+ Ново Мнение
Страница 26 от 43
ПърваПърва ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 251 до 260 от общо 423

Тема: Flight stabilization, autopilots, FPV, osd и ...всичко останало

  1. #251
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    E, нали токовия сензор го изхвърлихме на платката с галванично развързаното управление на сервата....оная с 8А-овия стабилизатор....от там идва само инфо за напрежението на акумулатора и от токовия сензор и една маса.
    За аналоговите сигнали - имах в предвид тези от X3 и X4.
    A използвайки вътрешния 8MHz-ов генератор, можеш изцяло да елиминираш външния резонатор.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  2. #252
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    E, нали токовия сензор го изхвърлихме на платката с галванично развързаното управление на сервата....оная с 8А-овия стабилизатор....от там идва само инфо за напрежението на акумулатора и от токовия сензор и една маса.
    За аналоговите сигнали - имах в предвид тези от X3 и X4.
    A използвайки вътрешния 8MHz-ов генератор, можеш изцяло да елиминираш външния резонатор.
    на Х4 са изходите1,2 и 3 към оптроните за Rudder to Home а на 4 е вход от AUX идващ от приемника за управление на ситемката...

  3. #253
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    А кои са аналоговите входове за инфото за ток и напрежение от платката на токовия сензор?
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  4. #254
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Снощи нещо не ми се спеше и реших да пооправя малко автопилота.....малко, малко...колко да е малко....
    То стана пълно "оправяне"....смених жироскопите с такива на Invensys, махнах кварца на процесора, махнах ония смотани трудно намиращи се превключватели на режимите, махнах дъщерната платчица, дето носеше жироскопите и акселерометъра, и ето какво стана:

    Приложение 3878

    Платката е с размери 30 х 45мм. и съдържа всичко, включително съединител за GPS, съединител за комуникации по сериен интерфейс...примерно към OSD, 6 входа от приемника и 5 изхода към серва и ESC.

    Приложение 3879 новата схема

    Сега остана да отделя някоя стотинка от фонда "и аз съм човек" и да поръчам платките и жироскопите.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  5. #255
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    А кои са аналоговите входове за инфото за ток и напрежение от платката на токовия сензор?
    на Х3 са, на първи крак е токов сензор, на втори -напрежение няма кондензатори дето да разделят защото ако си забелязал се мерят постояни напрежения, на трети -второ напрежение на бордовото захранване и на четвърти изход за сигнал за аларма пищялка, ламби и тн при аварийна ситуация , я падане на батерийте или недайси боже отърване на козите.....

  6. #256
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Снощи нещо не ми се спеше и реших да пооправя малко автопилота.....малко, малко...колко да е малко....
    То стана пълно "оправяне"....смених жироскопите с такива на Invensys, махнах кварца на процесора, махнах ония смотани трудно намиращи се превключватели на режимите, махнах дъщерната платчица, дето носеше жироскопите и акселерометъра, и ето какво стана:

    Приложение 3878

    Платката е с размери 30 х 45мм. и съдържа всичко, включително съединител за GPS, съединител за комуникации по сериен интерфейс...примерно към OSD, 6 входа от приемника и 5 изхода към серва и ESC.

    Приложение 3879 новата схема

    Сега остана да отделя някоя стотинка от фонда "и аз съм човек" и да поръчам платките и жироскопите.
    такъв вариянт бях срещал някаде ще огледам пак....

  7. #257
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Пацо,
    Много станаха разработките.....ще трябва да търсим спонсори....
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  8. #258
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    МОЛЯ , АКО ИМА ЖЕЛАЕЩИ ДА СПОНСОРИРАТ ИЛИ ФИНАНСИРАТ ПО НАТАТАШНИТЕ РАЗРАБОТКИ ДА СЕ ОБАДЯТ!!!!!КРАЙНО ВРЕМЕ Е ДА СЕ СЪЗДАДЕ ПРОЕКТ ,,БУЛКОПТЕР БГ,,ИЛИ ,,БУЛДРОН,,

  9. #259
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    на Х3 са, на първи крак е токов сензор, на втори -напрежение няма кондензатори дето да разделят защото ако си забелязал се мерят постояни напрежения, на трети -второ напрежение на бордовото захранване и на четвърти изход за сигнал за аларма пищялка, ламби и тн при аварийна ситуация , я падане на батерийте или недайси боже отърване на козите.....
    Ама и аз съм един...ти ме ръчкаш ама ....Делителите на напрежение оптроните и тн. пеериферия са на другата платка или на тази но се гласят съгласно специфичните приложения и условия та затова не съм ги и мислил...довечера ще ги начертая и тях...

  10. #260
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Пацо схемата която си дал в мнение 248 мисля че е объркан резистора 21 , не му е там мястото ако искаш да имаш пълна 0 на даденото краче на пика, а резистор със стоиност около 10К трябва да е в плюсовата верига където е бутона и то ако няма вътрешен резистор на този пин /за този пик незнам кои пинове са подпряни и как защото нема сорс/. По принцип се слага бутон към маса и резистор към плюс освен ако тука няма друга интрига.Светодиода също е обърнат и нема как да светне.Ако пуснеш и сорса може да се включвам с кратки късчета сорс при нужда...

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен