+ Ново Мнение
Страница 40 от 43
ПърваПърва ... 30 36 37 38 39 40 41 42 43 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 391 до 400 от общо 423

Тема: Flight stabilization, autopilots, FPV, osd и ...всичко останало

  1. #391
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by sevo View Post
    Пацо,
    Тези четерите антени, по колко децибела усилване дават на антена ?
    18-19dB може и повече но става прекалено насочена зависи от броя на навивките на спиралата колкото повече толкова по голямо усилване толкова по насочена и достига 21-23 dB...за хели антената става на въпрос нали?Хубавото и е, че върти полярноста а и лесно се прави
    Последна редакция от ПАЦО; 16.01.2012 на 09:43. Причина: за да не подведа някого, функцията не е линеина

  2. #392
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    Да, за нея става дума. А как става самото съгласуване на всяка антена ( не на четерите ) ? Аз правих опит но нещо не се получи . С едни триъгълници от латун за съгласуване се запояваха но ефекта -трагедия .

  3. #393
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by sevo View Post
    Да, за нея става дума. А как става самото съгласуване на всяка антена ( не на четерите ) ? Аз правих опит но нещо не се получи . С едни триъгълници от латун за съгласуване се запояваха но ефекта -трагедия .
    Точно така се прави с меден триъгълник към който се запоява началото на спиралата премествайки спойката по дължината на първата витка се съгласува фазово по вход а разтягаики и свивайки спиралата се извършва основното съгласуване, вероятно стъпката ти не е била изчислена правилно или дължината на съгласуващия кабел не е била точна, може лесно да се настрои като наблюдаваш амплитудата на RSSI напрежението, важо е предавателя да е много отдалечен тоест сигнала да е много слаб и антената да е строго перпендикулярна към източника!!С колко навивки ти беше антената , на каква честота и какаъв беше диаметъра на тръбата?

  4. #394
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    Tази сутрин ми дойде една идея(не ме питайте къде),дали може с хеад тракера да управлявам самолета фпв,тоест да гледам и управлявам през камерата и накъдето си мръдна главата на там да завива и самолета но същевременно да имам контрол и от апаратурата де....дали е осъществимо
    Даниел Георгиев

  5. #395
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Не е невъзможно, но трябва да си поиграеш с миксерите на апаратурата.
    Росимир Матеев

  6. #396
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Не е невъзможно, но трябва да си поиграеш с миксерите на апаратурата.
    Няма да стане с миксерите на апаратурата, много е просто слагаш едно це-ка ключе към високочестотния модул на крачето дето влиза РРМ сигнала и превключваш или апаратурата или ,,шапката,,както се прави при учител- ученик или направо ползваш тази връзка ако апаратурата ти я поддържа, бях си направил да ми се насочва камерата така но за съжеление се оказа много неудобно, да не говорим колко е опасно ако някоя муха ти влезе в ухото напримерЧовек за съжаление не е в пълен покой и не стои неподвижно непрекъснато схваща се , а има и странични шумове и въздеиствия на коойто се реагира инстинктивно.....

  7. #397
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    Значи свързвам с едно Y кебелче елероните към канала който движи камерата на ляво и дясно а елеватора към канала който е камерата надолу и нагоре и така на където си движа главата натам завива,и с ключе превключвам от това управление към нормалното със стиковете ,така си го обеснявам аз, о о о лятото все се намира някоя гадина къде да се навре.
    Даниел Георгиев

  8. #398
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Здравейте момци,

    Това е полет от днес, направен от моя приятел Ric Kuebler от Швейцария с моя автопилот. Картинката е от телеметрията, а полета е направен с летателен план с UDB-LOGO.

    Приложение 4136

    Красиво, а ? Ама и Рик е голям майстор все пак.

    Оригиналното съобщение: http://www.diydrones.com/profiles/bl...g_com_blogpost
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  9. #399
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Страхотно

  10. #400
    Наблюдател
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    гр.ВАРНА
    Мнения
    3

    Прочетох темата "на един дъх"! много ми допада, живо ме интересува . БРАВО , момчета !!! Велики сте ! Пацо,поздравявам те за познанията и натрупания опит ! Бих желал да повторя това което си направил - стъпка по стъпка : стабилизацията, автопилота, GPS,FPV,OSD . PIC-овете са ми по-близки като познание ...Как да постъпя ? Какво ще ме посъветваш ?
    милан миланов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен