+ Ново Мнение
Страница 22 от 43
ПърваПърва ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 32 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 211 до 220 от общо 423

Тема: Flight stabilization, autopilots, FPV, osd и ...всичко останало

  1. #211
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    То тръгването е лесно, зора е от там нататък, но ако се водиш от примернте настройки дето са ти дадени по подразбиране от сайта не би следвало да имаш проблеми, стискам палци първия полет да е успешен!!!А ХАИРЛИЯ ДА Е !!!!!!!
    Последна редакция от ПАЦО; 01.10.2011 на 13:19.

  2. #212
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    То тръгването е лесно, зора е от там нататък, но ако се водиш от примернте настройки дето са ти дадени по подразбиране от сайта не би следвало да имаш проблеми, стискам палци първия полет да е успешен!!!А ХАИРЛИЯ ДА Е !!!!!!!
    Ааааа, не беше лесно, бях забравил едно от захранванията на LPR430. Тествам платката.....липсват ми 2 оси от жироскопската платка. Добре, че осцилоскопа показва всичко.
    ....старост, нерадост.....
    Лепнах го и нещата си дойдоха на мястото. Преди малко завърших тестовете - жироскопи, усилване, акселерометър, усилване, GPS и т.н. За нова разработка, една грешка е .....допустимо.... За съжаление филмчетата с фотоапарата не вършат за 5 пари. Утре ще намеря нещо по-човешко за снимане, да постна някое филмче.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  3. #213
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Ако има нужда от помощ за по нататък свиркай

  4. #214
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    Ако има нужда от помощ за по нататък свиркай
    Пацо,
    Ето...свиркам.....HELP!!!!
    Имам проблем с GPS-а. С него са последните тестове, които ми останаха, за да е напълно функционален автопилота. Докато чакам да пристигне MediaTEK 3329, реших да направя тестовете с GM-318 на Navisys Technology, обаче има проблем. Показва 12 спътника, 5 от които със сигнал средна хубост...около 50%, другите - трагедия....3-5%. Изтеглих SiRFDemo, за да мога да му пипам настройките, но "едно си баба знае, едно си бае". Автопилота изисква GPS-а да се локне, а този не ще, защото не може да открие поне 4 спътника с добър сигнал, дори на открито. Иначе GPS-а си комуникира с SiRFDemo както по NMEA, така и по SiRF Binary.
    Ако имаш опит с подобни "железа", дай едно рамо с някаква идея къде може да е проблема.

    П.П. Много благодаря за контролерчето.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  5. #215
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Пацо,
    Ето...свиркам.....HELP!!!!
    Имам проблем с GPS-а. С него са последните тестове, които ми останаха, за да е напълно функционален автопилота. Докато чакам да пристигне MediaTEK 3329, реших да направя тестовете с GM-318 на Navisys Technology, обаче има проблем. Показва 12 спътника, 5 от които със сигнал средна хубост...около 50%, другите - трагедия....3-5%. Изтеглих SiRFDemo, за да мога да му пипам настройките, но "едно си баба знае, едно си бае". Автопилота изисква GPS-а да се локне, а този не ще, защото не може да открие поне 4 спътника с добър сигнал, дори на открито. Иначе GPS-а си комуникира с SiRFDemo както по NMEA, така и по SiRF Binary.
    Ако имаш опит с подобни "железа", дай едно рамо с някаква идея къде може да е проблема.

    П.П. Много благодаря за контролерчето.
    Нищо не разбрах!!! ГПС-а неще да се логне със системата ли?Той по принцип бълва само данни и е нужно само да се чете, ако няма валидни данни това е невъзможно,(ти по RS232 ли го четеш) но твоята система е доста по различна от това което правя......Тест софтуера познава ли го като устройство?
    А за играчката не е нужно да благодариш (черната жица на маса а червената през товара към плюса , може да закачиш бибитка ,светодиоди,фотоапарат, бомби, ракети и тн. с джъмперчето определяш типа на контакта )

  6. #216
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Не, не може да LOCK-не спътниците. Иначе проблем с "говоренето" с автопилота няма....говорят си, ама автопилота чака активен LOCK на поне 4 спътника. Иначе интерфейса е сериен TxD/RxD - 19200,N,8,1. SiRFDemo дава наличните спътници които GPS-а намира, но всичките ги дава с много слаб сигнал. Дори пак изкарвах лаптопа навън в градинката. Явно GPS-а е бъгав.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  7. #217
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Изнеси го на открито.
    Гледай да няма нищо над приемника дори и разлистено дърво може да му пречи.
    Остави го десетина минути да се наумува.
    Анатоли Бовянски
    София

  8. #218
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Пробвано....цял час на ливадата умува....нищо....показва 12 спътника....местят се лекинко....ама ниво на сигнала - 8-10%. Какви ли не настройки му правих...нищо....едно и също нищо. Лаптопа комуникира с него, инициализира го, както му кажа, чете регистрите, ама те...празни.
    Дали някой в БГ внася читави GPS-и...примерно ЕМ406А ( в Роботев са много скъпи ) или MediaTEK 3329 ?
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  9. #219
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Мога да ти пратя моя за проба ако искаш.....
    А аз нощеска подкарах ОSD-то, ще кача клипче малко по късно..и изгорих отново противния магнитометър в началото шината го познаваше като устройство и валиден адрес но не четеше данни а после и това спря:(

  10. #220
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Мисля си, е ли е възможно да разпоя пасивната антена от GPS-а и да запоя активна ( имам една от някъде ), като я захраня от захранването на смия GPS. По документи тя консумира само около 8-10мА????
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен