+ Ново Мнение
Страница 23 от 43
ПърваПърва ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 221 до 230 от общо 423

Тема: Flight stabilization, autopilots, FPV, osd и ...всичко останало

  1. #221
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Пробата му е майката
    Ето и малко видео, виждат се настроките нощеска ще скача със сензорите за да изкарам прозореца...http://www.flickr.com/photos/5160943...in/photostream

  2. #222
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Здравейте момци,
    След уточненията направени с Пацо и обръщане на фототранзисторите от общ колектор към общ емитер, ето какво се получи:

    Приложение 3851 ... платката

    Приложение 3852 ... схемата

    Очаквам мнения и забележки, преди да дам платката да се прави.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  3. #223
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Всичко изглежда добре , не смятам ,че ще има проблеми......
    А аз имам комуникациони проблеми, нещо нещат да се чуят Атмегата с ПИК-а..лошото е че по същия интерфеис върви и ГПС-а ..нещо съм окашил софтуерно вероятно немога да си го видя, ще оставя нещатата да отлежат ден два и ще се позанимая със стабилизацията, оня ден правих тест на софтуера с летящо крило , въпреки механичните неудачи (крилото се разпадна от старост) системата работи....но си задавам въпроса как е по добре, само жироскопна или оптично жироскопна или изцяло оптична система ще е по удачна за самолети , за мойте неща ми е ясно....Ако някой има по задалбочени познания по управление на самолети нека да сподели за основните източници на нестабилност, които имат нужда от стабилизация и контрол...Експеримента беше Аилерон -Елеватор жироскопно и по двете оси,но си мисля,че е по добре да е оптично чрез следене на визоалния хоризонт поне по аилерон...

  4. #224
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Пацо,
    Аз и към момента не мога да си представя как оптичната стабилизация би се справила тук в планината. Фирмите, които предлагат подобни автопилоти всячески се мъчат да ни убедят, че всичко е о.к., но аз съм скептично настроен. Гледам, че сериозните автопилоти - Ardupilot Mega, UAVDEVBOARD ( Matrix Pilot ) и т.н., използват твърдо жироскопи. Още повече, днес разговарях с William Premerlani за новата версия - UDB4, която ще се появи до седмица. Отново е с жироскопи - IXZ500, акселерометъра им е, като моя - MMA7361L, но вече са добавили и възможност за компас.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  5. #225
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Думата компас е забранена.... два чипа вече скапах и сега чакам трети и при тези цени...., адски капризна история ,дигиталната част работи безупречно аналоговата е кошмар.. връзвам ги с шината познавам ги като адрес и устроиство но като се опитам да прочета данните всичко се скапва...и понеже естествено първо набеждавам за лоша спойка което при този лигав корпус си е нормално започва едно запояване и разпояване и накрая току някой крак остане някаде,общо взето проблема е в едни външни компонентчета на захранващата помпа дето ....въпреки че накрая се усетих, че данни няма да получа в железобетония фарадеев кафез дето живея в него ,те хората са изрично написали ,че на близо не трябва да има едри метални предмети поне при първоначалното сверяване...
    Последна редакция от ПАЦО; 09.10.2011 на 14:42.

  6. #226
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    На някой да му се намира стар SCSI диск 10-20 гига....

  7. #227
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    УРАААААА!!!!!!
    Най после ми дойде акселерометъра

  8. #228
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Пацо,
    Случайно/нарочно да си писал нещо, което по COM да симулира GPS сигнали? В нета намирам само демо версии, а ми се ще да "излъжа" процесора, докато ми дойде GPS-а. Проблема е, че фърма иска SiRF Binary протокол, а демо версиите праскат NMEA. GPS-а утре или вдругиден ще пристигне, ама ме рови отвътре защото това е последния тест, който не съм направил напълно. Всичките други тестове минаха.....направо зашеметяващо.....
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  9. #229
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Пацо,
    Случайно/нарочно да си писал нещо, което по COM да симулира GPS сигнали? В нета намирам само демо версии, а ми се ще да "излъжа" процесора, докато ми дойде GPS-а. Проблема е, че фърма иска SiRF Binary протокол, а демо версиите праскат NMEA. GPS-а утре или вдругиден ще пристигне, ама ме рови отвътре защото това е последния тест, който не съм направил напълно. Всичките други тестове минаха.....направо зашеметяващо.....
    не ми се е налагало , ГПС-а си ми е под ръка..

  10. #230
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Ето малко видео от тестовете

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен