PDA

Виж пълната версия на : POLARIS



Коцето
05.12.2013, 13:22
Поздрав на всички моделисти и честит сняк.
И понеже поне за сега времето не добро за полети с приятеля се посветихме на размишления за предстоящата направа на въпросния модел.
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=922465
Да поясня - ще изработваме два почти еднакви модела
Единия точно по чертежа
Другия/за мен/ с няколко промени
променям разпереноста от 70 на 90 см дължината остава същата
добавям и профл KF
пущам темата и искам мнението ви за тези промени

Коцето

Николай
05.12.2013, 17:41
С този КФ профил утежняваш конструкцията и не печелиш нищо. Без карбонова клечка нямаш и достатъчно здравина. По-добре направи класически обемен профил, както е оригинала.
Това е мое мнение, не те задължавам, но на този модел теглото е много важно.

RIBARJ
05.12.2013, 18:27
Да ама оригинала не е с обемен профил.:laughing:Май се изказваш неподготвен.

Направи го както сметнеш ,че на теб ти харесва.Трябва да се експериментира.

smarty
05.12.2013, 18:46
Коце,
чудесен избор сте си спретнали. Идеално самолетче за предстоящите снегове:wink:
Успех!

Slav_s
05.12.2013, 19:14
най голям положителен ефект ще има с обемен профил, също така придава голяма здравина. Незнам КФ профила до колко има ефект но е грозна гледка.

aviodepronik
05.12.2013, 20:20
Прави са колегите- направи го с обемно крило,че тия КФ профили са голяма грозотия....от километри "удря'на калпазански моделизъм ....И аз съм се захванал с нещо подобно,ама нали никак не си падам по хвърчила,дето всеки втори ги прави-реших да е нещо по-различно....некво подобие на SEA DART F2Y



Размерите му са:
Размах- 80см...крилото обемно
Дължина-125см
Моторът ще е тикащ -2836 -3500об .....с витло 6х4 на 4 клетки 4000 ман докарва тяга 1200гр....с отклоняем вектор на тягата по вертикална ос
Всичко е ламинирано с булчински плат за здравина....отдолу тялото,където ще се влачи по снегове, треви ,асфалт и вода, съм го намазал с епоксидна смола....много здраво стана

нико
05.12.2013, 21:22
Давам 1 глас за КФ профила. Има възможнжст до стане много лек и здрав. Дано го направиш с този профил. Успех

sa6o
05.01.2014, 15:15
Прави са колегите- направи го с обемно крило,че тия КФ профили са голяма грозотия....от километри "удря'на калпазански моделизъм ....И аз съм се захванал с нещо подобно,ама нали никак не си падам по хвърчила,дето всеки втори ги прави-реших да е нещо по-различно....некво подобие на SEA DART F2Y



Размерите му са:
Размах- 80см...крилото обемно
Дължина-125см
Моторът ще е тикащ -2836 -3500об .....с витло 6х4 на 4 клетки 4000 ман докарва тяга 1200гр....с отклоняем вектор на тягата по вертикална ос
Всичко е ламинирано с булчински плат за здравина....отдолу тялото,където ще се влачи по снегове, треви ,асфалт и вода, съм го намазал с епоксидна смола....много здраво стана

Здравей колега,
интересува ме,колко като грамаж е станал готов за полет модела?

А за КФ профила давам(-)100гласа!!!