PDA

Виж пълната версия на : Проблем с електроника



Цветан Петков
12.04.2012, 21:07
Здравейте,
Имам хели Сума 107Г. След като унищожих от каране оригиналната батерия се опитах да я заменя с нова. Дали от батерията или защото му дойде времето, малко след това хелито започна да дава проблеми при зареждане. Тоест не влиза в режим на зареждане. Няма значение дали го зареждам от дистанционното или от компа. Също така няма значение и с коя батерия е, тъй че се убедих че има нещо в електрониката. Занесох го в един сервиз до нас, където уж поправят такива играчки, но там за около месец успяха само да пробват с тяхна батерия и да стигнат до моя извод връщайки ми хелито. Въпросът ми е има ли някъде, където наистина поправят такива неща и дали си заслужава?
Благодаря

Mateev
12.04.2012, 21:35
Не си заслужава да се мъчиш с него. Та това е една играчка-еднодневка. Цяло чудо е, че е работил толкова дълго. Няма кой да ти го поправи или пък най-малкото ремонта ще струва колкото целия хеликоптер. Не е ли по-добре да си купиш още един от същия вид, а този да ти служи за резервни части.

Другия вариант е да преминеш към по-голям и по-професионален модел (ако се почувствуваш подготвен за него). Например T-Rex 250 или 450. Това вече са истински неликоптери, а не играчки.

RIBARJ
12.04.2012, 23:19
Схемата за заряд е много проста ,има само няколко елемента.Щом не са я оправили в този сервиз ,значи толкова разбират.

Цветан Петков
13.04.2012, 14:30
Щом е проста вариант ли е да я снимам и да ми кажеш коя част да заменя? Аз мисля, че е една интегралка, но на нея нищо не пише за да знам какво да търся в магазина. Ако някой се е блъскал вече с подобно нещо сигурно ще знае. Eто едно дето намерих после ще снимам моята.
http://www.ebay.co.uk/itm/PCB-Box-Mother-Board-for-Syma-S107-S107G-RC-Helicopter-S107-18-Original-Part-/260969789059?pt=UK_ToysGames_RadioControlled_JN&hash=item3cc302f683

RIBARJ
14.04.2012, 00:59
Снимай от двете страни.

Mateev
14.04.2012, 01:57
Мога да ти подаря моята Syma S107. Не знам в какво състояние е, защото прашасва от повече от година. Акумулатора сигурно е загинал, но доколкото си спомням до последно модела си работеше. Следователно електрониката вероятно е здрава. Ако от двете успееш да си сглобиш една работеща - ползвай си я със здраве. Пари не ти искам, но ще трябва да си платиш куриера.

RIBARJ
14.04.2012, 09:07
Мога да ти подаря моята Syma S107. Не знам в какво състояние е, защото прашасва от повече от година. Акумулатора сигурно е загинал, но доколкото си спомням до последно модела си работеше. Следователно електрониката вероятно е здрава. Ако от двете успееш да си сглобиш една работеща - ползвай си я със здраве. Пари не ти искам, но ще трябва да си платиш куриера.
Шапка Ви свалям.Винаги сте насреща щом някой има нужда от помощ.Аз помагам колкото мога.
П.П.Г-н Матеев нека се опита да си оправи неговата сума.А вие пак му подарете вашата.Нали това е идеята ,малко да си размърдат мозъка младите ,че то сега тия компютри им вземат акъла.

Цветан Петков
14.04.2012, 12:34
Г-н Матеев, искрено благодаря за предложението. Ще пусна адреса си на лично съобщение, но предлагам да му впишете едни 10-15 лева наложен платеж поне да пиете няколко бири за услугата.

Г-н Първанов, пускам снимките на схемата, тъй като имам желание да поръчкам малко. Още повече, че разбрах от хората в сервиза, че това е често срещан проблем. Те знаеха какво му е просто не им се занимаваше да го разглабят. Ще се радвам ако постигна някакъв успех с моята платчица.

Цветан Петков
14.04.2012, 12:59
Забравих описанието на проблема. В нормално състояние като се включи да се зарежда диодите от зелени светват в червено и с течение на зареждането пак преминават в зелено. Като се повреди, престана да превключва в режим на зареждане. Изобщо не отчита да е включено нещо към кабелчето. Същото прави и с ЮЕСБИ конекторът за зареждане от компютър. И в двата случая има едно леко изсветляване на светлинните индикаторите все едно се окъсява, но това не е зареждащ режим.
Другото което ми направи впечатление е, че повредата не настъпи изведнъж, а на периоди работи не работи, като заедно с това имаше проблем при тръгване. За него не писах досега защото може да е бил от слаби батерии, тъй като аз реално доста пробвах разни варианти но нямаше как да ги зареждам. От сервиза споменаха,че най вероятно е някакъв контролер за зареждането.

RIBARJ
14.04.2012, 13:42
Вземи мултицета и измери дали работи ключето.Превключи го в двата режима.

Цветан Петков
14.04.2012, 15:00
Мисля, че работи. Както е на снимката ако от ляво на дясно са от 1 до 3, при изключено състояние (зареждане) са свързани по-близките 1 и 2, а при включено (летене) 2 и 3.

RIBARJ
14.04.2012, 16:57
Така няма да стане (мисля ,че работи).Вземи мери иначе нищо не правиш.

Цветан Петков
15.04.2012, 10:36
"Мисля" беше само вметка. Измерих го естествено. За това което съм написал съм сигурен.