+ Ново Мнение
Страница 36 от 43
ПърваПърва ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 351 до 360 от общо 423

Тема: Flight stabilization, autopilots, FPV, osd и ...всичко останало

  1. #351
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    а тук за ягито мога да споделя от мое лично наблюдение как един приятел който от скоро и той лети фпв,та той с 50мвата видео предавател и с яги антена закара самолета на около километър ,но в много тесен коридор се лети от около 100 метра,излезешли губиш картина,а ягито я беше направил от готова антена от тези с усилвателя дето са с чиния, турски са,махаш чинията и голямата огъната пръчка накрая ,усилвателя и си имаш чудесна яги антена за 20лв http://vikiwat.com/antena-s-usilvate...-sglobena.html

    в този ред на мисли да питам имали такова устройство дето да можеш да боднеш 4 или 6 ягита и то да превключва на това дето е с най добра картина, знам едни наземни станции но те имат по два входа за антените ама за повече...?сплитер?
    Даниел Георгиев

  2. #352
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Колеги , моето мнение е ,че силно насочените антени се използват успешно само ако са неподвижни една спрямо друга, вероятноста да се отърват козите при много малко отклонение от лъча е много голяма, при военните има една система която комутира набор от антени разнесени в хоризонталаи с ъгал на разнасяне няколко градуса спрямо центъра(обикновенно 3-10)в зависимост от броя на антените на всяка антена има самостоятелен приемник и се превключват към изхода на системата в зависимост от нивото на RSSI сигнала който оределя силата на сигнала в съответната приемна група, комутирането става с много бързи високочестотни мултиплексори или ключове...

  3. #353
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    А честита ви коледа на всички.
    Да сте живи и здрави много парички и свободно време за чесане на крастата.
    За Росимир един линк към една програмка за антени да има с какво да се занимава докато си пие винцето.
    http://www.antennamagus.com/antennas.php?page=antennas
    Анатоли Бовянски
    София

  4. #354
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by danikronos View Post
    а тук за ягито мога да споделя от мое лично наблюдение как един приятел който от скоро и той лети фпв,та той с 50мвата видео предавател и с яги антена закара самолета на около километър ,но в много тесен коридор се лети от около 100 метра,излезешли губиш картина,а ягито я беше направил от готова антена от тези с усилвателя дето са с чиния, турски са,махаш чинията и голямата огъната пръчка накрая ,усилвателя и си имаш чудесна яги антена за 20лв http://vikiwat.com/antena-s-usilvate...-sglobena.html

    в този ред на мисли да питам имали такова устройство дето да можеш да боднеш 4 или 6 ягита и то да превключва на това дето е с най добра картина, знам едни наземни станции но те имат по два входа за антените ама за повече...?сплитер?
    Само да допълня ,че едва ли толкова лесно ще станесе някоя сметка трябва и да се побутнат дължините на пръчките и разстоянията между тях , да не говорим за вибратора и рефлектора(не е това за което си помислихте)
    Последна редакция от ПАЦО; 27.12.2011 на 08:51.

  5. #355
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by Bovyanski View Post
    А честита ви коледа на всички.
    Да сте живи и здрави много парички и свободно време за чесане на крастата.
    За Росимир един линк към една програмка за антени да има с какво да се занимава докато си пие винцето.
    http://www.antennamagus.com/antennas.php?page=antennas
    Страхотен линк. Абе направо безценен. Мнооооооооооооооого благодаря!!! Пожелавам ти и на тебе весело изкарване на празниците, по малко нерви по неизбежните ежедневни проблеми и повече свободно време за хобито.
    Росимир Матеев

  6. #356
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Аз до онзи ден бях много върл привърженик на въртящите се антени. Бях се подвел по една лъжа на Hobby King. Там се предлага една Patch антена на 2.4 GHz с обявено усилване от 14 dBi. Потривах доволно ръце и смятах как тези допълнителни 12 децибела ще учетворят съществуващия обхват.

    После се загледах по аналогични западни антени и се учудих, че всички западни аналози имат усилване от 8 dBi (което означава само удвояване на обхвата). Позагледах се отново в хобикингската антена и видях, че те са обявили колко градуса е лъча по хоризонтала и вертикала. Направих си труда да сметна площта на лъча каква част е от цялата сфера и се оказа, че хобикингската антена СЪЩО Е 8 dBi. С това мечтите ми за въртяща се антена се изпариха. Прекалено много допълнително оборудване за прекалено малко допълнителен обхват.

    Единствената ми надежда остават не Patch, а Yagi антените. На тях им дават по 14-16 и дори 18 dBi. Но тъй като вече съм Тома неверни, бих искал сам да си сметна дадена антена колко децибела усилване има. Та някой да знае как се смята усилването на Yagi антени?
    Ягито също трябва да го въртиш...

  7. #357
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Bovyanski View Post
    А честита ви коледа на всички.
    Да сте живи и здрави много парички и свободно време за чесане на крастата.
    За Росимир един линк към една програмка за антени да има с какво да се занимава докато си пие винцето.
    http://www.antennamagus.com/antennas.php?page=antennas
    Честита и от мен. Хубав линк!

  8. #358
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    Ягито също трябва да го въртиш...
    Така е, но поне ще знам защо....

    Ако приемем че има 18 dBi, то тогава допълнителните децибели ще са 16, което прави 5-6 ПЪТИ по-голям обхват. Струва си човек да си направи главоболия за такъв обхват.........

    Ето, държа я в ръцете си. Голям сладур. Дълга е около 60 сантиметра но иначе е една изтънчена красавица с ширина максимум 5-6 см. Модела е AMXY-2400-18 с 18 елемента. Според етикетката усилването е 18 dBi, но лошото е, че на същата етикетка пише и нещо друго - MADE IN CHINA.........

    Приложение 3992

    Като насоченост не е кой знае колко остра - дават и 30 градуса HalfPower (-3dB). При 30 градуса правоъгълен триъгълник катета е равен на хипотенузата върху две. Тоест на един километър обхват лъчът ще е с широчина 500 метра. Няма опасност модела попогрешка да излезе извън зоната на толкова широк лъч. Все пак нали има въртяща се антена - нима грешката от позициониране може да достигне 30 градуса?
    Росимир Матеев

  9. #359
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Преди няколко години си бях направил такава за домашния рутер от пърче дебела медна тел, хвърляше на около 3 километра в градски условия но при пряка видимост разбира се, но във любимото ми барче и в магазина имах интернет за ПДА-то бях като ловец на лисици.. сега има навсякаде....

  10. #360
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Така е, но поне ще знам защо....

    Ако приемем че има 18 dBi, то тогава допълнителните децибели ще са 16, което прави 5-6 ПЪТИ по-голям обхват. Струва си човек да си направи главоболия за такъв обхват.........

    Ето, държа я в ръцете си. Голям сладур. Дълга е около 60 сантиметра но иначе е една изтънчена красавица с ширина максимум 5-6 см. Модела е AMXY-2400-18 с 18 елемента. Според етикетката усилването е 18 dBi, но лошото е, че на същата етикетка пише и нещо друго - MADE IN CHINA.........

    Приложение 3992

    Като насоченост не е кой знае колко остра - дават и 30 градуса HalfPower, което прави -3dB. При 30 градуса правоъгълен триъгълник катета е равен на хипотенузата върху две. Тоест на един километър обхват лъчът ще е с широчина 500 метра. Няма опасност модела попогрешка да излезе извън зоната на толкова широк лъч. Все пак нали има въртяща се антена - нима грешката от позициониране може да достигне 30 градуса?
    Матеев, тези усилвания dBi и dBm са малко относителна работа и обикновенно производителите и търговците спекулират с тях ......прави разлика от теоретични параметри и реално възможни..

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен