+ Ново Мнение
Страница 31 от 43
ПърваПърва ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 41 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 301 до 310 от общо 423

Тема: Flight stabilization, autopilots, FPV, osd и ...всичко останало

  1. #301
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Ето я и базовата станция, служи за насочване на патч антената по максимум сигнал . Насочването е двуосно по азимут и ъгал на място. Също така декодира комплексния видео сигнал и изважда само данните на GPS-а , декодира и тях и на дисплея отчита кординатите на който се намира модела в момента на полета , базовите координати, скороста на модела височината му и посокта!!Освен това през RS232 ги хвърля към компа и ги връзва с GOOGLE EARTH през GEtrax!!!Картинката е страхотна!!!


  2. #302
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    ГоУем си бре ПАЦО!
    Евала, машала, аферим......такъв бързак си.....кога намираш време за всичко. Аз се изнервих с това чакане....ту за платки, ту за чипове.....все нещо куца. Вчера ме изнервиха тия от FEDEX куриер...Умниците от Invensense ги пратили до фирмата ми.....документи, митници, пълномощни....ужас....за 10 жироскопа за $60.....направо ми развалиха уийкенда.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  3. #303
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    аааа и аз чакам едно чипче , че другото го изгорих (турнах го на опаки сабахланта преди кафето и дърпането на гурелите) като доде ще турна и клипче иначе посреднощ всичко работеше но не съм го изкарвал навънка...

  4. #304
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    И докато скучая довърших стапалцето за видеото



    От тук нататък една тънка термошлауха , медно екраниращо фолио замасено и втора декоративна шлауха най отгоре и сме напълно готови, може и в алуминиева тръбичка ф20 с две струговани тапи с отвори за конекторите....

  5. #305
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Такаа,сега най важното за FPV-то :АНТЕНИТЕ!!!
    1. Предавателната антена, трябва да бъде високо ефективна и по възможност с кръгова насоченост, избираме ланда /4!!За моята честота 64,65мм коефициент на скъсяване на предавателната част 0.86 а на граунда 0.95 , получаваме56,6мм за преадавателната и заголваме коаксиалното кабелче на толкова ,граунда се получава60.98мм ,отрязваме медна тръбичка с тази дължина и вътрешен отвор колкото да влезе кабела плътно , обръщаме ширмовката и надяваме тръбичката,декорираме с термо шлаухи, така нашата антена е готова

    2.Приемна антена, трябва да бъде много чувствителна заради ограничената мощност на предавателя което баче я прави силно насочена, избираме класически патч, първо малко сметки по същия начин като при предавателната със същия скъсяващ коефициент:

    Изрязваме двата квадрата от медна ламарина с дебелина0.6мм ъглите се изрязвзат за да се пляризира антената, в нашия случай е хоризонтално поляризирана:

    с помоща на полиуретаново лепило залепваме основата в предварително зашкурена и разпробита тавичка за торта от меламин(много важно):

    след изсъхването на лепилото монтираме конектора , и после приемната част на дистанционери 13мм от тефлон или друг добър изолационен материал (избира се по ,,тангенс делта,,)





    Окапачването се прави с тънко фолио или депрон , въпреки ,че е най добре без преден капак.
    И ТАКА НАШАТА АНТЕНКА Е ГОТОВА!!! По нататък ще покажа как се прави насочването автоматично по максимум на сигнала
    Последна редакция от ПАЦО; 17.11.2011 на 18:33.

  6. #306
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Пацо, би ли ми дал някой линк с информация как се изчисляват антени?
    Росимир Матеев

  7. #307
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Не съм търсил линк. Имам една книжка в къщи с методология и по нея, ще огледам нещо да ти намеря . Ако искаш кажи каква антена ти трябва и за каква честота и ще се опитам да ти я сметна

  8. #308
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Здравейте момци,
    Втората/откорегирана версия на автопилота ТРЪГНА !!!!
    Работи пИрфектно.....калибрира си жироскопите, чете си коректно GPS-а, изходните данни от серийния порт са просто мечта....

    ДА НИ Е ЧЕСТИТО НОВОТО "БЕБЧЕ" !

    Ето снимчици на автопилота и новата версия на IMU платките. Използваните жироскопи са:

    Приложение 3950

    Приложение 3951

    Приложение 3952

    За оси X и Y - IDG500, за ос Z - ISZ500, триосев акселерометър - MMA7361L.

    Ще се опитам в най-скоро време да направя клипче и да го постна.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  9. #309
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Аиде литвай го де

  10. #310
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    Аиде литвай го де
    Шубето е голям страх.....не смея още да го напъхам в самолета. Тепърва сядам да чета тънкостите по настройка към съответен самолет и как се програмират координати на полета през Google Maps. Иначе в момента имам 14 спътника на GPS-а, от които 6 локнати. Предполагам, че на ливадата нещата ще са доста по-добре, но и тези са достатъчни. От понеделник сядам да понапиша малко документация и да сметна колко би струвало "желязото" да се произвежда.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 3 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 3 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен