+ Ново Мнение
Страница 34 от 43
ПърваПърва ... 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 331 до 340 от общо 423

Тема: Flight stabilization, autopilots, FPV, osd и ...всичко останало

  1. #331
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Така те искам!!! Мъжко момче си!!!Дърти моделисти сме и трябва да си помагаме а и младите да учим на толерантност и взаимопомощ

  2. #332
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Момчета , търся да купя ефтин лап-топ втора употреба единственото ми условие е да има читав реален сериен порт, моля помогнете

  3. #333
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Считай, че съм те обзавел. Само трябва да сляза до мазата и да видя дали има COM порт. И разбира се да поизтрия от диска това онова.
    Росимир Матеев

  4. #334
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Проверих - има си както COM порт, така и паралелен порт. Батериите му са загинали, но всичко друго си е супер. Модела е HP Omnibook 6000. Процесора е Pentium III на 1GHz, a RAM-a е 384MB. Диска е 100GB. Операционната система е Windows XP Professional. Според мене работи малко бавно, ама аз съм свикнал да работя на Core i7 с 12GB RAM. Ако си го преинстралираш на чисто, ще тръгне доста по-бързо. В момента е задръстен с какво ли не.

    Та ако този модел те устройва, звънни ми на GSM-а да си кажеш адреса и ти го пращам като подарък за Дядо Коледа.
    Росимир Матеев

  5. #335
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Само да вметна...


    Пацо, не те познавам лично, но имаш едно голямо ЕВАЛА от мен за отношението ти към комерсиализацията на хобито и най-вече на моделистите!

    Бих ти стиснал ръката!
    Георги Русинов

  6. #336
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Проверих - има си както COM порт, така и паралелен порт. Батериите му са загинали, но всичко друго си е супер. Модела е HP Omnibook 6000. Процесора е Pentium III на 1GHz, a RAM-a е 384MB. Диска е 100GB. Операционната система е Windows XP Professional. Според мене работи малко бавно, ама аз съм свикнал да работя на Core i7 с 12GB RAM. Ако си го преинстралираш на чисто, ще тръгне доста по-бързо. В момента е задръстен с какво ли не.

    Та ако този модел те устройва, звънни ми на GSM-а да си кажеш адреса и ти го пращам като подарък за Дядо Коледа.
    ЩЕ СЪМ МНОГО ЗАДЪЛЖЕН!!

  7. #337
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    19

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    Тук има много хубава тема на колегата Матеев ,,FPV-НЕВОЛИ,,има какво да се научи от нея, прочети всичко внимателно и ако нещо не ти е ясно питай, на необмислени въпроси не отговаряме
    Изчетох я. Сега няколко (доста) въпросчета. :)
    Първо - благодаря на nickarsow за изключително полезните отговори на въпросите ми. Уви, все още съм доста затруднен, защото нямам особено много време да чета покрай работа и университет и предварително се извинявам ако съм задал някой необмислен въпрос и или търся отговор, който вече съществува.

    Засега знам няколко неща:
    - Ще използвам аналогова камера с PAL система.
    - Повече от 200-250 метра разстояние няма да са ми нужни.
    - Ще предавам видеото отделно от командите.
    - Трябва да купя комплект приемник + предавател, за да не минавам и аз през мъките с несъвместимостта както в темата за неволите.

    Лошото е, че все още не знам доста неща:

    1. Кой вариант е по-удачен (съотношение качество*функционалност/пари) - отделна камера и отделно OSD или камера + OSD 2в1 (говоря за тази конкретна: http://www.rangevideo.com/index.php?...roducts_id=158)? Тази камерка ми допадна много, заради всичките "гъдели" които са изрекламирали на сайта, но може да е просто маркетинг и да се залъгвам - някой пробвал ли я е?

    2. Ако се спра на варианта с отделни камера и OSD ще се наложи да ви искам съвет за избора си. :)
    Прочетох, че има хора от форума, които са закупили следната камера: http://www.hobbyking.com/hobbyking/s..._5MP_CMOS.html, но не мога да видя в спецификациите какъв е размърът на лещата ѝ и не знам коя от двете камери ще има по-малко изкривявания. Всъщност не съм сигурен, че като за първи FPV проект трябва да се престаравам чак толкова.
    За OSD нямам никаква идея какво точно да избера. Бих предпочел нещо, на което ще мога да пипна в сорс кода.
    Виждам, че HobbyKing предлагат пълен комплект модули за някаква цена, която може би е прилична (вие ще кажете, защото аз нямам база за сравнение): http://www.hobbyking.com/hobbyking/s..._w_Remote.html
    Също вече ми бе препоръчано Remzibi's OSD, което ми допада, но не мога да намеря цена, на която се предлага и също така какво точно се включва в тази цена (като модули).
    SimpleOSD на OpenLRS също не е никак лошо по това, което прочетох и с всичките модули като цена излиза горе-долу колкото OSD-то на HobbyKing.
    RVOSD изглежда най-яко, но е и най-скъпо, а честно да си кажа не ми се дават толкова пари: http://www.rangevideo.com/index.php?...roducts_id=135
    В крайна сметка излиза, че май за което и да е OSD ще се вържат около 120 долара, което изключва цената като фактор при избора ми, така че моля посъветвайте ме за качеството и функционалността.

    3. За Tx/Rx ми е още по-"тъмна Индия" поради големия избор, който съществува. Общо взето разбирам, че човек става креативен само когато е поставен пред някакво ограничение - в противен случай се "задушава" от големия избор, особено пък някой новак. :) От темата за FPV неволите разбрах, че по никакъв начин не искам да купувам transmitter и receiver на различни производители или жестоко ще съжалявам.
    Първо искам да попитам - каква мощност ще ми трябва, за да покрия тези 200-250 метра, които споменах?
    Второ - нямам ограничение в честотата и единствено знам, че не трябва да ползвам 900MHz и 910MHz, защото се ползват от GSM операторите. Видях, че в RangeVideo Tx/Rx модулите на 5.8GHz са значително по-евтини от тези на 2.4GHz и тези на 1.3GHz. Това само заради по-ниската мощност ли е или, защото по-късовълновите не пръскат толкова надалеч?
    Трансмитерите и Рисивърите на OpenLRS са по-скъпички пък мощността им е по-ниска - толкова ли са добри?
    И последно по тази точка - има ли нещо изпробвано от HobbyKing, което да се знае, че работи без проблеми (комплект)? Питам, защото там има най-голям избор, но след изчитането на темата с неволите съм доста скептично настроен. :)

    4. Дисплей - какво ползвате? И питането ми е по-скоро за нещо преносимо, а не голям монитор/телевизор. :)

    Благодаря предварително.

    Поздрави,
    Мирослав.

  8. #338
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ти зададе дълга серия от въпроси с които засегна страшно много аспекти от FPV-то. Няма как да ти се отговори еднозначно, кратко и ясно в 1-2 постинга. По-скоро ти предлагам да следиш целия FPV раздел на форума, заедно със всички негови теми, които съм наотворил. Целта ми е точно това - аз и другите моделисти да споделим опит във всеки един аспект. Но това ще отнеме доста време. Междувременно ти можеш да задаваш въпроси, но ги задавай по 1 във постинг, за да има шанс някой да ти отговори. Иначе никой няма да седне да пише цял учебник заради 100 твои въпроса в един и същи постинг.

    Ето например за честотите - ами ако искаш да не засягаш мобилните оператори, ще трябва да се изтеглиш на 960MHz или още по-добре на 980 MHz. Това са най-добрите честоти за обратен канал. При тях ще бъдеш предупреден за границите на обхвата - дълго преди обхвата напълно да изчезне ще имаш постепенно нарастващи смущения. При 5.8GHz това не е така. Там както имаш идеален сигнал и изведнъж без предупреждение ще се срине и повече нищо няма да видиш.
    Росимир Матеев

  9. #339
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    А аз благодаря на Матеев който подаде ръка в труден момент и помогна за развитието на проекта, Това е ДОСТОЕН ЧОВЕК!!!!

  10. #340
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by X_NRG View Post
    Изчетох я. Сега няколко (доста) въпросчета. :)
    Първо - благодаря на nickarsow за изключително полезните отговори на въпросите ми. Уви, все още съм доста затруднен, защото нямам особено много време да чета покрай работа и университет и предварително се извинявам ако съм задал някой необмислен въпрос и или търся отговор, който вече съществува.

    Засега знам няколко неща:
    - Ще използвам аналогова камера с PAL система.
    - Повече от 200-250 метра разстояние няма да са ми нужни.
    - Ще предавам видеото отделно от командите.
    - Трябва да купя комплект приемник + предавател, за да не минавам и аз през мъките с несъвместимостта както в темата за неволите.

    Лошото е, че все още не знам доста неща:

    1. Кой вариант е по-удачен (съотношение качество*функционалност/пари) - отделна камера и отделно OSD или камера + OSD 2в1 (говоря за тази конкретна: http://www.rangevideo.com/index.php?...roducts_id=158)? Тази камерка ми допадна много, заради всичките "гъдели" които са изрекламирали на сайта, но може да е просто маркетинг и да се залъгвам - някой пробвал ли я е?

    2. Ако се спра на варианта с отделни камера и OSD ще се наложи да ви искам съвет за избора си. :)
    Прочетох, че има хора от форума, които са закупили следната камера: http://www.hobbyking.com/hobbyking/s..._5MP_CMOS.html, но не мога да видя в спецификациите какъв е размърът на лещата ѝ и не знам коя от двете камери ще има по-малко изкривявания. Всъщност не съм сигурен, че като за първи FPV проект трябва да се престаравам чак толкова.
    За OSD нямам никаква идея какво точно да избера. Бих предпочел нещо, на което ще мога да пипна в сорс кода.
    Виждам, че HobbyKing предлагат пълен комплект модули за някаква цена, която може би е прилична (вие ще кажете, защото аз нямам база за сравнение): http://www.hobbyking.com/hobbyking/s..._w_Remote.html
    Също вече ми бе препоръчано Remzibi's OSD, което ми допада, но не мога да намеря цена, на която се предлага и също така какво точно се включва в тази цена (като модули).
    SimpleOSD на OpenLRS също не е никак лошо по това, което прочетох и с всичките модули като цена излиза горе-долу колкото OSD-то на HobbyKing.
    RVOSD изглежда най-яко, но е и най-скъпо, а честно да си кажа не ми се дават толкова пари: http://www.rangevideo.com/index.php?...roducts_id=135
    В крайна сметка излиза, че май за което и да е OSD ще се вържат около 120 долара, което изключва цената като фактор при избора ми, така че моля посъветвайте ме за качеството и функционалността.

    3. За Tx/Rx ми е още по-"тъмна Индия" поради големия избор, който съществува. Общо взето разбирам, че човек става креативен само когато е поставен пред някакво ограничение - в противен случай се "задушава" от големия избор, особено пък някой новак. :) От темата за FPV неволите разбрах, че по никакъв начин не искам да купувам transmitter и receiver на различни производители или жестоко ще съжалявам.
    Първо искам да попитам - каква мощност ще ми трябва, за да покрия тези 200-250 метра, които споменах?
    Второ - нямам ограничение в честотата и единствено знам, че не трябва да ползвам 900MHz и 910MHz, защото се ползват от GSM операторите. Видях, че в RangeVideo Tx/Rx модулите на 5.8GHz са значително по-евтини от тези на 2.4GHz и тези на 1.3GHz. Това само заради по-ниската мощност ли е или, защото по-късовълновите не пръскат толкова надалеч?
    Трансмитерите и Рисивърите на OpenLRS са по-скъпички пък мощността им е по-ниска - толкова ли са добри?
    И последно по тази точка - има ли нещо изпробвано от HobbyKing, което да се знае, че работи без проблеми (комплект)? Питам, защото там има най-голям избор, но след изчитането на темата с неволите съм доста скептично настроен. :)

    4. Дисплей - какво ползвате? И питането ми е по-скоро за нещо преносимо, а не голям монитор/телевизор. :)

    Благодаря предварително.

    Поздрави,
    Мирослав.
    ДО КАКВА СТЕПЕН РАЗБИРАШ ОТ ЕЛЕКТРОНИКА?

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 4 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 4 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен