PDA

Виж пълната версия на : Проблем с Li-Po



Slav_s
06.09.2011, 20:09
Здравейте,
След каране на хелито днес , батерията ми падна някаде след 10 мин полет . След което е сложих да се зарежда но зареждачката тръгва и след няколко секунди спира зареждането. Появява се съобщение / BATTERY VOL ERR - CELL CONECT. / След което като видя стойностите на батерията , две от клетките са на 3.85V a другата е на 1.50V.
На какво може да се дължи проблема, дали батерията е свършила? Тя е на някаде 40 45 зареждания .

Батерията е марка : YKS 11.1V 20C 2200mAh
Зарядното е TURNIGY ACCUEL 6

peturgp
06.09.2011, 20:39
и аз имах такъв проблем с една батерия.зареждам я и след 5мин. полет кацам да премеря батерията и :shock: , 2ра клетка 1в.намираш въпросната клетка (на зарядното ти пише коя е ) и я зареждаш само нея клетка като ник.металхидр. докато прехвърли 3в. и след това си зареждаш нормално цялата батерия.хубаво е да и направиш няколко цикъла заряд - разряд и да видиш как се държи въпросната клетка.аз след тази случка карам само с телеметрията за да съм спокоен :wink:

Mateev
07.09.2011, 11:50
Не знам дали знаете, но всички зареждачки могат да зареждат LiPo батерии без да е включен балансиращия куплунг. Просто включвате основния куплунг, указвате колко S е батерията и пускате заряда. Този режим на заряд е опасен, защото при него една клетка може да се презареди за сметка на друга, която (както е в случая) остава недозаредена. Когато обаче една клетка е с напрежение под 3 V, единствения начин това напрежение да се повдигне над 3V (и зареждачката да заработи коректно), е да се направи начален заряд без да се включва куплунга на балансера.

peturgp
07.09.2011, 20:01
това го знам , но предпочитам да си заредя проблемната клетка до същото напр. като другите че после като започне едно балансиране .......

Slav_s
07.09.2011, 20:39
Точно това направих, пуснах батерията да се зарежда без балансер. Зареди се до 12.60V и зарядното спря . След включване на баланса в тази клетка пак ми показва под 2 волта ток и не се балансира