PDA

Виж пълната версия на : Инчове въпрос



Bobby
02.03.2010, 15:58
Здравейте, тези дни мисля си направя RC модел с ел. двигател (за сега го планирам, и търся инфо след което ще почна до няколко дена) от чертеж с мерни единици по Американските стандарти модела мисля да е МЕ-109F2.При положение че зная че 1" инч е 25.4мм, то 1/16'' как да го разбирам като 1/16 от инч ли? тоест 1.5875мм. Толкова дават дебелината на листа от балса значи мога да ползвам стандартния 1,5мм нали? Моля давайте мнения и съвети по-въпроса.Благодаря на всички и успехи.

muns
02.03.2010, 16:30
Toчно така, намираш най - близкия размер в милиметри. Те и калибрите на оръжията са от цолската система, затова не са цели числа в мм. Освен 9 мм.

Да попитам, това първи модел ли ти е?

Bobby
02.03.2010, 16:45
Благодаря много, да първи ще е, поне ще се опитаме. :wink:

muns
02.03.2010, 16:55
За да не се разочароваш без време от хобито, отложи месера за по - нататък. Които са правили, казват,че лети хубаво. Но това хубаво е на фона на другите копия. Доста е сложен за каране като начало. Прочети тук за модел за начинаещи - тренер. Виж и в http://modelistika.com/index.php
Направи си тренерче, научи се да пилотираш и тогава прави месера.
Успех!

На колко години си?

Bobby
02.03.2010, 17:15
ОК ще ги видя. Благодаря за съвета. Ясно е, че няма да е лесно все пак до сега не съм се занимавал с това, а ми е интересно. Иначе съм на 17г. :wink: