+ Ново Мнение
Страница 9 от 43
ПърваПърва ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 81 до 90 от общо 423

Тема: Flight stabilization, autopilots, FPV, osd и ...всичко останало

  1. #81
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    ПАЦО,
    Колко deg/s е оптималния/достатъчен обхват за жироскопите за случая? Зачетох статията http://www.sparkfun.com/tutorials/167 и гледам група жироскопи на STM с добри отзиви.
    не по малко от 150градуса и не повече от 500, 150 са достатачно за да се стабилизира системата(нашите реакций са доста по бавни) , а повече от 500 ще искат прекалено голям ресурс за обработката... жироскопите са с приоритет при обслужването и се следят непрекъснато, останалите сензори се проверяват на определени периоди от време или при генериране на прекъсване...

  2. #82
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Ясно. Нещо от сорта на: http://www.sparkfun.com/datasheets/S...U/lpr530al.pdf и това: http://www.sparkfun.com/datasheets/S...U/lpy530al.pdf ....започвам да ровя за доставчици и цени.

    P.S. Цената се движи между $5.48 и $5.88 за бройка. Утре ще знам и цената на доставка.
    Последна редакция от nickarsow; 15.08.2011 на 19:35.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  3. #83
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Ники , не забравяй че цените който бях дал в началото са с платката и пасивните компоненти необходими за нормалното функциониране на сензора, нещо като развойни системки което е удобно за монтаж и начални експерименти, повечето от тези неща са с някакви странни корпуси дето ги няма из библиотеките и трябва да се правят , не ,че е голям проблем де, да не говорим ,че като ги разпоим веднъж не питай какво следва...мислех си нещата да са на модулен принцип, една дънна платка с процесора и периферията и куплонзи за прикачане на сензороите както са на модулчета, това би ни дало универсалности лесно експирементиране докато нагласим и хардуера и софтуера а и всеки ще може да си избира сензорите по своия джоб и възможности съгласно спецификацията на модела си ,колкото е по малък модела толкова по чувствителен трябва да е сензора големите модели носят големи отклонения което довежда до така нареченото механично усилване(рамене)като монтираме датчиците на различно разтояние от центъра на ротация можем да увеличим чувствителноста защото ъгловата скорост се увеличава пропорционално на отстоянието до центъра на ротация..

  4. #84
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Цените са от Futureelectronics за LGA-16L корпус. А за този корпус имам библиотеки в Altium Designer.
    Иначе Sparkfun имат готови модули, дори комбинация 3 жиро+3 акселеро, ама е бая цифра.

    П.П. Сега разбрах къде се разминаваме.....аз гледам pdf-ите ти и се чуда за какви модули ми говориш, а ти си взел pdf-ите от sparkfun, където са модулите.

    П.П.2 Това с разпределените датчици ми харесва. Дори си мисля за "активни разпределени датчици" с накакъв бърз шумоустойчив интерфейс. Даже се сещам за един доста мощен, евтин и миниатюрен PIC ( ), дето може да свърши пИрфектна работа.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  5. #85
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    когато се прави прототип е по удобно да се ползват готови модули,след като се нагласят нещата може да се ползват направо чиповете на платката, да правя платка за сензор който незнам дали ще ми свърши работа си е неоправдано , за съжеление тези чипчета няма как да се накачат навесно за експериментите е поради разликата в цената ще се наложи

  6. #86
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    когато се прави прототип е по удобно да се ползват готови модули,след като се нагласят нещата може да се ползват направо чиповете на платката, да правя платка за сензор който незнам дали ще ми свърши работа си е неоправдано , за съжеление тези чипчета няма как да се накачат навесно за експериментите е поради разликата в цената ще се наложи
    Тук съм АБСОЛЮТНО 100% СЪГЛАСЕН с теб. Неприятното в случая са цените на модулите.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  7. #87
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Мисля че купуването на тези сензори е като да се купи котка в чувал но явно е оправдано зло все пак в експеримента се ражда истината

  8. #88
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Някой има ли забележки относно схемата?Ако няма почвам платката

  9. #89
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Сложи някой друг светодиод за статус....полезно е и е гъдел. Иначе аз нямам други забележки. Действай.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  10. #90
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    ще лепна една динамична индикациика на SPI шинката с 3 -4 светодиода , виж това наистина го бях забравил

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 3 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 3 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен