+ Ново Мнение
Страница 16 от 43
ПърваПърва ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 151 до 160 от общо 423

Тема: Flight stabilization, autopilots, FPV, osd и ...всичко останало

  1. #151
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Ами аз сега съм на 50 години и вече въобще не ми се работи. Голям кеф ще е, ако успея да се пенсионирам до 3-4 години, и след това да се отдам само на удоволствия. Глупаво е човек да се блъска чак до 65 - ами кога ще си отдели малко време за себе си?
    Ами оставяй работата на младите и разпускай

  2. #152
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Ами аз сега съм на 50 години и вече въобще не ми се работи. Голям кеф ще е, ако успея да се пенсионирам до 3-4 години, и след това да се отдам само на удоволствия. Глупаво е човек да се блъска чак до 65 - ами кога ще си отдели малко време за себе си?
    Супер идея...напълно подкрепям, ама ха сега ни открехни как да се пенсионираме на 55 примерно....ще почерпим.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  3. #153
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Супер идея...напълно подкрепям, ама ха сега ни открехни как да се пенсионираме на 55 примерно....ще почерпим.
    Елементарно Лотсан напускаш работа и заживяваш със 240 и там колкото е минималната пенсия
    Гарантирано ще се почустваш Пенсиониран.
    Анатоли Бовянски
    София

  4. #154
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Като казах пенсиониране, имах предвид хем човек да спре да работи, хем в същото време да си запази стандарта на живот, с който е свикнал. Целта не се постига много лесно. Трябва да се реорганизират бизнеса и приходите и по възможност да се направят пасивни (да ги има, но с МНОГО МАЛКО ТРУД).

    Има хора които познавам, дори и сред моделистите, които са постигнали ранно пенсиониране и са си запазили стандарта на живот, с който са свикнали. Аз се стремя към същото.

    Какви са възможните методи:
    1. Закупуване на жилища, офиси или магазини, които да се отдават под наем.
    2. Строителство на слънчева електроцентрала и получаване на гарантирани от държавата доходи от продажба на електроенергия.
    3. Инвестиране в акции и борсова търговия.
    4. Сигурно има и много други методи и инвестиции, при които се получават добри доходи само с един-два часа месечен труд.

    Откъде да се намерят парите за горните точки?
    Ами от продажба на съществуващи неефективни инвестиции (коли, имоти, бизнеси). Възможно е и да се тегли кредит, който след изплащането ще донесе пасивен доход. Например залага се наличен имот, тегли се кредит, прави се слънчева електроцентрала и след изплащане на кредита (9-10 години) централата вече започва да носи пасивен доход и ето го ранното пенсиониране.
    Росимир Матеев

  5. #155
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Такаааа, пенсионирането за сега го отлагаме... , да се върнем на темата. Днес пристигнаха всички необходими "въшки" за тестовите бройки. Ето жироскопите и акселерометрите:

    Приложение 3786 Приложение 3787

    ....ама много ситни бре....ужас. Да му мисли робота
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  6. #156
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    И при мен днес дойдоха жиротата, утре ако остане време ще им направя тест...

  7. #157
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Я погледнете тук , имаше лек страничен вятър но към 17h ще повторя опита

    Оператора на няколко пъти застава между мен и модела и имаше някой концептуални идеи относно ракурса но мяма да го пращаме в Кан

  8. #158
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Евала ПАЦО,
    ГоУем си!
    Дай сега малко разяснения какви стабилизации си ползвал на първо четене.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  9. #159
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Само най необходимото

  10. #160
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557






    Takaaa,част от сензорите са монтирани, тествани и настроени, куличката дето се вижда е жироскопната система състояща се от един двуосев по Х и Y жироскоп и един едноосев по Z-оста, Благодаря на Спас Тинчев за помоща при монтажа на чиповете!!!Утре ще монтирам Магнитометъра и сензора за налягане и ще направя клип с демонстрация как се настройват нещата, направил съм и карта за бързо програмиране на параметрите на полето но това после
    Извинете за датата ама някой паке вземал батерийте от фотоапарата за ,,ГЕИМБОЯ,,....

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен