+ Ново Мнение
Страница 37 от 43
ПърваПърва ... 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 361 до 370 от общо 423

Тема: Flight stabilization, autopilots, FPV, osd и ...всичко останало

  1. #361
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Нали за това написах, че антената е MADE IN CHINA - тоест намекнах, че въобще не вярвам на това, което го пише на етикетката.

    Ясно е, че китайците лъжат като дърти цигани. Ясно е обаче и нещо друго - Yagi-то със сигурност е много по-добро от една Patch антена, и ако ще се прави въртяща се стойка, то тя трябва да е с Yagi.
    Росимир Матеев

  2. #362
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Момци,
    Честита Коледа и от мен! Да сте живи и здрави - вие и семействата ви!

    Ето ви една Коледна закачка и от мен:

    Вдигате един балон на 100м, вързан за земята, носещ един ретранслатор = LONG RANGE SYSTEM !
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  3. #363
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Върти ми се в главата и една налудничева идея, само дето не знам дали лудостта е за добро или за лошо. Идеята е да се сложат и двете антени - една Patch и една Yagi. Всяка от двете антени си има собствен усилвател от 1 или 2W. На близки разстояния Patch антената ще бъде по-ефективна, защото осигурява широк лъч, а надалеко Yagi-то ще поеме контрола върху модела. При такова двойно излъчване в една и съща посока със сигурност ще има стоящи вълни с максимуми и минимуми, но това се надявам да избегна там в модела посредством приемник с няколко сателита (най-малко два).
    Росимир Матеев

  4. #364
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    ....Вдигате един балон на 100м, вързан за земята, носещ един ретранслатор = LONG RANGE SYSTEM !
    Идеята въобще не е смешна. Аз също отдавна я обмислям, само че вместо балон си представях четирикоптер, вдигнат на 300-400 метра и закован в една точка (немския Мikrokopter го може). Това с ретранслатора според мене е единственият начин да направиш Long Range FPV на 50 километра и въпреки огромното разстояние да летиш на 50-100 метра над земята.
    Росимир Матеев

  5. #365
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Прав си, може наистина да се окаже реализуема. Казах балон, щото двигателите на N-коптерите бързо гълтат акумулаторите, докато балона си седи вързан и харчи ток само за ретранслатора. А, ако се ползва и специално комбинирано въже-кабел, няма да има нужда дори да си носи горе и акумулаторите.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  6. #366
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    нещо такова

    това пък направо си е мечта
    Даниел Георгиев

  7. #367
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Що направо не си изстреляме един спътник......геостационарен над Габрово

  8. #368
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by danikronos View Post
    нещо такова
    Ето това е!!! А сега погледнете двата приемника закачени към двете антени на кола посредата остана само да се комутират по ниска честота едната спрямо другата антена , обърнете внимание на взаимната поляризация на двете антени.... а помислете сегаРазработил съм комутиращото устройство , на масата ми е!!!

  9. #369
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Павел баня
    Мнения
    50

    Честита ви коледа.Не съм влизал месец а тука станало много интересно и понеже аспектите са много то да почнем от някъде.Както се казва там където сте тръгнали други са били вече но са си загубили времето и са изостанали на друго място.Това с антени честоти и проби мога да ви говоря години а и най важното имам готови изделия за проби бесплатни естествено.Също разполагам с измервателна апаратура.Само че отначало изкам да ви кажа че е полу загубена кауза.Разполагам с по няколко вида антени на 300,430 около 900Mh и 2,4Gh.Изработка за друг обхват също не е проблем.Имам и стъпала от 10 до 50 вата за посочените обхвати като на 2,4 са по 12 вата и са с яги антени.Идеята за насочване с яги е реално работеща но за втора антена се слага кръгова с максимално усилване кото можеш финансово да си позволиш.Може и 5 антени да сложиш като превключването между тях става с елементарно процесорче което управлява пин диоди.Но нали и прогрес и предлагам да подходим по друг начин,тоест както е първоначалния замисъл на думата форум.Един да прави антени и стъпала друг авто пилот трети стабилизаця и тн.Аз правих всичко сам и ви казвам че е трудно.Ще ви дам и няколко нови насоки върхо които се работи в момента.Помислете че все пак живеем в цифрова ера.Тоест пладформите за пренос предлагат НЕОГРАНИЧЕНИ възможности.Няколко идеи.Вземате два 3Gмодема на различни оператори слагате карти и малко хардоер и получавате видео аудио дистонционно управление на неограничено растояние и хиляди екстри.Всичко хубаво ама трябва и запасяване и там идва нуждата от добрия авто пилот а аз нямам такъв за момента.Ако изкате да правим проби с някакви антени свиркайте имам и преносими спектрални анализатори.Ами да почнем от някъде пък докадето стигнем.Най добрата аналогова концепция до която стигнах е апаратура на 72мх с синтезатор и крайно стъпало 7 или 50 вата 433мх за връзка с уреда по UART с трансмитери и видео на 900 1200 и 2,4 като не съм доволен от никой от обхватите на видеото.Сега чакам и цифров видео предавател който работи и с отразени сигнали и ще видим.

  10. #370
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    Що направо не си изстреляме един спътник......геостационарен над Габрово
    Още по-добра идея:
    На Бузлуджа на върха на сградата (над петолъчката) може да се монтира 20-30 W ретранслатор на 433 MHz. По-скоро 3-4 чинии с по 20W усилвател на всяка една от тях. Това мисля че ще е достатъчно да покрие цяла България, че и малко от Румъния и Гърция.
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен