Quote Originally Posted by nickarsow View Post
Какъв тилт сензор ползваш? Дай някаква сламка?
Забелязах, че има 2 концепции - едната с, а другата без акселерометри, но все още не мога да намеря "кантар", който да ми даде отговор за и против.
Аз също не съм добър пилот, въпреки годините, ама комбинацията самолети/електроника ме рови да търся нещо ново, което да ми направи живота/пилотирането по-малко инфарктно.
Вече не ползвам само в началото като си мислех ,че колкото повече сензори толкова по добре ама не, след много натрошени перки мотори и тръби стигнах до извода ,че три ЕДНООСЕВИ жироскопа разположени правилно и малко математика стигат за всичко , всичко останало е за да се продадат скъпо струващи сензори залежаващи поради нефункционалност(на кого му трябва акселерометър и за какво? да мери наклон? -неточно тилт-сензора е по точен и по ефтин, да мери ускорение? за какво му е като може да мери сила директно ..я се замисли ? става да търкаляш зарчета в телефона си е използват ги да взривяват въздушни възглавници във автомобилите ама като чета напоследък се връщат към старите механични система като по надежни.)Тилт сензора ми е СХТА02 на CROSSBOW TECHNOLOGY доста прецизен ползва се за мерене на ъглите в метало оработващи машини , акселерометъра който ползвах е KXPS5
Виж в системите за управление на полета нещата са по иначе , там без GPS и магнитометър(компас че едното като отърве козите да остане другото да държи посока )не става, висотомера е добро нещо ама несъм убеден ,че датчика за налягане при толкова малък модел и близко до земята летене е удачно решение...