+ Ново Мнение
Страница 32 от 43
ПърваПърва ... 22 28 29 30 31 32 33 34 35 36 42 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 311 до 320 от общо 423

Тема: Flight stabilization, autopilots, FPV, osd и ...всичко останало

  1. #311
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Шубето е голям страх.....не смея още да го напъхам в самолета. Тепърва сядам да чета тънкостите по настройка към съответен самолет и как се програмират координати на полета през Google Maps. Иначе в момента имам 14 спътника на GPS-а, от които 6 локнати. Предполагам, че на ливадата нещата ще са доста по-добре, но и тези са достатъчни. От понеделник сядам да понапиша малко документация и да сметна колко би струвало "желязото" да се произвежда.
    Не слагай тигана преди да се е хванала рибатаПърво го литни, платките са най лесната работа,всеки може да си ги направи или купи... не разчитай много на ,, свободния софтуер,,той е като ,,свободната енергия,, или изобщо я няма или нещо не e съвсем наред ,винаги се налага нещо да добутнеш и да докоригираш, разбирам те напълно ,че се радваш като гледаш тези красиви платчици но да ти кажа зора е от тук нататъкДано черногледството ми да не е пророческоАз ще помагам с каквото мога, де със съвети, де с акъл де с опит
    Последна редакция от ПАЦО; 27.11.2011 на 06:48.

  2. #312
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Е, все си мисля, че при положение, че с MatrixPilot колегите от цял свят летят вече повече от 3 години, версия 3.2 е доста добре изчистена от бъгове, както и факта, че UDB3 се е доказал в годините, няма да има някакви сериозни проблеми от софтуерен или хардуерен произход. Все пак аз не преоткривам топлата вода....
    Гафа с първата версия на жироскопите си беше мой - просто едно двусмислие в документацията на ST..... ...и резултата - грешно проектирано IMU.
    Сигурен съм, че ако някой успее да хване сигналите от 4.5Х и 4.5Y на LPR430AL на старата IMU платка, ще успее да подкара електрониката и със старите IMU модули. Ама понеже не ми се занимаваше с такава пипкава работа, направих втората версия с IDG500/ISZ500.
    Хубавото в случая е, че автопилота се държи на тестовете точно така, както е в обяснено в документацията на UDB3 и тестовитя софтуер. Тази вечер всички тестове от тестовия фърмуер минаха на 100%. Утре на ливадата ще пробвам "изкъсо" само стабилизацията. Останалото....по-нататък.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  3. #313
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Стискам палци!!!

  4. #314
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Днес времето беше хубаво:

    laughing:
    Последна редакция от ПАЦО; 02.12.2011 на 20:29.

  5. #315
    Потребител Аватар на rusi
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Кърджали
    Мнения
    68

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    ...................... Утре на ливадата ще пробвам "изкъсо" само стабилизацията. Останалото....по-нататък.
    Какво стана на ливадата???
    Руси Петков
    0899248862

  6. #316
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Аз напредвам с FPV-то ето я системката за насочване на антенката:






  7. #317
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by rusi View Post
    Какво стана на ливадата???
    Руси,
    Вчера с Коцето решихме да използваме един от последните хубави дни и облитахме нова местност - около параклиса на Стойките. Не ми се рискуваше да тествам стабилизацията там и го оставих за новата седмица, а и все още нямаме сериозна техника за заснемане, за да стане и филмче. Живот и здраве, през новата седмица ще го кача на CloudsFly-я, защото се е доказал, като добър и послушен самолет и ще направя всичко възможно да заснема тестовете.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  8. #318
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Ето и как се движи механиката , сервата са пълна отврат не си купувайте такива ,луфтовете са съразмерни с хода, ще потърся по читави , сервото по азимут трябва да се преработи за 360градуса но не ми се занимаваше днес...
    Последна редакция от ПАЦО; 04.12.2011 на 23:28.

  9. #319
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Най-новото желязо на UAV фронта - новия ArduPilotMega 2

    Приложение 3968

    Ето и линк за любознателните:
    http://diydrones.ning.com/profiles/b...pm-2-0-release
    Хвърлете едно "очо"....желязото наистина е спретнато добре
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  10. #320
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Ники, платките и пискюлите всъщност не вършат работа , всичко е в алгоритмите, и най новата версия и най старата почиват на общ алгоритъм , какви са сензорите, процесора и GPS-a е въпрос на избор и възможности, комерсиализацията кара разработчиците да маниполират потребителя с нови версий на все по скъпо струващи и ,,по прецизни ,, и по ,,обазшумени,, сензори , по ,,бързи,, и повече ядрени контролери,въпреки ,че реално човешките реакций и възприятия са далеч под това!!!
    Системката е супер но за съжаление не е по моите възможности , аз се оправям колкото мога с далеч по ефтини и по прости неща, много ми се иска да видя реализирана на практика такава система но за сега това е само в мечтите ми!!
    НАЗДРАВЕ НА ВСИЧКИ МЕЧТАТЕЛИ

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен