PDA

Виж пълната версия на : Хели или самолет



Bobo
03.03.2010, 19:03
Здравейте, искам да попитам за начинаещ моделист какво препоръчвате - Хели (Хеликоптер) или Самолет ?
Моля Ви само като гласувате да напишете и някое изречение.

muns
03.03.2010, 20:27
Каквито моделисти има около теб, това избери. Ако си абсолютно начинаещ, без помощ няма да литнеш лесно. Инак, вземи това, което по - те влече. Съветите са индивидуални и пристрастни.

Bobo
03.03.2010, 20:48
Aми това е, че нямам познати моделисти и става доста трудно. Иначе за начинаещ според Вас кое ще ми е по-лесно хели или самолет.

RCmodelist
04.03.2010, 09:06
Aми това е, че нямам познати моделисти и става доста трудно. ...

Здравей, препоръчвам ти да се свържеш с д-р СТОЙЧО ШИШКОВ, ( тел. +359888811 868 ) Спортен моделклуб-НЕСЕБЪР!
Ще се радвам някой ден да се срещнем на ХИДРОКУПА "НЕСЕБЪР" (http://rc-bulgaria.com/index.php?topic=763.0) :win:

muns
19.04.2010, 16:13
Последно, на какво се спря?

gabriel.dimitrov
19.04.2010, 23:59
Здравей потърси доктор Шишков щом си от несебър! Той ще те свърже и с други моделисти.Пробвай да го намериш чрез неговия форум http://rc-bulgaria.com
Извинявам се но не видях че дублирам инфомрацията.

denisista
29.03.2011, 00:13
За начинаещ моделист, мисля, че е по добре самолет. Забелязал съм, че самолетите се чупят по трудно, а и за поправката, не е нужно да се купуват части, а само малко лепило (стига да не си счупил витло, или нещо по електрониката).:wink:

deso_1975
29.03.2011, 18:28
Мисля, че това дали ще е хели или смолет няма никакво значение. Ако човек иска да кара хеликоптер защо да трябва да започва със самолет? Или обратното. Важен е правилният подход и разбирането ( пак започвам да се повтарям ).:smile:

Gogo55
29.03.2011, 21:23
И двете и двете :laughing:, иначе всичко се чупи, при мене е ежедневие все нещо да даде фира.

de_kata
29.03.2011, 23:40
Почва се с лодки, след това се минава на самолети, след това на хелита и на края се завършва с колички:laughing::laughing::laughing:.

Mateev
30.03.2011, 07:15
Това е твоятя последователност. Моята е колички, лодки, самолети, хеликоптери.

sstoev
30.03.2011, 22:21
А моята е лодки, колички, самолети, хеликоптери, лодки, колички, самолети, хеликоптери, лодки, колички, самолети, хеликоптери, лодки, колички, самолети, хеликоптери, лодки, колички, самолети, хеликоптери.......... :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

kolibri
01.04.2011, 18:46
Мисля, че първо трябва да започнеш със самолет.Като например летящото крило или СТЦ.При хелитата се изисква много по-голяма концентрация и внимание.В много от случаите едно грешно движение на лостчето ти коства ново хели.При самолетите (поне при тези за начинаещи) положението се овладява доста по-лесно.При набрана височина и скорост можеш спокойно да си позволиш едно почесване.:laughing::laughing::laughing: и после пак да си поемеш управлението.Пък и от финансова гледна точка едно хели за начинещи излиза доста по-скъпо от едно самолетче (депронка най-вече) за начинаещи.:wink:Най-добре е наистина да се посъветваш с този човек д-р. Шишков, за можеш да навлезеш в моделизма по-бързо и по-лесно и най-вече правилно, защото когато започнеш грешно (като мен) после е по-трудно да се оправят нещата.Желая ти успех със хобито!:wink::wink: