+ Ново Мнение
Страница 24 от 43
ПърваПърва ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 231 до 240 от общо 423

Тема: Flight stabilization, autopilots, FPV, osd и ...всичко останало

  1. #231
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    И едно видео за начинаещи

  2. #232
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Ето и тестовете който трябва да се направят на функционалноста при първоначално пускане на системката, извинявам се за тегавото видео ама с едната ръка снимам с другата включвам с третата настройвам...
    Последна редакция от ПАЦО; 13.10.2011 на 09:30.

  3. #233
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Ето и модула за настройка на системата за стабилизация , ако нещо не е ясно или не се разбира моля да питате защото не винаги се сещам да обесня всичко..
    Последна редакция от ПАЦО; 17.10.2011 на 07:12.

  4. #234
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Ники, как вървят при теб нещата аз пак събирам пари за магнитометър много капризна работа но мога да литна и без него само да до преработя спидовете като за 400Hz и да събера механиката, направи ли Ремзибито давам си заявката за една платка ,купих си нова камера и ще я кача на стария квадрокоптер а там нямам комуникациона шина за да мога да чета с моята и по лесно ще е с автономни датчици

  5. #235
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Пацо,
    Малко съм се омазал с единия жироскоп - взел съм вместо 4х сигналите, които дават 300dps и 2.5V размах, неусилените, които дават 1200dps и две седмици не мога да разбера защо сигналите са ниски от жирото........който не чете внимателно литературата......после плаче.
    Платката на Ремзибито е готова на 100%, ама нямам свободни стотинки да я пусна да се прави. Ако искаш мога да ти пратя файловете. Утре ще се мъча да преправя платката с жироскопите така, че да се "бръкна" само за фотошаблони, щото, ако се наложи и стенсили да правя ще ме убие жената.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  6. #236
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Прати ги да ги прегледам и ще се опитам да я пусна да се прави...а аз докато скучая чакайки поредния магнитометър сътворих една полезна играчка, сигнално осветление за моделае може да се използва и за щракане на камера и тн.с лостчето на гаста малко трудно се налучква междиния режим (трябва да разширя границата на ширината на импулса при вклюване) но то той не е и необходим
    всичко е супер когато се ползва трипозициония ключ и стъпково позициониране...
    http://www.youtube.com/watch?v=TQQ0P..._order&list=UL

  7. #237
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Пацо,
    Ето файловете. Направил съм ги и в предишни формати на протела за всеки случай. Ако има проблеми - свиркай да мислим други формати.

    Приложение 3874
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  8. #238
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Пацо,
    Ето файловете. Направил съм ги и в предишни формати на протела за всеки случай. Ако има проблеми - свиркай да мислим други формати.

    Приложение 3874
    Няма проблем, всичко се отваря. имам забележки само по схемотехниката. От къде си я взел тази схема? Има доста неточности!!!Не че съм гледал оригинала ама съм работил с видео чипа и при този вариянт ще има бая проблеми, аи стабилизатора 100процента ще прегряв, в захранвнето след дросела има само 100н а трябва да има и танталов няколко микрофарада за да се обират преплъзванията в захранването при натоварване от процесора иначе картината почва да трепти , видео входа и видео изхода не е лошо да са съгласувани тоест резисторите да са със съпротивление75 ома..а и конекторите...захранването трябва дасе раздели на цифрово и аналогово , дросела с кондензаторите само към аналоговото , цифровата част директно към загранването на процесора иначе се бъркат когато вървчт по една шина и тн .

  9. #239
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Това е оригиналната схема на Ремзиби....по-точно последния му вариант от лятото. Дай забележките в червено и ще ги преправя в платката. Резисторите са по 75R....моя грешка.....бяха 2х150 и махнах паралелните, щото мощността е достатъчна и на един. Мисли ги 75. Стабилизатора няма да грее, щото съм му сложил достатъчно мед. Платката е 70 микрона, а не 35. Виж дали няма място за едно танталче около извода, ако не - хакни го отдолу....там със сигурност има място. Да ти кажа, не съм правил платката и по други причини - тоя чип златен бре.....бахти цената. Тия от Максим са луди. Един селектор на синхроимпулси струва $2.....примерно LM1881..1883 и подобни.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  10. #240
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Това е оригиналната схема на Ремзиби....по-точно последния му вариант от лятото. Дай забележките в червено и ще ги преправя в платката. Резисторите са по 75R....моя грешка.....бяха 2х150 и махнах паралелните, щото мощността е достатъчна и на един. Мисли ги 75. Стабилизатора няма да грее, щото съм му сложил достатъчно мед. Платката е 70 микрона, а не 35. Виж дали няма място за едно танталче около извода, ако не - хакни го отдолу....там със сигурност има място. Да ти кажа, не съм правил платката и по други причини - тоя чип златен бре.....бахти цената. Тия от Максим са луди. Един селектор на синхроимпулси струва $2.....примерно LM1881..1883 и подобни.
    Мога да ти отслужа с един МАХ имам свободен? ако искаш да го направим с LM 1881 и от тях имам няколко...

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен