PDA

Виж пълната версия на : Рекламация на продукт от HobbyCity ЗА/ПРОТИВ



Penev
07.01.2010, 16:08
На 07.12.2009 година в направих поръчка в hobbycity, като в поръчката един от артикулите е Turnigy 9X 9Ch Transmitter Only (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8991).
Нa 06.01.2010 получих пратката, заредих батерии на предавателя и се оказа, че не работи.
Всъщност включва се и на екрана се изписва следното съобщение: SWITCH ERROR!
Първият ми въпрос някой има ли идея това може ли да се поправи по някакъв начин или не.

Основният ми въпрос и причината да отворя темата е: Как е най-разумно да постъпим в такава ситуация?

I. Първия вариант е да върнем стоката обратно:
- Отиваме в пощата пакетираме колет, обясняваме какво е то, плащаме 40-50 лева.
- Чакаме .....
- След 10-15 дни пратката пристига в hobbycity и техният отдел за рекламации разглежда проблема ни.
- Надяваме се на положителен отговор, ако е така магазина ни праща нова пратка, която чакаме 10-15 дни.
- Вероятно като рекламация ще ни я изпратят по действителна стойност. От това следва половин ден ходене напред назад и плащане на 30-50 лева такси + ДДС за да си освомодим пратката от митница.
II. Втория да не предприемаме нищо - изгаряме със стойността на стоката, но си спестяваме времето и парите от първия вариант. Като си поръчваме отново артикула със стойност 10% от реалната за да не губим време и пари по митници.

Равносметка за конкретния случай:
I вариант: чакане поне 30 дни, АКО са ни уважили рекламацията -=> един ден загуба на време, бензин и нерви + от 100 до 150 лева.
II вариант: 15 дни чакане няма загуба на време бензин и нерви + 140 лева за нова поръчка с доставката.

Извод: Ако предприемем действия за рекламация ще похарчим приблизително същите пари, които бихме похарчили, ако си поръчаме същия артикул още веднъж. Със следните две уточнения:
1. Уважили са ни рекламацията.
2. Продукта обект на рекламацията не надхвърля 100$.

Може да греша някъде в разсъжденията и сметките си затова ви моля за съвет и мнение.

Lidkin
07.01.2010, 22:42
Повечето апаратури изписват това когато някой от ключовете е в неправилна позиция. Бутни всички ключове напред за да ги изключиш.

Penev
07.01.2010, 23:16
Първото което си помислих беше това, пробвал съм ги всичките. Така или иначе до Понеделник ще мисля какво да направя - по кой път да поеме апаратурата, но по вероятно ще я отворя и ще я прегледам за някой дефект по ключовете или нещо друго.

Lidkin
07.01.2010, 23:26
Примери всички ключове дали работят /измери ги/, прегледай кабелчетата и внимавай да не оставяш следи от външна намеса, че ако се наложи да я връщаш....crazy

mi6el
12.01.2010, 23:49
Здравей, пробвай в LIVE CHAT-та, пиши им преди 10 сутринта и ги питай, как стоят нещата.
Може да са имали и преди подобен случай.
Или пиши в форума на HobbyKing, все някой ще ти отговори.

Mateev
14.01.2010, 22:47
Тази грешка съм я виждал, когато ключето Flight Mode е в режим 1 или 2. Включи го в режим 0 и пробвай.

Проблема при Flight Mode 1 или 2 e, че те са предназначени за 3D режим на хеликоптерите. В този режим мотора постоянно се върти с високи обороти. Ако още по време на включването на модела си в режим 2 или 3, има голяма опасност мотора от раз да набере големи обороти и да изпасе зъбите на главното зъбно колело или още по-лошо - перките да се завъртят, да те ударят и да ти отрежат ръката или главата.

rusi
15.01.2010, 10:08
Тази грешка съм я виждал, когато ключето Flight Mode е в режим 1 или 2. Включи го в режим 0 и пробвай.

Проблема при Flight Mode 1 или 2 e, че те са предназначени за 3D режим на хеликоптерите. В този режим мотора постоянно се върти с високи обороти. Ако още по време на включването на модела си в режим 2 или 3, има голяма опасност мотора от раз да набере големи обороти и да изпасе зъбите на главното зъбно колело или още по-лошо - перките да се завъртят, да те ударят и да ти отрежат ръката или главата.

Много лоша работа, и ми се е случвало- много боли :sad:

Chakal
18.01.2010, 23:37
Моя отговор вероятно ще е след дъжд - качулка , но все пак. Преди няколко месеца се наложи да върна дефектен ел.мотор в Хобито . Драснах им мейл с проблема , бяха така любезни да ми дадат номер на "оплакването" и адрес на който да изпратя дефектиралия продукт. Мотора беше 13$ , а разноските по връщането му 9 лева. По принцип не бих си направил труда , но исках да видя как работи системата , предвид че може да ми се наложи да я ползвам за по-скъп продукт.

Платих си 9 лева като пич в пощата и зачаках. След около 25 дена мотора пристигна при тях , а междувременно си бях поръчал вече следващия такъв , докато чакам развитие по случая . Втория мотор пристигна при мен по-бързо отколкото дефектния при тях.

След пристигането при тях минаха 3-4 дена , преди да пуснат новия обратно за тяхна сметка . В Order List-a ми излезе нова поръчка , на същата стойност с която бях поръчал мотора - около 40$ , но само с мотора в нея и нов тракинг номер. Цялата процедура отне около 2 месеца , но беше натрупан полезен опит .

Mateev
19.01.2010, 03:12
Това е много интересно. И аз съм получавал дефектни стоки, но не съм се занимавал да рекламирам. Все пак процента на гафовете при тях е нищожен, пък и цените им са много ниски. Просто не си струва.

За цялата история с тях имам само 2 гафа. Веднъж ми пратиха един акумулатор с повредена клетка и веднъж бяха объркали артикула - вместо едно нещо бяха пратили друго.

В случая с Пенев обаче трябва да се направи рекламация. Жалко само, че ще чака още 2 месеца.

Penev
21.01.2010, 03:22
Благодаря на всички за цената информация, която получих.
Реших да върна апаратурата, но не устоях и я отворих.
Първото, което ми се наби в очите беше, че едно от крачетата на куплунга свързващ апаратурата и външния модул на предавателя е хлътнало. Това е довело до надигане на една от пистите и съответно се е скъсала. Абсолютно съм сигурен, че така е пристигнала. Още при първото отваряне на кашона ми направи впечатление, че едното краче е по-ниско от останалите. След няколко измервания установих - въпросното краче е сигнала от апаратурата към предавателя. Повече от сигурно е: НЕ е това проблема.
Извадих всички куплунзи и проверих функционирането на ключовете - всички са ОК.
Включих куплунзите обратно на платката и отново измерих, как превключват - открих късо между спойките на куплунзите за превключвателите (ELE D/R).
Понеже въпросната апаратура пристига без каквото и да било описание използвах това на iMax 9x, там е написано това което казва Христо:

Повечето апаратури изписват това когато някой от ключовете е в неправилна позиция. Бутни всички ключове напред за да ги изключиш.

След отстраняване на късото и всички ключове напред - апаратурата се включи.

Lidkin
21.01.2010, 03:38
Значи остава да почерпиш:laughing:.

Lidkin
21.01.2010, 03:41
Първото, което ми се наби в очите беше, че едно от крачетата на куплунга свързващ апаратурата и външния модул на предавателя е хлътнало. Това е довело до надигане на една от пистите и съответно се е скъсала. Абсолютно съм сигурен, че така е пристигнала. Още при първото отваряне на кашона ми направи впечатление, че едното краче е по-ниско от останалите. След няколко измервания установих - въпросното краче е сигнала от апаратурата към предавателя. Повече от сигурно е: НЕ е това проблема.

Този проблем го имаше и с една апаратура/същата/ и в Ловеч,явно това е проблем и трябва да се преглежда за него.

Penev
21.01.2010, 03:53
Черпенето е най-лесната работа. Май ще е по трудно да се съберем.:wink:

Mateev
21.01.2010, 04:23
Поздравления и да ти е честита. И нали знаеш - броя на излитанията да е равен на броя на кацанията.

Колкото до събиранията - смятам като се постопли да не пропускаме уйкенд. Ще отидем и ще почистим тръстиките от язовира на Гачевци. Във водата ще караме лодки, на поляната ще летим със самолети и хеликоптери, а по асфалтираните алеи ще се състезаваме с коли, бъгита и монстери. Базата е идеална. А групата на Шаро вече надхвърля 8-10 човека. Считай, че до напролет ще зарибим още 10. Като доведем и жените да пържат кебапчета и да изстудяват бирата - няма да ни се прибира в къщи.

Penev
21.01.2010, 04:33
Поздравления и да ти е честита. И нали знаеш - броя на излитанията да е равен на броя на кацанията.

Колкото до събиранията - смятам като се постопли да не пропускаме уйкенд. Ще отидем и ще почистим тръстиките от язовира на Гачевци. Във водата ще караме лодки, а на поляната ще летим със самолети и хеликоптери. Групата на Шаро вече надхвърля 8-10 човека, а до напролет ще зарибим още 10. Като доведем и жените да пържат кебапчета и да изстудяват бирата - няма да ни се прибира в къщи.

За момента е броя на излитанията да е равен на броя на крашовете.:cool:
Затова искам да подкарам по свестните симулатори.

Ходих на Гачевци, тръстиката не е чак толкова много, ако се съберем десетина човека ще я очистим за 3-4 часа. Там където е полигона за FSR и 12 понтона стоят, а трастика има само в двата края. Дори и без да се чисти става.

Mateev
21.01.2010, 04:47
Ами в Петък на събранието ще се доуточним. Вече сме 5 хеликоптерджии, 3 или 4 самолетаджии и дълъг списък от лодкаджии. Тебе и мене слагам във всички категории. В петък ще навием поне още 3-4 човека. А до март ще сме над 20. Ще каним и гости от Ловеч и Търново. Като се постопли - ще очистим язовира. А дотогава ще сглобяване и настройваме модели. Нека да свърша с превода на форума и започвам да пускам теми за моите сглобени и несглобени модели. И ще напълня няколко страници (с теми, не с мнения).

muns
21.01.2010, 09:39
А нас от Плевен няма ли да ни поканите?!!

Mateev
21.01.2010, 13:14
Разбира се, че ще ви каним и обратното - ние ще ви идваме на гости. А може да се срещаме и по средата - на поляната в Ловеч.

de_kata
26.01.2010, 16:21
Между другото, едиственият "гаф" който ми се е случвал при поръчка от хобисити, е че ми пратиха две батерии а не една, както си бях поръчал :laughing:

Penev
27.01.2010, 11:32
Между другото, едиственият "гаф" който ми се е случвал при поръчка от хобисити, е че ми пратиха две батерии а не една, както си бях поръчал :laughing:

Явно тези които трябва да черпят ставаме двама.:laughing: