия боулинг, който се намира на 10 метра от дискотеката. Така като гледам, май след полунощ всички ще се изнасяме към новия МОЛ. Осигурени са таксита.

Още много хора ми звъннаха и потвърдиха, че ще присъствуват (включая и Гари). Вече им оттървах края. Утре ще започна персонално да прозвънявам всеки един, за да ми потвърди окончателно дали ще дойде, колко хора ще бъдат с него (приятели, жени, деца) и колко стаи от хотела ще резервират.

Менюто ще включва диво свинско + алтернатива от риба (за който не яде свинско), салата, месно предястие и алкохол по желание. Има и десерти по избор, включая и специални диетични и екологични (собственика на хотела е маниак на тема екология и чиста храна без консерванти). Който иска, може да донесе и външен алкохол, пък другите ще го благославят.

Музикалното оформление ще е от дисководещ + един габровски гений на пиянските компании, който с акордеон ще ви скрие шапката. Естествено и двамата са предупредени, че при заповед ще млъкват, за да ни дадат шанс да се наприказваме на тема хелита. Имаше идеи за снежанки и разните му там танцьорки с къси полички и голямо деколте, но се отхвърлиха. Ако обаче болшинството настоява, със щракване на пръсти мога да го уредя.

Част от моделистите ми потвърдиха, че ще дойдат ден по-рано (още в петъка). Така че резервирал съм хотела и за предишната вечер. И да се надяваме, че господ ще даде хубаво време, за да хвръкнем някой друг хеликоптер.

Заплащане - всеки си заплаща стаята и консумацията. Ако обаче някой е притеснен финансово, аз ще го черпя. Нека липсата на средства да не е повод за отсъствия.

И последно - съвместно с Явор Йотов и Христо Христов подготвяме малка новогодишна изненада - томбола с малки, но интересни подаръци. Томболата е абсолютно безплатна. Всеки гост на събитието ще получи талонче и после ще се теглят подаръци. Подаръци ще има за всеки (както се пее в песента......). Който може да си позволи, нека да донесе някое дребно и интересно подаръче, с което да зарадва някой друг случаен негов колега. Основното количество подаръци обаче ще бъде осигурено от мене, Явор Йотов и Христо Христов.

Mateev
08.12.2010, 00:27
Ако някой все още не се е записал за празненството, нека да се обади в следващите 3-4 дена. В събота и неделя изготвяме окончателния списък.

Разбира се поканени са и всички други моделисти, независимо че все още не са се пробвали на хеликоптер. Тъкмо ще им приложим психологически натиск да влязат в нашите редици.

Mateev
14.12.2010, 14:25
До момента списъка с присъствуващи наброява 31 човека - моделисти и жени (свои и чужди). Има допълнително и още 5 човека, които все още не са потвърдили или се колебаят.

Няколко човека ще дойдат още петък вечерта, за да може да ползват съботата пълноценно за полети или за разходки из града и шопинг терапия в двата нови МОЛ-а.

Mateev
15.12.2010, 21:09
34 човека, 14 ще дойдат още в петък. Всички стаи в хотела за запълнени. За нови хора вече няма място.

Mateev
16.12.2010, 17:08
35 човека, 17 от тях ще дойдат в петък.

sstoev
16.12.2010, 19:11
Ще се получи добра сбирка. Поаздравления за идеята. И дано има повече такива сбирки.
Засега времето ще бива като за зима може и да се полети!!!!
За Петък каква е програмата по принцип? Ако има такава:laughing::laughing::laughing:

Mateev
16.12.2010, 20:30
Ами няма програма. Повечето хора ще дойдат директно за вечерята от 19:00 часа. Ако някой дойде по-рано - да идва у дома. Христо от Ловеч ще дойде около обяд и познайте какво ще направим? Ще дадем пари на жените и ще ги пратим да си купуват парцали, а ние с Христо ще си останем насаме с хеликоптерите. Нататък си знаете....

Kalpazan
17.12.2010, 21:37
Напомням ви че е забранено пилотирането на хеликоптер след употреба на алкохол. Евентуално може да разбиете един два на симулатор :laughing:

Mateev
19.12.2010, 10:26
Господ се смили и даде време за полети. Сутринта ходихме на летището в Драгановци и най-големите ентусиасти направиха по 1-2 полета при температура от -8 градуса. След обяд се преместихме на поляната пред дома при вече +6 градуса температура и като започнаха едни полети - свят да ти се завие. Не е имало спиране през цялото време. Шоуто беше пълно. Всеки един от големите пилоти си беше подготвил нещо ново, с което да смае останалите.

Вечерта празненството също беше изключително. Ядене, пиене, веселие, песни под акомпанимента на акордеонист, викторина с подарък за всеки, заря, боулинг, билярд, дискотека и въобще - пълна програма. Получи се една незабравима вечер.

Има огромно количество снимков и видеоматериал, които скоро ще бъдат публикувани.

Mateev
20.12.2010, 16:43
В следващите постинги ще публикувам подбрани от мене снимки и клипове, като ще се опитам да спазя хронологичността на събитията. Пълния комплект от снимки и клипове, събрани от фотоапаратите на няколко човека, е над 3.5 гигабайта. Който иска пълния комплект, следващия път да си носи по-голяма флашка, за да му го копирам.

И такааааааа............

Най-големите ентусиасти дойдоха още петък вечерта. Идеята беше през съботата да имат достатъчно време за полети, както и се получи в действителност. В петък вечерта се събрахме 17 човека и веднага след регистрацията в хотела седнахме на масите за хапване и пийване. И както си му е реда - наистина хапнахме, пийнахме и добре се повеселихме.

Mateev
20.12.2010, 17:27
В събота сутринта станахме, закусихме и въпреки кучия студ поехме към летището в Драгановци.Имаше малко екшън с колите - някои не успяха да запалят въпреки че прехвърляхме ток с кабели и пръскахме спрей във въздушния филтър.

Междувременно имаше и една невероятна случка, от която за съжаление нямам нито снимка, нито клип. Докато се борехме със запалването на един форд, Димитър Илиев извади хеликоптера си и реши да врътне едно-две кръгчета на паркинга до хотела. Доста смело решение предвид факта, че свободното за полети място беше куб с размери 10х10 метра и ние щъкахме в това пространство. И както и се очакваше, полета завърши с удар на лопатите в клоните на едно дърво. И тука всъщност беше чудото - разхвърчаха се сняг, клонки и трески, но хеликоптера остана здрав и Митака безпогрешно го приземи. И разбира се получи овациите на всички за чудесното изпълнение. А на хеликоптера му нямаше нищо. Нямаше дори и следи по лопатите - явно бяха маркови и много здрави.

Както и да е. Отидохме на летището и температурата там беше някъде към -8 градуса, но поне нямаше вятър. Направиха се няколко полета, което е цяло чудо със замръзнали модели, апаратури и вкочанени ръце на пилоти.

killahill
20.12.2010, 17:33
Страхотно парти още от първата вечер. Митко, Явор, Драго и Христо покараха яко в Събота. Ники от Търговище пък взе на Митака апаратурата да зависне Тирекса и такова зависване беше че аз не разбрах кво стана :)
То Митака пък пръв зависна в Събота сутринта на паркинга на хотела между дърветата. Такова зависване беше че за малко да не дойде горския да го глоби за незаконна сеч :)

killahill
20.12.2010, 18:26
ето малко снимки. Има го и майстора :)

мки

Mateev
20.12.2010, 20:29
В следващите два клипа има половин час непрекъснат запис от полетите и въобще от живота на моделистите в мразовитата сутрин на 18.12.2010 г. на летището в с. Драгановци. Беше невероятен студ. Не знам как пилотите си държаха апаратурите, не знам и как фотографа държа половин час фотоапарата без да му трепне ръката (абе май трепереше......).

На първия клип се вижда как Христо Христов строшава ските на хеликоптера, въпреки че кацането си беше най-нормално. Причината вероятно е в студа и в увеличената трошливост на материалите, от които е направено хелито.

Имаше и проблеми с паленето на повечето хеликоптери или например замръзнал и обледен апарат-наклонител, който провали един от полетите. Сериозни крашове обаче нямаше. Поздравления за пилотите, които направиха страхотно шоу, въпреки кучия студ.

Mateev
20.12.2010, 21:25
Ето го и втория клип:



Абе много бавно се качват тези клипове. Ако някой от тях не ви тръгне веднага, просто изчакайте малко, защото на тубата и трябва време, за да го обработи.

Mateev
20.12.2010, 21:49
Полет на Христо Христов:

Mateev
20.12.2010, 21:53
Полет на Венцислав Петров от В. Търново (Г. Оряховица). Млад талант, който за няма 3 месеца започна от нулата и вече успешно прави доста 3D фигури.

Mateev
20.12.2010, 21:59
А това е клипа, който на всяка цена трябва да изгледате:

Mateev
20.12.2010, 22:34
Измъчени от големия студ решихме да хапнем в някоя пицария и да се прибираме в хотела, а аз се прибрах у дома. И какво да видя - у дома слънце, температура +6 градуса и почти никакъв вятър. Звъня на бандата и тя веднага пристигна. И като се започнаха едни полети - та чак до тъмно. Междувременно пристигаха и още моделисти и те също вадеха хеликоптерите си. В продължение на 3-4 часа не е имало и една секунда без голям хеликоптер в небето. А новобранците летяха с малки хеликоптери в бокса (фоайе на незавършена къща) или пред къщата и над басейна.

Mateev
20.12.2010, 22:36
Ето още снимки от следобеда на 18-ти декември:

killahill
21.12.2010, 17:58
ДНЕС ПРАЗНИК ИМА ЕДИН НАШ ПРИЯТЕЛ.
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН РОСИМИРЕ!!!
Желая ти много здраве, щастие, любов, и много много безаварийни полети!

Mateev
23.12.2010, 11:48
Ето и една серия от клипове от съботата след обяд. Клиповете се публикуват така, както са снимани. Няма никаква обработка. Понеже клиповете са правени от различни камери или фотоапарати, възможно е да има моменти от един и същи полет, но сниман в различен ракурс. Клиповете са групирани по пилоти, а не в тяхната хронологична последователност.

Първия клип е пристигането на групата. В него няма нищо интересно, освен това, че човек остава с впечатлението, че у дома пристига президентския кортеж с бронирани джипове и охрана от аудита и БМВ-та. Най-много се изложи форда, който не можа да преодолее едно малко навяване от сняг. Гари беше отзад в джипа и бая се стресна, когато форда започна да връща на заден.

Mateev
23.12.2010, 11:56
Най-много полети направи Димитър Илиев - перфектен както винаги с неговите точни и стилни изпълнения ниско над земята.

Mateev
23.12.2010, 12:00
Драгомир Драганов и Явор Йотов летяха едновременно, като по-долу са показано участъци от полетите:

Mateev
23.12.2010, 12:02
Ето и отделно част от полетите на Явор Йотов, който поднесе няколко изненади - перфектно изпълнение на хаоса и далечен бръснещ полет ниско над короните на дърветата (в клиповете по-горе), като при това го повтори два пъти, за да сме сигурни, че първия път не е било случайност. Е разбира се и косене на тревата (ако имаше такава).

Mateev
23.12.2010, 12:12
Участък от полет на Драгомир Драганов - точни изчистени фигури, професионално изпълнени:

Mateev
23.12.2010, 12:16
Полет на Венцислав Петров - нова изгряваща звезда:

Mateev
23.12.2010, 12:19
Полети вътре в бокса. Тука интересна е втората част от клипа, в която Николай от Търговище (един от най-добрите пилоти в България) се опитва да кара хеликоптер с проходилка.

Mateev
23.12.2010, 12:21
Полет на Николай Рашев вътре в бокса:

Mateev
23.12.2010, 12:28
И за последно - вечерно каране на количка от Николай Киров, след като другите вече поеха към хотела.



Тука интересна е историята, но за съжаление нямаме снимки и клипове от нея. Та тази количка, която е една от най-добрите в България, и която на гонките в събота надминава истински леки коли, в момента на клипа живее последните си 5 минути живот.

Само след 2 часа по време на томболата Николай Киров спечелва хеликоптер TZ 50 и на всеослушание се зарича, че ще захвърли количката и ще става хеликоптерджия. И изглежда господ го чу, защото след около още два часа в дискотеката количката се самозапали и изгоря (е не цялата, но щетите са огромни). Вероятно от влагата нещо се е окъсило, а Николай я беше забравил включена и подпряна на стената на боулинга, и тя в един момент просто пламва. Аз не съм свидетел, защото бях препил и жена ми ме завлече у дома да повръщам.

Mateev
23.12.2010, 19:12
А ето и малко снимки от вечерта. Снимките не са подредени в хронологичен вид, но се надявам, че това няма да намали удоволствието от разглеждането им.

Mateev
23.12.2010, 19:15
Ето още 20 снимки:

Mateev
23.12.2010, 19:19
Ето и следващата партида от 20 снимки:

Mateev
23.12.2010, 19:24
А ето и последната партида:

Mateev
23.12.2010, 22:42
Искам да обърна специално внимание на няколко момента, които едва ли сте ги забелязали в хаоса от снимки по-горе.

Първо:
Явор Йотов може да свири на акордеон, и то доста добре:

Mateev
23.12.2010, 22:42
Второ:
Явор Йотов, съвместно с Христо Христов, осигуриха подаръци, които се раздадоха под формата на томбола. Явор осигури 7 хеликоптера TZ50, a Христо добави още няколко малки хеликоптерчета и други дреболии. Аз също добавих един HK450Pro и разни дреболии. Основното тегло на подаръците обаче отнесе Явор Йотов, за което сърдечно му благодарим.

Подарък имаше за всеки:

Mateev
23.12.2010, 22:43
Много интересно се случи с подаръка на Митака (Димитър Илиев). През цялото време на тегленето на томболата той непрекъснато подвикваше, че това било мафия, че имало корупция, че са се правели разни шменти капели и така нататък. За да го успокои, Явор Йотов отиде при него и му даде да тегли поредното билетче, наградата за което беше поредния хеликоптер TZ 50. Димитър Илиев изтегли билетчето и думите му бяха следните:

Изтеглих номер 3............................
На кого е този номер......................
Да ви кажа, няма да повярвате..............
ТОВА Е МОЯ НОМЕР !!!!!!!!!!!!!!!......................

Следва взрив от шумотевица и ръкопляскания в залата.

Mateev
23.12.2010, 22:43
Въобще като че ли божията ръка се намеси при тегленето на подаръците. Имаше подаръци за мъже, имаше и за жени. Като че ли всеки един подарък попадна там, където трябваше. А тегленето беше чисто случайно от най-различни хора.

Който се нуждаеше от хеликоптер, получи хеликоптер - напр. Десо, сина на Христо, Николай Киров, моя син и дори Николай от Търговище. Като че ли господ знаеше, че Николай от Търговище е продал всичките си хеликопотери и иска да се откаже от хобито. Да, ама не. Господ, в лицето на Явор Йотов, отново му подари хеликоптер. Имаше и за мене, но мъничък. Явно господ знае, че съм новобранец и по-голям не ми трябва.

Най-интересното обаче беше един сертификат, който казва че ти си секси мацка и на тебе се полагат определени секс-привилегии. Ако щете вярвайте, но този сертификат го получи най-секси мацката на вечерта - приятелката на Николай Рашев. Много готина мадама. Очите на всички се изкривиха да я гледат в бюста. Та тази мадама спечели сертификата и Явор Йотов дори има честа да го връчи и да я прегърне през кръста за снимките.:laughing:

Mateev
20.01.2011, 01:53
Ето и малко клипове от вечерта (втория клип е сниман от 2 камери и има повторение в 3-я клип):

Mateev
20.01.2011, 02:06
Най-активен от всички се оказа Митето (Димитър Илиев от София). Оказа се, че знае почти всички песни на акордеониста и активно се включи в пеенето. Стигна се дотам, че акордеониста седна срещу него и двамата заедно направиха страхотно шоу.

Mateev
20.01.2011, 02:10
Имаше и заря - фойерверки, осигурени от Явор Йотов и Драгомир Драганов:







С две думи - незабравимо събитие. Който не дойде, може само да съжалява.

Мисля това събитие да стане традиция, така че отсега се подготвяйте за Нова Година 2011 в Габрово !!!

Mateev
20.01.2011, 02:22
Ето и малко снимки от следващия ден. Част от хората си тръгнаха веднага, след като се събудиха някъде около обяд. Имаше обаче активисти, които решиха че деня е хубав и могат да направят още някоя друга батерия в полети, независимо от махмурлука.