+ Ново Мнение
Страница 35 от 43
ПърваПърва ... 25 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 341 до 350 от общо 423

Тема: Flight stabilization, autopilots, FPV, osd и ...всичко останало

  1. #341
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    19

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    ДО КАКВА СТЕПЕН РАЗБИРАШ ОТ ЕЛЕКТРОНИКА?
    Бакалавър инж. по електроника. :)

    Матеев, благодаря за разяснението за честотите. :)

  2. #342
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Аако ти дам документацията можеш ли да си направиш нещата сам?
    Последна редакция от ПАЦО; 22.12.2011 на 17:21.

  3. #343
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Два реда и от мен:

    1. OSD-то на Ремзиби е доста популярно и доказало себе си, като читаво изделие. +1
    2. 1.3GHz не е за България, а за Щатите. Ползвай 1.2GHz. +1
    3. Не се хвърляй на скъпа камера, щото счупена скъпа камера.....аууу, много боли.
    4. RangeVideo OSD-то не е само OSD, а и автопилот. Добро е, ама скъпо. -1
    5. За приемниците и предавателите, пусни няколко обяви "търся....." и ще си намериш читав комплект на прилична цена. За обхвата, който споменаваш 100-200mW са ти достатъчни. И цената ще е добра.
    6. За дисплей можеш да ползваш FPV Goggles с разделителна способност 640х480 примерно, но за съжаление хубавите са доста скъпи, та пак ще трябва да потърсиш втора употреба. +1

    Това за сега от мен. Успех!
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  4. #344
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Ето го и злополучното клипче, още веднъж благодаря на Матеев за помоща.Отново системата е такава GPS на климатика на прозореца влиза в ОСД-то от там през кабелче симулиращо радио връзката влизаме в наземната станция там декодираме комплексния видео сигнал и отделяме GPS данните и ги пращаме веднъж към системата за насочване на антената и второ през МАХ232 към серийния порт на лаптопчето там четем и обработваме даните в реално време с една проста програмка и ги привързваме с Google Earth инаблюдаваме пространственото положение на модела ни гледано от някой разузнавателен сателит вижда се и трасето което сме обходили правейки тестовете , за съжаление в момента на теста вали сняг и сателитите се губят а това бърка данните и се получава едно пълзене около позицията но въпреки това показанията са достатчно точни

  5. #345
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    19

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    А ако ти дам документацията можеш ли да си направиш нещата сам?
    Документацията за кое? Иначе не виждам защо да не мога, но предпочитам сам да си правя нещата. :) Все пак кажи за какво става въпрос - ако дойде в помощ, няма да е излишно. :)

    Николай, отново благодаря за разясненията. Лека полека излизам от цялата тая бъркотия, дето ми е в главата. :) Ще се опитам сам да си отговоря на някои от останалите ми въпроси тези дни и ако има нещо ще питам и ще гледам да съм по-конкретен. :)

  6. #346
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by X_NRG View Post
    Документацията за кое? Иначе не виждам защо да не мога, но предпочитам сам да си правя нещата. :) Все пак кажи за какво става въпрос - ако дойде в помощ, няма да е излишно. :)

    Николай, отново благодаря за разясненията. Лека полека излизам от цялата тая бъркотия, дето ми е в главата. :) Ще се опитам сам да си отговоря на някои от останалите ми въпроси тези дни и ако има нещо ще питам и ще гледам да съм по-конкретен. :)
    Ами погледни мойте разработки ако нещо ти харесва мога да ти дам подробно описание как да си ги сътвориш сам БЕЗПЛАТНО!!!!

  7. #347
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    19

    Имаш ЛС. :)

    Благодаря.

  8. #348
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    азз съм много доволен от тези продукти осд автопилот стабилизация http://www.eagletreesystems.com/OSD/OSD-pro-videos.htm# има доста функции,може да се ъпдейтва фърмуера да махаш и слагаш показания по екрана на телеметрията по твой избор и платките са доста компактни и леки,предлагат и наземна станция следяща модела
    Последна редакция от danikronos; 26.12.2011 на 06:18.
    Даниел Георгиев

  9. #349
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Аз си ги правя сам и мога да помогна на всеки желаещ да ги повтори, сега ги рисувам в по читав вид(с корекцийте дето се наложиха при практическата реализация),а не само да са в главата ми и съм готов за раздаване...

  10. #350
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Аз до онзи ден бях много върл привърженик на въртящите се антени. Бях се подвел по една лъжа на Hobby King. Там се предлага една Patch антена на 2.4 GHz с обявено усилване от 14 dBi. Потривах доволно ръце и смятах как тези допълнителни 12 децибела ще учетворят съществуващия обхват.

    После се загледах по аналогични западни антени и се учудих, че всички западни аналози имат усилване от 8 dBi (което означава само удвояване на обхвата). Позагледах се отново в хобикингската антена и видях, че те са обявили колко градуса е лъча по хоризонтала и вертикала. Направих си труда да сметна площта на лъча каква част е от цялата сфера и се оказа, че хобикингската антена СЪЩО Е 8 dBi. С това мечтите ми за въртяща се антена се изпариха. Прекалено много допълнително оборудване за прекалено малко допълнителен обхват.

    Единствената ми надежда остават не Patch, а Yagi антените. На тях им дават по 14-16 и дори 18 dBi. Но тъй като вече съм Тома неверни, бих искал сам да си сметна дадена антена колко децибела усилване има. Та някой да знае как се смята усилването на Yagi антени?
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 4 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 4 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен